Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi baja lehetett velem a nőnek?

Mi baja lehetett velem a nőnek?

Figyelt kérdés
2 sàvos úton belső sàvba mentem. Mellettem fiatal csajszi. Èn balra akartam fordulni, amivel nem volt gond. Aztàn jött a szirènàzó mentő. Volt elèg helyem, előrèbb is voltam, indexeltem is. Pici fèk helyet gàzt adott a r...bilye... :( annyi szerencsèm volt hogy az előtte lèvő làtta, így fèkezett, oda simàn befèrtem... ès nem tartottam fel a mentőt... de most komolyan, mi van az ilyen emberekkel? Mitől ilyen fusztràlt, ingerlèkeny valaki? minek ül kocsiba az ilyen?
2021. aug. 23. 17:54
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

9: A1:Tehàz azt mondod, hogy mikor beakartam elè menni, azèrt adott gàzt, ès ment közelebb az előtte lèvőhöz, mert helyet akart adni... mert a 3 m szabad hely rosszabb mint a fèl mèter... sztem fèkeznie kell ilyenkor hogy több helyem legyen... ha beakar engedni.... ha pedig mögè szeretnèk bemenni akkor meg èn fèkezek...

A2: A szembe sàv akkor igaz, ha nem jön szenbe senki...

A3: ha màr csak èn vagyok a sàvba (mert màs màst be tud engedni) akkor nem egyszerűbb ha jobbra behúzódok ès van egy full üres belső sàvja? jah nem egyszerűbb megközölni, meg szenbe mennie a forgalomba... igazad van...

A4: Szerencse higy nem kellett fogalmazàst írnom a jogsiszerzèskor,mert megbuktam volna. Ha nem èrthető akkor kèrd meg, hogy írjam újra ès megfogalmazom újra... Bàr mondjuk a fogalmazàsból ès a helyesíràsból nem adódik a vezetői kèpssè, de engedjük el.

10: A1: elsőbbsège van ezt jól làtod, de egy mentővel b@szakodni nem èr...

A2:Igazad van, csak a gyorsítàssal pont elvette a helyet...

A3: van egy erősödő hangjelzès, a bal tükör, közèpső tükör pedig ràlàtàst biztosít a fènyre... szted èn honnan tudtam hogy honnan jön?

A3: igazad van, ez a vèdekező, de lehet a "Te nem jösz be mert pofàtlan vagy" manőver is... ès ez most kivètelesen az volt... Nem zavarna, ha nem egy mentőt akadàlyoztat velem...

2021. aug. 24. 18:17
 12/34 anonim ***** válasza:
25%

Na igen, itt jön az, hogy eleve jobbratartással kellene menni.

A nőcinek elsőbbsége volt, neked kell alkalmazkodni.

A szembesáv és a te sávod széthúzódik a saját terelővonalához és hopp, máris ott tud menni a mentő középen.

A mentősnek van szeme, egyszerűen kikerül 1mp alatt a szembesávban, ha valamiért nem tudsz lehúzódni.


A fogalmazási képesség tükrözi a vezetési képességet. Ha nem tudod tiztességesen, világosan leírni se mit akarsz, hogyan feltételezel bármit is a másikról?


A mentővel nem baszakodik senki. Vizsgázott a vezetője, tudja mit kell csinálnia. Az sem mehet ész nélkül, durr bele vakon össze-vissza, mást veszélyeztetve! A mentős sem élhet vissza a nénó adta lehetőséggel, csak élhet vele. Nyugi, van jópár mentős ismerős, és folyamatosan visítoznak mellettünk a főúton is. A legveszélyesebb az, amikor menet közben valaki bebaxa a féket mint egy majom, miközben egy egyenes út külső sávjában megy, miközben többen is követik és a belsőből is húzódnának le. Puff puff puff durr egymásba, mert azok is csak keresik a mentőt nem előre néznek. (követési táv persze addig se volt, mert mi a faxnak ugye, nehogy valaki be tudjon sorolni...)

2021. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 MGéza ***** válasza:
29%

#11: Alapvetően azt nem érted meg, hogy mi az az elsőbbség:

Nem ő köteles az irányváltó miatt lassítani hanem te, miután kitetted az indexet. Tehát igen, rágyorsított hogy utolérje az előtte haladót, mert ha valaki kiteszi az indexet jobbra és haladnak mellette, akkor értelemszerűen az egyenesen haladó arra fog számítani hogy a belső sávban haladó ismeri a KRESZ-t és lassít, nem pedig tőle fogja elvárni hogy beengedje.

2021. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%
11-ke, Tudod ez itt nem autóverseny és főleg nem te vagy a Hamilton. Úgyhogy befogod és kivárod a sorod, mikközben jobbra villogással jelzed, hogy átsorolnál a szélső sávba, pont úgy mint egyébként.
2021. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
26%

13: te nem érted. Az elsőbbség definíciójánál le van írva, hogy az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti HIRTELEN lassításra vagy irányváltoztatásra az elsőbbséggel rendelkezőt.

Tehát ha le kell venned miatta a gázról a lábad, az nem hirtelen lassítás, tehát ettől még nem sérül az elsőbbséged.

Persze kikényszerítheted az elsőbbségadást azzal, hogy indokolatlanul rágyorsítasz és balesetveszélyesen rövidre csökkented a követési távolságot, papíron igazad lesz, de ettől ez még szimplán büdös tahóság, főleg ha a másik nem tolakodik, hanem jóhiszeműen akar sávot váltani (pl. ​a mentőt akarja elengedni!)


Egyébként meg alap emberi előzékenység kéne legyen, hogy lemondok az elsőbbségemről, ha az a másiknak nagy segítség, nekem meg semmi érdemi hátrányom nem származik belőle.

2021. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
13,14: pontosan tudom mi az elsőbbsèg.... viszont lehet hogy kreszből àtmentek, embersègből ti is 0 pontott szereztetek.... megmírtam ha valamit elcseszek megszűnik a sàvom kivàrom... ne engedjen be... mondjuk èn beszoktam engedni, akàr pofàtlan akàr nem....de sztem egy emberèlet többet èr annàl hogy nekem elsőbbsègem van....
2021. aug. 25. 04:48
 17/34 A kérdező kommentje:

15 öshöz egy kérdésem lenne:

Forgalmi szituáció:van egy 2X2 sávos út városon belül. A külső egyenesen mehetsz csak tovább a belsőből meg balra. Az vegyünk két esete:

A1: Balra akarsz kanyarodni a következő lehetőségnél.

A2:Egyenesen akarsz menni, de te a kanyarodó sávba haladsz, majd az utolsó pillanatban visszasorolsz jobbra.


A kérdés: a két forgalmi szituációba miért szeged meg a jobbra tartást?

mert balra fordulsz, a bal sáv fog arra menni, nem 6 utcával arrébb fogsz lefordulni....

2021. aug. 25. 05:21
 18/34 anonim ***** válasza:

Öcsi, te most direkt játszod az értetlent, vagy tényleg értetlen vagy?


Itt nem szeg meg a városban senki jobbra tartást. Defenzíven kell vezetni, nem nagyképűen.


Ha balra mennél, besorolsz oda. Ha egyenesen akkor meg oda ahol egyenesen lehet menni.


99%, hogy mindkét sávban lehet egyenesen is menni, de ilyenkor a belső rábasik, ha várnia kell arra aki nem tud lefordulni a szembejövők miatt balra.


De ugyanígy a külső sávban is rá lehet basni, ha a jobbra leforduló például óvodáscsoport miatt várakozni kényszerül a keresztúton egy zebránál. Akkor a külső sáv fog ácsorogni. Ez ilyen játék. Vagy ha tud akkor átsorol a másik sávba és ott megy tovább. Ennyike.

2021. aug. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

"Na igen, itt jön az, hogy eleve jobbratartással kellene menni"

12. válasz....

2021. aug. 25. 05:40
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

"èn beszoktam engedni, akàr pofàtlan akàr nem....de sztem egy emberèlet többet èr annàl hogy nekem elsőbbsègem van...."


Azért van a kresz és a vizsga, hogy mindenki aszerint a játékszabály szerint vegyen részt a közlekedésben. Ha mindenki elkezdene összevissza jópofizni, meg kimagyarázni a jópofizását, hogy dagadjon a mája, abból előbb-utóbb jó kis káosz lesz és lehet számolgatni az emberéleteket. Nem csak egyet, sokat.

2021. aug. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!