Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Duplavillogót miért nem...

Duplavillogót miért nem fogadják el enyhítő körülménynek?

Figyelt kérdés

Háromsávos úton a balra kanyarodó sávból bevágtam az egyenesen haladó elé, mert rájöttem, hogy rossz sávban vagyok. Ezt úgy tettem, hogy a kereszteződésben rágyorsítottam előtte. Nem arról van szó, hogy ráhúztam volna a kormányt a másikra! Utána kapcsoltam egy vészvillogót, hogy bocsi, hülye voltam.


Igen ám, csak a probléma az, hogy rendőrök voltak, így szépen meg is büntettek... És igen, tudom, hogy amatőr voltam.


Csak azt nem értem, hogy ha nem történt semmi incidens és még villogtam is, hogy bocs, akkor miért nem lehet ezt figyelembe venni? Pénzbírságot kaptam és még örüljek, hogy nem vették el a jogsimat... Megpróbáltam kicsit alkudni belőle, erre a rendőr azzal traktált, hogy ilyen jelzést ő nem ismer, de ha gondoljam elolvashatom a KRESZ-ben is. Tudom, hogy nincs ilyen a KRESZ-ben, hülye nem vagyok, de mindenki ismeri a jelzést, nem igaz hogy pont egy rendőr nem ismeri, akinek szakmája a közlekedés.



2021. júl. 24. 17:42
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
80%
A kérdező most vagy értelmileg sérült, vagy egy troll, mert huszadjára kérdez meg mindent amire réges rég le lett írva a válasz.
2021. júl. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
85%

Igen, nyilván olyan helyen voltál, ahol van egy 3 sávos lámpás kereszteződés, majd utána több, mint 10 km-en keresztül semmi..., se egy bekötő út, se egy kereszteződés, semmi. Nyilván.

De még mindig nem érted, hogy rosszul oldottad meg, jogos a bünti. A megoldásra pedig alapvetően két lehetőséged lett volna. Továbbmész a rossz irányba, majd korrigálsz a lehetőségekhez mérten többféleképpen is akár, vagy gyorsítás helyett lassítasz, indexelsz és átsorolsz a kereszteződés előtt még

2021. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
78%

24# ra reflektálnèk:

-A tett elismerèse nem ment fel a cselekmèny alól.

-Nem azèrt van ott, hogy elnèző legyen

-Fix tèteles a törtènet, tehát ez a szemszögből rendes volt, mert a legalacsonyabb büntitkaptál (mert ennèl kevesebb nem jár)

-Nem èrdekelte eggyáltalán,rengetegen kèrnek elnèzèst, ès őket se engedi el.

-Èn voltam hasonló szituációba (engem nem engedtek be).Egyenesen akartam menni, kanyarodóba voltam.Indexeltem záróvonal előtt. Mikor odaèrtem elmendtem balra, ès az első lehetősègnèl visszafordultam ahol a kresz engedi. A rendőr rákèrdezett, elmondtam mièrt volt az index. Nem vètettem kreszt, mehettem tovább.te pedig vètettèl ellene járt a bünti.Enyi, fogad el

2021. júl. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk tegezni egy rendőrt, meg úgy általában egy idegent, nettó tapintatlanság.

Ha valóban normálisan beszéltél volna vele, akkor lehet figyelmeztet és ennyi. De tudod, amilyen az adjonisten....blablabla...

2021. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:
Jaja, én kérek elnézést, hogy emberi módon beszéltem vele. :D
2021. júl. 28. 15:34
 46/48 qkker1 ***** válasza:
45%

"Zöldet adott a lámpám, amiben balra mutató nyíl volt, ekkor tudatosult bennem, hogy rossz sávban állok. Közben már elindultam, kereszteződés közepén nem akartam már megállni. Jobbra benéztem, láttam, hogy ő is zöldet kapott, erre nyomtam egy kövért gázt és bementem elé. Nem tudom mi mást tehettem volna. "


Elkanyarodsz, ahogy a kötelező haladási irányt jelzi a felfestés és a lámpa, majd követed a GPS újratervezését, és SZABÁLYOSAN visszatérsz az útvonaladra.

2021. júl. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Kérdezték mennyi volt a büntetés? Nem válaszoltál csak a szót tereled. A rendőröknél is ezt csináltad, megérdemelted amit kaptál!
2022. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 qkker1 ***** válasza:

#47


Már eltávozott körünkből a kérdező!

2022. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!