Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Duplavillogót miért nem...

Duplavillogót miért nem fogadják el enyhítő körülménynek?

Figyelt kérdés

Háromsávos úton a balra kanyarodó sávból bevágtam az egyenesen haladó elé, mert rájöttem, hogy rossz sávban vagyok. Ezt úgy tettem, hogy a kereszteződésben rágyorsítottam előtte. Nem arról van szó, hogy ráhúztam volna a kormányt a másikra! Utána kapcsoltam egy vészvillogót, hogy bocsi, hülye voltam.


Igen ám, csak a probléma az, hogy rendőrök voltak, így szépen meg is büntettek... És igen, tudom, hogy amatőr voltam.


Csak azt nem értem, hogy ha nem történt semmi incidens és még villogtam is, hogy bocs, akkor miért nem lehet ezt figyelembe venni? Pénzbírságot kaptam és még örüljek, hogy nem vették el a jogsimat... Megpróbáltam kicsit alkudni belőle, erre a rendőr azzal traktált, hogy ilyen jelzést ő nem ismer, de ha gondoljam elolvashatom a KRESZ-ben is. Tudom, hogy nincs ilyen a KRESZ-ben, hülye nem vagyok, de mindenki ismeri a jelzést, nem igaz hogy pont egy rendőr nem ismeri, akinek szakmája a közlekedés.



2021. júl. 24. 17:42
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne hisztizz. Szabálytalanul közlekedtél, megbüntettek.
2021. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

De, ismeri a rendőr is.

Viszont ezzel nem tudod semmissé tenni a szabálytalan sávváltást.

Szép is lenne, ha mindent el lehetne intézni a vészvillogó (nem duplavillogó) bekapcsolásával.

2021. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek nem is akarom semmissé tenni, de azt nem tartom jogosnak hogy maximális büntetést kaptam hiszen incidens nem történt és még bocsánatot is kértem...
2021. júl. 24. 17:53
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondta, hogy nem ismeri, mert nincs a KRESZ-ben. Az kötelező érvényű és egyértelmű, ami benne van.


Egyébként ez tipikus tahó manőver, amiért én minimum háromszoroznám a büntit. Te is megérdemelted, más kérdés, hogy ha tényleg benézted, az szívás. Legközelebb, majd nem veszélyeztetsz másokat, hanem gyorsítás helyett lassítasz és a kereszteződés előtt sorolsz be, nem benne

2021. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi volt az a maximális büntetés?
2021. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
95%

"Tudom hogy hülye voltam, de hát na, izé, öhmm, izé...."


Te is be vallottad hogy hülye voltál, mit csavargatod tovább a történeteket feleslegesen?

2021. júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

A szabálysértési törvény fix összegeket határoz meg a helyszíni bírságra, a rendőrnek nincs lehetősége ettől eltérni.


[link]


Ha neked ez nem tetszik, akkor választhattad volna a feljelentést és megpróbálhattad volna meggyőzni az előadót. Mondjuk az sem ment volna.

2021. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
94%

Bevágtál a másik elé és ezzel baleset vezélyes helyzetet teremtettél.

Miért nem vártad meg amíg elhalad és aztán besorolsz?

2021. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
94%

Bevágsz a másik elé, holott erre nincsen jogod, mivel neki van elsőbbsége. Veszélyezteted, majd még "megköszönöd" hát marha jó fej vagy.


Nem az "az a baj hogy rendőrök voltak" hanem az a baj, hogy képtelen vagy normálisan közlekedni.


Mondjuk az ilyen alkudozósoknál én simán mondanám azt, hogy kérem szépen a jogosítványát és hívjon egy taxit.

2021. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Örülhetsz, hogy a szabálytalan vészvillogó használatot nem húzták rád a rendőrök. Teljesen jogos a büntetés, ugyanis az ilyenekből komoly balesetek alakulnak ki. Én nem vagyok bíró, hogy ítéletet mondjak, de ez megérdemelt volt, mivel mindig jön egy indexelős, bevágok a másik elé, majd nyomkodom a vészvillogót ökör, ami ilyen tipikus magyar szokás lett...
2021. júl. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!