Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem érzitek úgy, hogy lassan...

Nem érzitek úgy, hogy lassan szigorítani kéne picit a jogosítvány megszerzésés?

Figyelt kérdés

22 éve vezetek (közben 9 évig kamionoztam is). Van a lábamban 1 millió + km.


De az utóbbi 1-2 évben azt érzem mintha ugrásszerűen nőne hónapról hónapra a közúti közlekedésben részt vevők száma. Lényegében csúcsidőben van hogy inkább tekerek már. Na és ahogy ennyi sofőr lett az útakon, úgy találkozok szinte folyamatosan égbekiáltó szabálytalankodásokkal, és pofátlankodásokkal.


Kicsit olyan érzésem van, mintha osztogatnák csak a jogsit. Anno szépen nyugalomban elvezetgetett az ember. Most meg már engem dudál le a takony gyerek a 3as golfjával a Tesco parkolóban, mert arra számítottam hogy esetleg megadja nekem az engem illető jobbkezet (gyakorlatilag fel sem fogta hogy nics elsőbbsége).


Egyáltalán miért kell szinte akárkinek alanyi jogon engedni, hogy jogosítványa legyen? Persze tudom, hogy azt is meg kell szerezni. De valljuk be, bármilyen hulye képes lerakni



2021. aug. 18. 12:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
Már rég szigorítani kellett volna. Például lejárhatna 5 évente és szépen vizsgázzon mindenki újra. Mert aki a 70-es években szerzett jogsit, annak fingja sincs az azóta történt változásokról.
2021. aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%

#11

Igen, valami olyasmi kéne, hogy 5-10 évente le kell vizsgázni azokból, amik változtak az előző vizsga óta. (Elmélet)

2021. aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
nem a változásból, hanem úgy simán, mint egy rendes vizsgán.
2021. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#13

Akár, de a legtöbb esetben inkább azt érzem problémának, hogy egyszerűen nincsenek tisztában a változásokkal. Ma egy ~70 éves idegbeteg bácsitól tudtam meg, hogy a kerékpárút úttesten való átvezetésénél le kell szállni. ;) Valószínűleg 50 éve, amikor tanulta a KRESZ-t, egyszerűen nem létezett ilyen és utólag sem olvasott utána, hogy nem kell leszállni, csak szimplán nem feltétlenül van elsőbbségem. Viszont az előtte jövő átengedett, így ez tárgytalan. A stílusa meg olyan, amilyen. Valószínűleg ami már 50 évvel ezelőtt is a KRESZ része volt, jól tudja. Persze akkor már nyugodtan megcsinálhat egy mezei KRESZ-vizsgát, támogatom. Azonban különös figyelmet kell fordítani az új szabályokra ilyenkor! Például szerintem sokan a mai napig nem tudják, hogy ha a ,,Gyermekek” tábla alatt megjelöli a veszély hosszát egy kiegészítő tábla, akkor csak 30-cal lehet menni, pedig már 2013 óta hatályban van.

2021. aug. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

ha alatta van egy 30-as tábla azt se ismerik a telekjárósok, de ha a büdös k. kölkéért megy ugyanabba az iskolába akkor képes a zebrán is megállni, met az van a legközelebb az ajtóhoz.


Réges régen az kellene, hogy 6 évesen úszni, 10 évesen bringáskresz, 14 évesen kismotorkresz, 18 évesen autóskresz. Kötelezően! Nem kell vezetni, de a kreszt mindenkinek kutya kötelessége lenne megcsinálni. Írni-olvasni tud, segge van.

2021. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
3 assaleggyetèrtek, egy kis nem törődès megfűszerezve ès lesz@arom hozzààllàssal megtűzdelve
2021. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem csak az. Mindenki maffiát akar játszani, azért van a sok fekete telekjáró, nagy dög tepsik, ahhoz meg ugye a jenki filmekből eltanult mindenkit széttaposó alapfelállás tartozik, kezdve a leszarom stílusú parkolással.
2021. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Relatív érzet ez a "Kicsit olyan érzésem van, mintha osztogatnák csak a jogsit." És persze ez is relatív érzet, hogy "Nem érzitek úgy, hogy lassan szigorítani kéne picit a jogosítvány megszerzésés?"


Semmivel nem vezetnek rosszabbul a mai friss jogsisok, mint a 40-50 évvel ezelőttiek. Szerintem ugyanúgy vezetnek. Minden friss jogsisnak "csőlátása van", csak az uttestet figyelik, nem veszik észre, mi történik a járdán, a járdán álló közlekedési táblákat is benézik, majréznak sávot váltani, kezdetben lenéznek még a sebváltóra is, hogy hányadik sebességi fokozatban van?

Ugyanakkor a maiaknak sok vezetést segítő berendezés van a kocsijában, az ABS-től kezdve, a menetstabilizátoron át, a szervokormányig, defekt kijelzőjük is van, sőt, egyre több autóban van emelkedőn elinduláshoz hátrasiklást gátló berendezés.

Ezt az 5-10 évente ismételt vizsgát el kellene felejteni, mert az első megszerzéséhez is hosszas a várakozás.

2021. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

18as

Ráadásul tegyük hozzá, soha nem volt nehezebb jogsit szerezni, mint manapság. 20-30-40 évvel ezelőtt másképp mentek a dolgok.

2021. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

19/

Én motorral kezdtem (Pannónia T5), rá 2 évre B kategória. A motor jogsihoz bementem a Baross utcai jelentkezési helyre hétfői napon, megkérdezték, mikor akarok vizsgázni, mondtam a leghamarabb, jöjjek most szombaton, volt a válasz. A Ganz-Mávag kultúrházában volt a szóbeli vizsga, KRESZ és műszaki, amikben beugratós kérdések is voltak. Ezután mentünk saját motorral a Népligetbe, majd forgalomba. Személyautókra is először a Népliget, utána a forgalom.

2021. aug. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!