Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt ki lenne a hibás?

Itt ki lenne a hibás?

Figyelt kérdés
Ha egy autó zöldnél behajt a keresztwződésbe de dugó miatt nem jut át rajta, benn ragad és oldalról ahol zöldre vált a lámpa belehajtanak?
2021. júl. 1. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Aki beragadt, biztosan hibás, hiszen nem hajthatsz be jelzőlámpás kereszteződésbe , ha azt forgalmi okból várhatóan nem tudod elhagyni. Azonban lehet hibás az is, aki oldalról belehajt, ha volt lehetősége elkerülni a balesetet - és innentől érdekesek a részletek. Például egy , a kereszteződés kellős közepén ragadt autót nem észlelni bizony gáz jogi szempontból is, míg mondjuk egy nyolcsávos csomópont távoli felén ott ragadt, de golyóként gyorsuló matchbox már másik kérdés.
2021. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Aki belehajt, függetlenül attól,hogy aki ott van, az hibázott előbb, mert: a kereszteződésbe akkor szabad behajtani, ha biztosított (látható) a kihajtás/elhagyás lehetősége.
2021. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Mind a ketten hibásak, ugyanis akkor nem hajthat be a kereszteződésbe, ha nem tudja elhagyni és köteles elhárítani a balesetet aki a másik oldalról jön. Nincs olyan, hogy mivel ő szabálytalanul behajtott, te nekimehetsz.
2021. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Aki úgy hajt bele, hogy nem tudja elhagyni (forgalmi okokból) az mindenképp hibás. De egy szabálytalan helyen álló, forgalmat akadályozó autóba sem lehet csak úgy belehajtani, mert mondjuk dühös vagy rá. Vagyis a másik autónál mérlegelni kell, hogy észlelte-e vagy kellő figyelem esetén észlelnie kellett volna-e időben az ott álló autót és meg kellett volna-e tudnia állni.
2021. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
A helyes válasz az, hogy mindkettő. Ugyanakkor szituációtól függően változhat az, hogy ki mekkorát hibázott. Én is jártam már úgy, hogy előzetes jel nélkül állt meg a forgalom és pont a kereszteződésben ragadtam, ilyenkor persze én is hibás vagyok, de mivel előre nem lehetett számítani (vagy legalábbis nem láthattam), hogy meg fog állni a sor, így én nem igazán tartottam magam bűnösnek, de jogilag akkor is az voltam. Ugyanakkor ha ennek következtében valaki oldalról belém hajtott volna, hát ahhoz jókora vaksi figyelmetlen faroknak kell lenni. Most őszintén, mikor állsz a pirosnál, akkor hogy a fenébe nem veszed észre, hogy előtted nem szabad az út? Hogy a fenébe nem tűnik fel, hogy ott egy kocsisor? Ráadásul épp most indultál el a pirostól, szóval a sebességed sem lehet túl nagy még és még így sem sikerült időben reagálni? Ehhez hatalmas nagy kreténnek kell lenni.
2021. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:
80%

Az aki belehajt a kereszteződésben ragadt autóba. Álló autó nem okoz balesetet, nem mehetsz neki mert neked zöld a lámpád.


Az egy más kérdés hogy megbüntethetik amiért beragadt.

2021. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Mindkettő szabályt sértett, de aki szándékosan/durván figyelmetlenül belehajt az álló autóba, az lenne a felelős a balesetért.
2021. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Arra azért felhívnám a figyelmeteket, hogy a kereszteződésben beragadó autó az akadály elhárultával bizony sokszor pánikszerűen meglódul. Na ez az igazán veszélyes, nem az, amikor rossz helyen ácsorog valaki kényszerűen.
2021. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A bennt ragadonak max. helyszini birsag, a bele hajtonak meg 2 bonusz fokozat minusz.

Egy helyben levo auto nem okoz balesetet!

2021. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik ilyen. Ennyire senki nem hülye, hogy szándékosan belehajt egy álló autóba. Másrészről a KRESZ kimondja, hogy csak akkor hajthatsz be a kereszteződésbe, ha el is tudod hagyni.
2021. júl. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!