Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vizsgáztatok forgalmiból...

Vizsgáztatok forgalmiból Siófokon?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos eddig 2x nem sikerült és bár jogos volt, mert túlizgultam (előtte a próbavezetésen jó voltam az oktatóm szerint) a vb nagyon bunkó volt. Egy mitugrász kis faszi olyan stílusban beszélt velem, hogy meg se próbálnám többet. Tényleg csak a pénzre hajtanak?
2016. febr. 19. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy vegyél még pár plusz órát, csak hogy teljesen magabiztosan tudjál menni a vizsgára. Aztán meg mit izgulsz, képzeld mi lenne, ha Budapesten vizsgáznál?
2016. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most vettem 12-t, plusz még veszek 4 órát. Vizsga előtt is vezettem 1 órát gyakorlásból. Azért izgulok, mert izgulós vagyok alapból és sokáig féltem a vezetéstől, nehogy kárt tegyek másban. Még ha hülyén hangzik is, a legutóbbi vizsgán szabályosan remegett a lábam a kuplungon...
2016. febr. 19. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Én Pesten vizsgáztam, itt vezetek azóta is. Gyakran járunk Siófokon (rokonság), és meg kell hogy mondjam, ilyenkor holtszezonban tiszta nyugdíjas város vezetés szempontjából. Mint egy falu. Én tiszta "versenysofőrnek" tűnök a helyiek között...


SZóval annyira nem nehéz ilyenkor Siófokon vizsgázni, alig van autó, meg gyalogos. Mindenki ráérős.

Bár lehet, olyan leszel, mint nővérem, neki csak oda szól a jogsija, máshol nem mer vezetni...


Ha ott nem vizsgázol le, máshol sem tudnál vezetni.

2016. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy Siófokon egyetlen vizsgabiztos van, és nem mindegyik bunkó, van közöttük rendes is.

Fejben kell rendbe rakni a dolgaidat, természetes a vizsgadrukk, de nem szabad túlizgulni.

Szokj rá a citromfű teára, vagy vizsga előtt igyál egy energiaitalt, kávét - találj valamit, amiről hiszed, hogy jót tesz, s picit megnyugtat.

Egy csöndes kisvárosban sokkal nyugisabb a vizsga, mint ott ahol tömeg, forgatag, villamos, buszsáv, dupla kanyarodósáv, ismeretlen "cseles" helyek is vannak.


Azt, hogy a vizsgabiztos hogy áll hozzá esetleg a megvesztegetéshez, egy ember tudja megmondani: az oktatód, amikor már tudja, ki lesz a vizsgabiztos (ez csak a vizsga napján derül ki)

Ez egy kétélű fegyver, vannak korrupt megvesztegethető vizsgabiztosok, de ha az illető nem az, és bepróbálkozol nála azonnal fel is függesztheti a vizsgát, ami azt jelenti minimum 6 hónapig nem vizsgázhatsz.

Azt elismered, hogy jogos volt a bukás, ezen nem biztos, hogy segít a megvesztegetés, meg kell próbálni nem foglalkozni a vizsgabiztossal, aki természetes, hogy beszél, de az oktató utasításait kell követned.

2016. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy van vizsgadrukk, de ez némileg aggasztó:


"sokáig féltem a vezetéstől, nehogy kárt tegyek másban. Még ha hülyén hangzik is, a legutóbbi vizsgán szabályosan remegett a lábam a kuplungon..."


Szerintem először ülj le magaddal beszélni, kérdezd meg magadtól, hogy ha ennyire félsz a vezetéstől, akkor miért akarsz jogsit szerezni?

Aztán, ha megválaszoltad, akkor az eredménytől függően vagy hagyj fel vele egy időre vagy szedd össze magad és tedd le a vizsgát.

Úgy őszintén, ha a vizsgabiztos stílusa nem megfelelő volt, akkor mit fogsz csinálni, ha valamit hibázol és odajön egy felháborodott "3 ajtós szekrény" típusú autós és elküld melegebb éghajlatra. Vagy ha erőszakosan bevágnak eléd?

2016. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Xard le h ott ül mögötted. Nekem az oktatóm azt mondta, h képzeljem azt hogy csak 1 másik tanuló ül mögötted. Csak lazán. Menni fog az :) ha nekem elsőre meg lett Kecskeméten (oké + 20 órával) úgy h fél éves kihagyás volt a 25.óra után neked is menni fog ;) sok sikert.
2016. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap meglátjuk, sikerül-e.
2016. febr. 23. 13:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Hajrá! Csak nyugodtan
2016. febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is Siófokon vizsgázok és már 2x megbuktam. Baromira ideges vagyok vezetés közben, nem tudom, hogy változtassak ezen.
2021. okt. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!