Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma vizsgáztam először forgalmi...

Ma vizsgáztam először forgalmin és hát meghúztak... Jogos?

Figyelt kérdés

Már az elején láttam, hogy kicsit flegma vb-t kaptam de azt gondoltam mivel utolsó voltam a mai nap és már előttem sokan voltak hamar letudjuk csak másképp.


Azon buktam el 10 perc után, hogy egy lakónegyedben kb a 6. olyan utca jött ahol jobbkéz szabály van és az összes előtte lévőnél lassítottam benéztem teljesen mert nem volt belátható és jött ez az utca ahol teljesen látható volt és bepillantottam és ahogy elhagytam félreállított, hogy nem forgattam a fejem.

10 percig végig néztem a fenti tükröt mit csinál és kb nem is nézett majd az utcánál is felnéztem és láttam, hogy most először figyel és leis állított utána azzal, hogy nem fordítottam a fejem és nem tudtam volna megállni miközben 30as zónában voltunk és 2-esbe mentem még mert fekvőrendőr volt. Oktatóm is látta mellőlem, hogy elnéztem akkor ő miért nem?



2021. aug. 4. 17:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező: Ez egy forgalmi VIZSGA. A vizsgán nem (csak) az a feladat, hogy balesetmentesen/szabályosan végig haladj az útvonalon, hanem hogy bizonyítsd a tudásodat a vizsgabiztosnak.

Ugyan úgy, ahogy érettségin sem elég egy egyenlet végeredményét leírni, hanem levezetést is kérnek a maximális pontért. Hiába mondom hogy 8 a megoldás (és telezzük fel ez a helyes megoldás), ez magában nem elég, hanem le kell írnom, hogy jött ki. Ugyanígy a forgalmi vizsgán sem elég az, hogy te a szemed sarkából láttad hogy nincs ott senki, meg kell mutatnod, hogy tudod hogy oda kell nézni, figyelni jön-e valaki.

De mondok egy másik példát is: Egy villanyszerelő vizsgán (fiktív példa, nem tudom pont ilyen van-e), a szerelési feladat végrehajtása előtt meg kell győződni róla, hogy az áramkör nincs feszültség alatt. Ha ezt elmulasztod, megbuksz. Akkor is, ha nem volt feszültség alatt, mert itt nem ez a lényeg, hanem hogy bemutatsd, hogy tudod hogyan kell ellenőrizni. Nem elég utólag magyarázni a vizsgabiztosnak, hogy "hát nem is volt feszültség alatt főnök!", előre jó látványosan ellenőrizni kell.

2021. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
54%

"Kérdező, sz*rd le, itt mindenki Schumacher - vagyis annak hiszi magát."


Hagyjuk légyszíves ezt a Schumacher dumát.


Ha valaki nem képes szűk 1 órát szabályosan levezetni az nem alkalmas jogosítványszerzésre. A kérdező nem képes rá, ennyi a történet.


"Sajnos a legapróbb dolgokba is belekötnek, főleg első vizsgán."


Benézni a jobbkezeseket nem apró dolog.

Főleg annak fényében hogy a balesetek jelentős része pont ezen okból történik.


"Úgy vannak vele, hagy fizessen csak"


Nem.

Úgy vannak vele, hogy aki nem tud szabályosan vezteni, az ne kapjon jogosítványt. Ami valahol valljuk be, jogos.

2021. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
70%

"Épp elég csalódás, kudarcélmény megbukni egy forgalmi vizsgán"


És akkor most veregessük meg a vállát, akkor is ha nincs igaza?


"pont nem hiányzik neki, hogy "ellenszenves mindenttudó tanulónak", vagy éppen "óvodásnak" bélyegzik meg"


Erre van egy egyszerű megoldás, ne hisztizzen mint egy óvodás, hanem vállalja, hogy hibázott és még tanulnia kell, ne a másikat hordja el mindennek.


"Ne felejtsük el, hogy súlyos pénzeket fizet az órákért és a vizsgákért is."


És? Ettől még nem fog tudni vezetni.


"Olyan hibákért is azonnal buktathatnak amiket egy jogosítvánnyal évek óta rendelkező sofőr is elkövet napi szinten, anélkül, hogy bárkit veszélyeztetne vele."


Na jó...de könyörgöm, ez egy VIZSGA.

Arra kíváncsiak, hogy tudsz szabályosan közlekedni. Nem arra kíváncsiak, hogy tudsz hibákat elkövetni és hogy felejted el a szabályokat már az előtt, hogy egyáltalán megtanultad volna őket.

2021. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
27%

Az semmi kérdező!


Én felhajtottam vizsgán autópályára szemből. Azonnal bukta és ki kellett büntetésből szállnom a kocsiból és futnom a vizsgacentrumig. Ők kocsival jöttek utánam.

2021. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
98%

kérdező még nagy a mellényed, de hidd el, csak kapargatod a jéghegy csúcsát vezetési technika és közlekedési tudás terén

majd 15 év balesetmentes közlekedés után mondhatod, hogy már van fogalmad a dolgokról. Addig viszont fogadd meg a jó tanácsokat és máskor legyél sokkal körültekintőbb, mert itt nem arról van szó, hogy jaj nem tartottál be egy szabályt és jaj, szemét a vizsgabiztos, hanem arról, hogy egy ilyen hiba más életébe kerülhet, egész családokat tönkre tehet, te meg börtönbe jutsz.

2021. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
13%
Sok prosztó aki lepontoz nyugodtan kifejthet ellenvéleményt is :)
2021. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
97%

12# nem nem vizsgabiztoskènt dolgozok. 2 ève van jogosítványom, napi szinten min. 50 km vezetek. A válaszadókban lehet olyan szemèly, azo 15 ève vezet, baleset mentesen napiszent, pesten 100 km. Vahy egy kamionos aki nemzetközileg szállít,vagy belföldi áruszállítással nai 300 km rel. rutinosabb, hidd el hogy tudja... neked mennyi van a hátad mögött? 300 km 3-4 hónap alatt?

Na de akkor a kèrdèsed:

1:Mennyivel is mentèl be?

2: Mi a bukás oka?

mert mondhatjuk hogy nem adtál elsőbbsèged , de lehet hogy 10 hibapontod van. Ès nem mindegy...

belenèztem a tükörbe? a fejed mozgot? mert a bizsgabiztos sok mindent lát, de a szemedet nem, holt teret ellenőrizted? előre jajoltál? jobra fordulásnál ellenőrizted a jobb oldal holtterèt? èn egyszer az utasomtól nem láttam a holtteret...

Megbuktál,sz..r ügy, tedd túl magad, ne siránkozz,tanulj a hibádból.... vagy elismered a hibád ès fejlődsz, nem nem ismered el, ès akkor nehèzz lesz... könnyű egy idegent köpködni, meg lefizetès... èn fizetès nèlkül mentem át egy olyan vizsgabiztosnál, aki ez előttem lèvőt mehúzta... meg amúgyis ha suliba 1 est kapsz akkor a tanár javította rosszul, nem pedig az van hogy nem tanultál semmit

2021. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
89%

a kèrdèsedben csak olyan dolgot ítrál le amit a vizsga biztos hibálya:

flegma, rosz indulatú, nem figyel...

de akkor èn felteszem neked a helyes kèrdèst:

"Mit kellett volna tennem ahhoz, hogy az elsőbsèg adás kötelezetsègemnek eleget tegyek, hogy ne bukjak meg?"

erre kaptál volna válaszokat, utánna nèzel a kresznek, ha nem találod megkèsz minket, ès linkelünk, majd tanulsz belőle. Megbuktál... van ilyen, nem te vagy az első... èn is megbuktam elsőre... de tanultam belőle... megkèrdezte az oktatóm, hogy mi a vèlemènyem a bukásról:

"Kicsit rosszul esik, ès rosz kedvem van ettől.A vizsgabizos kemèny volt, ès emberileg nekem fura.Nem èrtettem mindennel egyet, de a bukás abszolult jogos volt. Elbaltáztam.Majd következőre sikerül."

Egy kis alázatot kellene tanulnod, hidd el az èletben is sokat segít...

2021. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgabiztos a szemed mozgását nem látja, míg a fejedét 100%, hogy látni fogja. Nekem is elmondták, hogy forgatni kell a fejemet. Ettől függetlenül 4-szer buktam, most szünetet tartok. Egy bukás még nem a világ vége, de mindenképp gyakorolj sokat, és légy körültekintő, mert ha nem vagy az, akkor hamar összejön a 3-4.


A vizsgabiztost pedig NE nézd, csak elvonja a figyelmed.

2021. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
45%
Jogos! És tudod miert? Mert ez a vizsga? Az eletbe te dontod el hogy belátod e meg hogy megfelelően elsobbseget adsz e, de a vizsgán fejforditassal mutatod be hogy tudod a szabalyt! Ez van, ez lett kitalálva
2023. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!