Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogosítvány. Érdemes...

Friss jogosítvány. Érdemes kitenni az autóra a T betűt, vagy sem?

Figyelt kérdés

Pár hete kaptam kézhez a jogosítványt, azóta vezetgetek. Van bennem kétely, hogy kitegyek-e az autóra egy T betűt, vagy ne.


Azt veszem észre, hogy eszméletlen parasztok az emberek. Türelmesebbek lennének, ha jelzem, hogy kezdő vagyok, vagy még bunkóbbak? Mik a tapasztalatok?


Csak egy példát mondok, hogy érzékeltessem, mire gondolok: egyenes útszakasz, 70-es tábla, gyér forgalom, mögöttem csak egy autó. Jön egy vasúti felüljáró híd, ahol csak 40-nel lehet menni, a hídon nyilván záróvonal van,a híd előtt és után is kanyar van. Én lelassítok, a mögöttem lévő nem, így rögtön beleáll az autóm s*ggébe, pedig mögötte senki nincs, nyugodtan tarthatna nagyobb követési távolságot, de nem, ő rám mászik, és nyomja a dudát, mert végülis az én k*rva anyámat, hogy a 40-es táblánál 40-nel megyek. Volt még egy-két hasonló szituáció.


Szerintetek egy T betűvel ki lehetne ezt "védeni"?



2021. aug. 25. 19:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
En 40 evesen szereztem jogsit, fel evig kint volt a T betu.. Egyetlen negativ tapasztalatom az, hogy elozesi kenyszere van a T betu lattan. Mas szituaciokban segitett, pl lejton indulaskor nem mettek a seggembe allni. 😁
2021. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
*mertek
2021. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%

27 éve van hivatásos jogosítványom, és több mint másfél millió kilométer van a hátam mögött.

Én azt mondom, hogy nyugodtan rakd ki.

Én (és a többi kollega is), türelmesebbek, és segítőkészebbek vagyunk ilyenkor.

Aki meg telibe szarja, az akkor is bunkó lenne, ha nincs ki téve.

Ők a nyugdíjasokkal is így viselkednek.

2021. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
42%
Ne tedd ki. Elölről-oldalról úgyse látják, hátulról meg csak felhívás keringőre. Már eltelt pár hét úgyhogy végképp mindegy, a köcsög meg mindig köcsög lesz.
2021. aug. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
72%

Tedd ki nyugodtan.

Aki normálisabb hozzáállású, az legalább látja miért bénázol előtte.

2021. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Rakd ki par hetre, es magad szurd le, hogy neked "segit" ha kint van, vagy csak rosszabb.. nekem nyujtott kis "megnyugvast" h tudtak azert vagyok blfsz mert meg rutintalan vagyok. Bar fel ev utan valahol elhagytam, aztan mar nem is raktam ki.
2021. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme kitenni.


Személyiség típustól függ, hogy ki milyen türelmes. Aki nem türelmes, az T betű mellett is ledudál és a seggedbe mászik, aki pedig türelmes annak szintúgy mindegy, hogy kint van e a matrica.


Én magam is az utóbbiba tartozom, előfordult már, hogy előttem 3x fulladt le valaki, de eszembe nem jutott idegeskedni, türelmesen kivártam, pedig nem volt kint a "T" betű.

2021. aug. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
57%

Utam többnyire lakott területen kívüli főúton vezet. Újabban 80-85km-es sebességgel hajtok, mert észleltem, így a fogyasztásom 100-on 4-4,2 liter benzin. Persze alig akad valaki, aki kibírja mögöttem, sokan jönnek túlságosan közel előzés helyett, mintegy gyorsabb haladásra bírni.

Nem zavar. Villoghatnak is. Figyelmem jobbára az út két oldalára összpontosul. Ugrott elém már őz, szerencsémre az utolsó pillanatban befékezett, ezért csak a jobb első, érzékelőkkel teli lámpa és a kerék fölötti karosszéria bánta. Az őz elsétált. A lámpa 450 ezer forint, néhány apróság és a jobb első kerék fölötti karosszéria elem pótlása/fényezése, valamint a szerelési díj, és az érzékelők újbóli szinkronba hozása 1,1 millió forintba került. Mindez cascóval 10%-os végszámlát eredményezett.

Idén mintha több róka, borz, macska tetemet látnék az utakon. Ők is képesek szépen lerendezni egy személyautó elejét...

2021. aug. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
49%
.. es hogy jon ide ez most?
2021. aug. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

A szorosan mögötted haladók villogása és dudálása téma. Most 25-30 napon át számítani lehet szarvasok átfutására. Ha telibeversz egyet 100-120-al, kocsid eleje totálkár, és még a fülkédbe is kiköthet az a szarvas...

[link]

2021. aug. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!