Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem érzitek úgy, hogy lassan...

Nem érzitek úgy, hogy lassan szigorítani kéne picit a jogosítvány megszerzésés?

Figyelt kérdés

22 éve vezetek (közben 9 évig kamionoztam is). Van a lábamban 1 millió + km.


De az utóbbi 1-2 évben azt érzem mintha ugrásszerűen nőne hónapról hónapra a közúti közlekedésben részt vevők száma. Lényegében csúcsidőben van hogy inkább tekerek már. Na és ahogy ennyi sofőr lett az útakon, úgy találkozok szinte folyamatosan égbekiáltó szabálytalankodásokkal, és pofátlankodásokkal.


Kicsit olyan érzésem van, mintha osztogatnák csak a jogsit. Anno szépen nyugalomban elvezetgetett az ember. Most meg már engem dudál le a takony gyerek a 3as golfjával a Tesco parkolóban, mert arra számítottam hogy esetleg megadja nekem az engem illető jobbkezet (gyakorlatilag fel sem fogta hogy nics elsőbbsége).


Egyáltalán miért kell szinte akárkinek alanyi jogon engedni, hogy jogosítványa legyen? Persze tudom, hogy azt is meg kell szerezni. De valljuk be, bármilyen hulye képes lerakni



2021. aug. 18. 12:54
1 2 3
 21/23 Alex Fly ***** válasza:
33%
Az biztos, hogy ma bárki jogosítványhoz juthat, akár alkalmas rá, akár nem. De a gond alapvetően nem a szabályok ismeretének a hiánya, hanem a szabálykövető magatartásé.
2021. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy a szabályozáson is módosítani kéne. Pl. itt van ez a fent említett szabály: "ha a ,,Gyermekek” tábla alatt megjelöli a veszély hosszát egy kiegészítő tábla, akkor csak 30-cal lehet menni". Na most ez például egy baromság. Legyen szépen kint a 30-as tábla is, egy szép kis kiegészítő táblával, miszerint tanítási napokon 7:00 - 17:30. Ez volna a korrekt szabályozás.
2021. aug. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#22

Igen. De ahhoz empátia kellene.

2021. aug. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!