Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Duplavillogót miért nem...

Duplavillogót miért nem fogadják el enyhítő körülménynek?

Figyelt kérdés

Háromsávos úton a balra kanyarodó sávból bevágtam az egyenesen haladó elé, mert rájöttem, hogy rossz sávban vagyok. Ezt úgy tettem, hogy a kereszteződésben rágyorsítottam előtte. Nem arról van szó, hogy ráhúztam volna a kormányt a másikra! Utána kapcsoltam egy vészvillogót, hogy bocsi, hülye voltam.


Igen ám, csak a probléma az, hogy rendőrök voltak, így szépen meg is büntettek... És igen, tudom, hogy amatőr voltam.


Csak azt nem értem, hogy ha nem történt semmi incidens és még villogtam is, hogy bocs, akkor miért nem lehet ezt figyelembe venni? Pénzbírságot kaptam és még örüljek, hogy nem vették el a jogsimat... Megpróbáltam kicsit alkudni belőle, erre a rendőr azzal traktált, hogy ilyen jelzést ő nem ismer, de ha gondoljam elolvashatom a KRESZ-ben is. Tudom, hogy nincs ilyen a KRESZ-ben, hülye nem vagyok, de mindenki ismeri a jelzést, nem igaz hogy pont egy rendőr nem ismeri, akinek szakmája a közlekedés.



2021. júl. 24. 17:42
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
84%
Miben reménykedtél? Hogy neked adunk igazat? Mégis mire fel?
2021. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
79%
Megkaptad az értelmes válaszokat, csak pár embernek nem esett le elsőre, hogy a kereszteződés közepén bohóckodál, nem előtte. Nincs itt rosszindulat. Szimplán nem kaptad meg a vállveregetést, amire számítottál, sorry, hogy csalódást okoztunk.
2021. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

Nos, valóban volt pár értelmes válaszoló is az elején, de abban bíztam, hogy a helyzetelemzést végre választ is fogok kapni a feltett kérdésekre.


- Miért nem vette figyelembe a rendőr hogy bocsánatot kértem?

- Miért a maximális pénzbírságot kaptam?

- Miért nem ismeri a rendőr a bocsánatkérő jelzést? Hiszen ez a szakmája!

2021. júl. 24. 22:00
 24/48 A kérdező kommentje:
helyzetelemzést követően
2021. júl. 24. 22:00
 25/48 anonim ***** válasza:
86%

Milyen értelmes válaszokat vártál?


Egyértelműen, tudatosan megszegted a KRESZ szabályait, tetted mindezt a rendőr előtt, aki megbüntetett érte teljesen jogosan.


Most őszintén, mit vegyenek / ne vegyenek figyelembe?


Megszegted a szabályokat, meg lettél büntetve jogosan. Ennyi a téma.


A sokkal szomorúbb az, hogy az ilyen sofőröknek el sem jut az agyukig, hogy szar az, amit csinálnak.


Letudják azzal, hogy "pont ott volt a rendőr".

Letudják azzal, hogy "pedig megköszöntem" meg azzal, hogy "nem lett baleset".


Sajnos a tipikus "amíg rendőr nem látja addig mindent szabad" viselkedésmód.

2021. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
83%

"Miért nem vette figyelembe a rendőr hogy bocsánatot kértem?"

1. Miért kellett volna figyelembe vennie?

2. A rendőr a tényeket bünteti.


"Miért a maximális pénzbírságot kaptam?"

1. Miért kellett volna kevesebbet kapj?

2. Alapvetően fix bírságok vannak.


"Miért nem ismeri a rendőr a bocsánatkérő jelzést? Hiszen ez a szakmája!"

1. A szakmája az, hogy kiszűrje a hozzád hasonló szabálytalankodókat.

2. Nem létezik "bocsánatkérő jelzés".

2021. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
Nem is tagadom, hogy megszegtem szabályokat, a bírságot sem tagadom, de a mértékével nem értek egyet. Rajtunk kívül senki nem volt azon az úton a szemben álló kocsisoron kívül. Nem veszélyeztettem senkit. Biztonságosan mentem be elé. Szerintem mindent kihoztam abból a helyzetből, amit ki lehetett. Az miben lett volna más, ha befordulok, majd szabálytalanul vissza is fordulok a másik úton? Vagy elvárnátok, hogy egy aprócska kis tévedés miatt tíz kilométereket vezessek a következő körforgalomig?
2021. júl. 24. 22:07
 28/48 A kérdező kommentje:
És hangsúlyozom, megköszöntem!!! Nem bírom elégszer hangsúlyozni! Nem trágár voltam, udvarias! Bíróságon is ismernek olyat, hogy enyhítő körülmény, akkor helyszíni bírságolásnál miért nincs ilyen?
2021. júl. 24. 22:08
 29/48 anonim ***** válasza:
79%

"Az miben lett volna más, ha befordulok, majd szabálytalanul vissza is fordulok a másik úton?"


Te komolyan képtelen vagy normálisan közlekedni? :D


"Vagy elvárnátok, hogy egy aprócska kis tévedés miatt tíz kilométereket vezessek a következő körforgalomig?"


Ha elrontottad akkor el.

Vagy legalább legyen annyi eszed, hogy nem mások előtt csinálod.


"És hangsúlyozom, megköszöntem!!! "


Hangsúlyozom, nincs olyan, hogy megköszönés!!!

Szabálytalan voltál, másokat veszélyeztettél, ezen nincs mit megköszönni.


"Bíróságon is ismernek olyat, hogy enyhítő körülmény"


Ismernek, csak egy tárgyalás hónapokig tart, és ott sem fognak mindent automatikusan pozitívan elbírálni.


"helyszíni bírságolásnál miért nincs ilyen?"


Na szerinted? Ha lenne ilyen, akkor mindenki szánná-bánná a bűneit a kisebb büntetés reményében.

2021. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Enyhítő körülm€ny bíróságon pl. a büntetlen előélet.

Igaz, hasba szúrtam a pénzéért, de mondtam, bocsika.

Ez nem enyhítő körülmény.

2021. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!