Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi baja lehetett velem a nőnek?

Mi baja lehetett velem a nőnek?

Figyelt kérdés
2 sàvos úton belső sàvba mentem. Mellettem fiatal csajszi. Èn balra akartam fordulni, amivel nem volt gond. Aztàn jött a szirènàzó mentő. Volt elèg helyem, előrèbb is voltam, indexeltem is. Pici fèk helyet gàzt adott a r...bilye... :( annyi szerencsèm volt hogy az előtte lèvő làtta, így fèkezett, oda simàn befèrtem... ès nem tartottam fel a mentőt... de most komolyan, mi van az ilyen emberekkel? Mitől ilyen fusztràlt, ingerlèkeny valaki? minek ül kocsiba az ilyen?
2021. aug. 23. 17:54
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
*a mellettem lèvő sàvban vezetett a nő
2021. aug. 23. 17:55
 2/34 A kérdező kommentje:
(ès jobbra indexeltem, mert a belső sàvot tettük szabaddà.... )
2021. aug. 23. 17:56
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk ebből a leírásból annyi jön le, hogy nem engedett be indexelésre, és te vagy a frusztrált.

Ha nagy a forgalom, párhuzamos sávokban a belsőben balra húzódnak, a külsőben jobbra. Így a mentő elfér középen.

2021. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%

"belsőben balra húzódnak, a külsőben jobbra. Így a mentő elfér középen."

Pontosan.

2021. aug. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Speciel ez függ erősen a sávok szélességétől is, de alapvetően nem kell sávot váltani. Ha nem fèr el a mentő, nyugodtan meg is lehet ám állni úgy, hogy szlalomozva elférjen.
2021. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
74%

Nők meglepően sokszor csinálják ezt a "csakazért sem engedlek be magam elé" dolgot. Pl. amikor váratlanul megszűnik a sávom, tök normálisan sávot akarok váltani és direkt kibaszásból nagy gázzal bejön mellém.

Még nem jöttem rá az okára, gondolom a munkahelyükön vagy otthon el vannak nyomva és így vezetik le a feszkót.

2021. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Azért ha egyetlen sávváltással szabaddá tehető a belső sáv a mentőnek, az azért sokkal jobb, mintha mindenkinek a sávja szélére kell húzódnia vagy szlalomoznia kellene a mentőnek. Szerintem teljesen jól csinálta a kérdező, a leírás alapján ha a hp nem akadályozza szándékosan a sávváltást, akkor tök egyszerűen megoldódott volna a szitu.
2021. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

3:nem az zavar hogy nem enged be.... csak ha szirènàzva jön a mentő mögötyem had engedjem màr el... Am igen kicsit össze visszasàg van az íràsba... ezèrt elnèzèst kèrek....

Alap esetben ez igaz de a mentős balra indexel jelezte, hogy merre akar menni, ezèrt akartam jobrahúzódni. Da az alap igazsàg a tied.

6: rajtam kívül 1 autós volt, ott 90% egyenesen akar menni...

talàn arra tudok gondolni, hogy nem hallotta? a szirènàt ès be akarok pofàtlankodni...

2021. aug. 23. 20:56
 9/34 anonim ***** válasza:
33%

Nézd, az írásod totál összevissza, a viselkedésed is eléggé kiszámíthatatlan lehet. Ha balra villog a mentő az ki fog kerülni, a nőci pedig egyszerűen csak helyet akart neked hagyni.


Tanulj meg vezetni.


A többieknek: Sehol sincs az írva, hogy autópálya vagy más osztott pályás úton ment volna, ez egy sima városi 2×2 sávos út, ahol nem húzódgat a belső középre a külső meg a szélére, hanem a mentő középen megy és mindenki lehúzódik. Onnan tud a szembesávban kikerülni mindenkit és a szembesáv is le tud húzódni egy kicsit. Ha a két párhuzamos sávban menne, simán beragadna és egy kereszteződésnél nem tudna befordulni semerre.

2021. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 MGéza ***** válasza:
47%

1: Az az ő forgalmi sávja, elsőbbsége van veled szemben ha te oda be akarsz sorolni.

2: Ha nem kellő kettőtök közt a távolság erre akkor vagy előzékeny és lemond az elsőbbségi jogáról és beenged, vagy pedig olyan módon csinál helyet hogy gyorsít és maga mögé enged be.

Más kérdés hogy a mentő miatt lehetett volna figyelmesebb, de nem biztos hogy látta hol akar elhaladni és te azért indexelsz.

#6: Úgy egyébként ha megszűnik a forgalmi sávod ugyanez áll, nem köteles maga elé engedni téged az irányt nem változtató, főleg ha úgy érzi, hogy ezzel a manőverrel veszélyesen közel kerülnél hozzá. Ilyenkor védekező taktika a gyorsítás vagy az enyhe fékezés, gázelvétel.

2021. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!