Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Duplavillogót miért nem...

Duplavillogót miért nem fogadják el enyhítő körülménynek?

Figyelt kérdés

Háromsávos úton a balra kanyarodó sávból bevágtam az egyenesen haladó elé, mert rájöttem, hogy rossz sávban vagyok. Ezt úgy tettem, hogy a kereszteződésben rágyorsítottam előtte. Nem arról van szó, hogy ráhúztam volna a kormányt a másikra! Utána kapcsoltam egy vészvillogót, hogy bocsi, hülye voltam.


Igen ám, csak a probléma az, hogy rendőrök voltak, így szépen meg is büntettek... És igen, tudom, hogy amatőr voltam.


Csak azt nem értem, hogy ha nem történt semmi incidens és még villogtam is, hogy bocs, akkor miért nem lehet ezt figyelembe venni? Pénzbírságot kaptam és még örüljek, hogy nem vették el a jogsimat... Megpróbáltam kicsit alkudni belőle, erre a rendőr azzal traktált, hogy ilyen jelzést ő nem ismer, de ha gondoljam elolvashatom a KRESZ-ben is. Tudom, hogy nincs ilyen a KRESZ-ben, hülye nem vagyok, de mindenki ismeri a jelzést, nem igaz hogy pont egy rendőr nem ismeri, akinek szakmája a közlekedés.



2021. júl. 24. 17:42
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem szép dolog lenne ez a vészvillogóval megköszönés ha valójában arról van szó, hogy mondjuk a másik beenged vagy segíti a haladásod.


De amit leművelnek az már nem megköszönés, csak mindenki nyomkodja mint süket a csengőt.


Kedvencem az, amikor azt látom, átsorol az illető nagy sebességgel, nyomja a vészvillogót, de konkrétan nincs mögötte senki az ég világon. Elgondolkodtató, hogy tapossa a gázt, de annyira nem figyel, hogy azt se tudja vannak-e körülötte...

2021. júl. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
81%

Velem is előfordult, hogy rossz sávban voltam. Nem is egyszer.

Mit tettem ilyenkor?

Elmentem arra, amerre visz.

Ha arra van mód, akkor visszakavarok a helyes irányba.

Ha ninxs, akkor alkalmas helyen megfordulok.

Vagy ami a sokszor a legkézenfekvőbb: lassítok, tükröt, holttedet figyelem, majd amikor lehet átsorolok.

2021. júl. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
#10: Az egy dolog, de még ha feljelentik vesztegetési kísérletért is...
2021. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lett volna a legjobb megoldás, ha kiteszed az indexet és megvárod hogy egyértelműen beengedjenek a sávba. Azért ritka hogy mondjuk 4-5 autó közül egy se enged be ilyen helyzetben.
2021. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Nem vesztegettem én senkit. Annyit mondtam, hogy ne már, de hát láttad, hogy megköszöntem. Erre mondta hogy ő nem ismer ilyen jelzést. Ezek után kifizettem és búcsút vettünk egymástól.


> Bevágsz a másik elé, holott erre nincsen jogod, mivel neki van elsőbbsége. Veszélyezteted, majd még "megköszönöd" hát marha jó fej vagy. <


Zöldet adott a lámpám, amiben balra mutató nyíl volt, ekkor tudatosult bennem, hogy rossz sávban állok. Közben már elindultam, kereszteződés közepén nem akartam már megállni. Jobbra benéztem, láttam, hogy ő is zöldet kapott, erre nyomtam egy kövért gázt és bementem elé. Nem tudom mi mást tehettem volna. Nem ismertem a helyszínt, benéztem, ennyi.

2021. júl. 24. 21:12
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
21:09... Jó de neki mindenképp "nyerni kellett" és a másik elé kellett vágni, mert milyen már az, hogy lassíntani kell és "vesztesen" besorolni a másik mögé... :D
2021. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
87%

Akkor nézzük, mi minden nem tudatosult benned:

1) előjelző tábla (ezt simán be lehet nézni, tényleg, nem gond)

2) útburkolati jel (nyilván sötét volt, hó, köd, homokvihar...)

3) kötelező haladási irány tábla a lámpa felett

4) a forgalomirányító jelzőlámpa kötelező haladási irány jelzése


Ha az után tudatosul benned, hogy egy nyíl volt a lencse közepén, miután elindultál a pirostól és bőven bent voltál a kereszteződés közepén, akkor valószínűleg Brontosaurus vagy, ebben az esetben gratulálok a jogosítványhoz!


Ha jobbra benézve felismerted annak a jelzőlámpának a jelzését, amit már rég elhagytál (hiszen a kereszteződés közepén voltál), akkor szintén különleges képességekkel rendelkezhetsz.


Hadd ne emlegessem azt a bizonyos sánta kutyát...


Ja, és mindezek után letegezni a rendőrt nagyon nem jelent jót az álmoskönyvek szerint.

2021. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
91%

Mi mást tehettél volna?


Te komolyan még mindig nem fogod fel mekkora gáz amit műveltél?

2021. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
87%

"Nem tudom mi mást tehettem volna."


Például haladhattál volna tovább szabályosan a KÖTELEZŐ haladási irány jelzése szerint.


"kereszteződés közepén nem akartam már megállni"


Aha... akkor itt nem is csak arról van szó, hogy a másik elé vágtál be, hanem arról, hogy fogtad és a kanyarodó sávból a kötelező haladási irányt megszegve vágtál be a másik elé.


Innentől milyen enyhítést akarsz? :D

2021. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Áradó rosszindulat sajnos megindult, így kénytelen vagyok elhagyni a topikot. Azt hittem kapok értelmes válaszokat, de ezek szerint nem.
2021. júl. 24. 21:43
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!