Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma vizsgáztam először forgalmi...

Ma vizsgáztam először forgalmin és hát meghúztak... Jogos?

Figyelt kérdés

Már az elején láttam, hogy kicsit flegma vb-t kaptam de azt gondoltam mivel utolsó voltam a mai nap és már előttem sokan voltak hamar letudjuk csak másképp.


Azon buktam el 10 perc után, hogy egy lakónegyedben kb a 6. olyan utca jött ahol jobbkéz szabály van és az összes előtte lévőnél lassítottam benéztem teljesen mert nem volt belátható és jött ez az utca ahol teljesen látható volt és bepillantottam és ahogy elhagytam félreállított, hogy nem forgattam a fejem.

10 percig végig néztem a fenti tükröt mit csinál és kb nem is nézett majd az utcánál is felnéztem és láttam, hogy most először figyel és leis állított utána azzal, hogy nem fordítottam a fejem és nem tudtam volna megállni miközben 30as zónában voltunk és 2-esbe mentem még mert fekvőrendőr volt. Oktatóm is látta mellőlem, hogy elnéztem akkor ő miért nem?



2021. aug. 4. 17:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy nekem mindig ellenszenvesek a "mindentudó" tanulók.


Igaz, hogy a szabályokat nem tudja, igaz, hogy vezetni még nem tud, igaz, hogy megbukott de mégis mindenre van válasza, mindent megmagyaráz, mindent jobban tud mindenkinél.


Szerintem valahol ez hiányzik a legtöbb vezetni tanulóból és jogosítványosból egyaránt, az érettség, felelősségvállalás. Pedig a közúti közlekedés nagy felelősséggel jár.


Az is fura, hogy egy kezdő vizsgázó ennyire ráér a tükörben nézegetni a vizsgabiztost.

2021. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Annyira okos itt mindenki. Gondolom mindenki vizsgabiztosként dolgozik. Az oktató mondta, hogy látta és szintén nem értette de buktathat ilyenért ha olyan a kedve de ti mind megmondjátok, hogy egyből bukta mert vezetni se tudok se semmi.

Kiváncsi lennék ilyen nagy tapasztalt sofőrökként mennyi hibát vétetek nap mint nap...

2021. aug. 4. 19:06
 13/30 anonim ***** válasza:
94%

"miért ne lenne elég a szememmel benézni"


Azért, mert a vizsgán azt kellene megmutatnod, hogyan tudsz körültekintően, figyelmesen, szabályosan vezetni. Legyen bármilyen is a "valódi" közlekedés a vizsgán a "tananyagot" kérik számon, nem is ok nélkül.


Hiszen ha valaki, aki még el sem jutott a jogosítványig, már azzal kezdi, hogy "spórol" és "lazul" arra nyilván nem fogják azt mondani, hogy ez így rendben van.


Nekem erre konkrétan megmondta az oktatóm, hogy a vizsgán a vizsgaanyagot kérik, hogy tudsz a "nagy könyv" szerint szabályosan vezetni.


És pont az ilyen esetekre mondta, hogy úgymond "rá kell játszani" a tanultakra, hogy a vizsgabiztos egyértelműen lássa, hogy tudjuk mi a teendőnk.


Pontosan az ilyeneknél elmondta nekem, hogy nem csak "odanézünk" hanem oda fordítjuk a fejünket is, egyértelművé tesszük, hogy igen, észre vettük az utcát és figyelünk.


Még ha utca végéig látod, hogy nem jön sehol senki, akkor is ugyanaz a "procedúra" ugyanúgy kell lassítani, körültekinteni. Hiszen arra kíváncsiak, hogy tudjuk-e mi a teendő az adott szituációban.

2021. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
73%

"Kíváncsi lennék ilyen nagy tapasztalt sofőrökként mennyi hibát vétetek nap mint nap..."


Pontosan erről beszélek, amikor azt mondom, hogy érettség és felelősségvállalás kell a vezetéshez. Egyszerűen fel kell nőni hozzá.


Aki óvodás módon másokra mutogat, az játsszon dömperrel a homokozóban mert a vezetés felnőtt embereknek való.

2021. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
97%

Anno az oktatóm már a gyakorlások kezdetén felhívta arra a figyelmem, hogy ahol a körültekintés az elvárás, azt fejfordítással jelezni kell, hogy majd a vizsgabiztos is érzékelje, tehát nála is kötelező a fejfordítás, majd ha meglesz a jogosítványom, idővel az elmarad, de forgalmi vizsgán buktatnak érte. Pont.


Az, hogy a vizsgabiztos éppen mit csinál hátul, majdnem mindegy, a vizsgázónak nem azt kell nézni, de speciel, ha nem figyel, az lehet, hogy jó, de az sem biztos, hogy nem figyel... elég sok rutinjuk van, és azt is elmondta az oktatóm, hogy a vizsgabiztosok közel sem úgy figyelnek a vizsgán, ahogy az sok tanuló gondolja, hátul ülve már az autó mozgásán megérzi, hogy azt a tanuló hogyan kezeli, és a vizsgabiztosoknak nem kell látványos fejfordításokkal jelezni, ha meglátnak valamit.


Lényegtelen, hogy mennyi kereszteződésnél néztél körül, ha egyetlen egyszer elmulasztod, nem egyértelmű a jelzés, buktathatnak.

"Már az elején láttam, hogy kicsit flegma vb-t kaptam de azt gondoltam mivel utolsó voltam a mai nap és már előttem sokan voltak hamar letudjuk csak másképp." - talán a vezetésre kellett volna koncentrálni, nem bármit is gondolni a vizsgabiztosról, pláne nem ebben az összefüggésben.

2021. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%

Egyszer így jártál, viszont megtaláltad a módszert, ami biztosítja a következő vizsgád sikerességét.

Megmondod a vizsgabiztosnak, hogy ha meg mer buktatni, akkor úgy jár, mint az elődje: felháborodsz, és a gyakorin vitatod a jogosságát, és letorkolsz mindenkit, aki nem áll melléd. Na, ennek tudatában buktasson meg, ha mer! Nem tudna aludni sem utána.

2021. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, sz*rd le, itt mindenki Schumacher - vagyis annak hiszi magát.


Sajnos a legapróbb dolgokba is belekötnek, főleg első vizsgán. Úgy vannak vele, hagy fizessen csak, van még négy lehetősége (PÁV előtt). Látványosan forgasd a fejed, a vizsgabiztos a mögötted lévő ülésből az apró mozdulatokat nem látja.


Kitartást és sok sikert kívánok neked, a fotelből fröcsögő Hamiltonokkal meg ne foglalkozz! :)

2021. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó. :)
2021. aug. 4. 20:50
 19/30 anonim ***** válasza:
88%

"a fotelből fröcsögő Hamiltonokkal meg ne foglalkozz! :)"


Elég jó tanácsokat kapott, nem volt itt semmi fröcsögés.

Minden tanulónak elmondják vizsga előtt, hogy járjon a feje, és egyértelműen lassítson ilyenkor. Jelezvén, hogy felismerte a közlekedési szituációt.


Vezetni meg nem tud még 30-40 óra után. A sikeres vizsga arra elég, hogy kiengedjék felügyelet nélkül a forgalomba.

2021. aug. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
39%

#19


De igen, azért vannak itt elég durva, személyeskedő, bántó kommentek. Épp elég csalódás, kudarcélmény megbukni egy forgalmi vizsgán, szerintem pont nem hiányzik neki, hogy "ellenszenves mindenttudó tanulónak", vagy éppen "óvodásnak" bélyegzik meg.


Ne felejtsük el, hogy súlyos pénzeket fizet az órákért és a vizsgákért is. Olyan hibákért is azonnal buktathatnak - ha nincs jóindulat a vizsgabiztosban - amiket egy jogosítvánnyal évek óta rendelkező sofőr is elkövet napi szinten, anélkül, hogy bárkit veszélyeztetne vele.


Na meg a Covid miatti leállások alatt nagy volt a bevételkiesés, ezért talán még a korábbiakhoz képest is könnyebben buktatnak.

2021. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!