Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt ki volt a hibás?

Itt ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Garázskijáratból jövök ki gyök kettővel. Nézem az utcatükröket (direkt a rossz beláthatóság miatt tették oda őket) ... látom senki, se balról, se jobbról. Balra kanyarodom, ott áll pont a sarokba egy rakodó tehergépkocsi .. óvatosan fordulok, hogy ki tudjam kerülni és bumm. Neki megyek egy autónak, ami balról jött kb. 60-al..


Elméletileg nekem kellett volna körülnézni, amit meg is tettem.

Ő jött a kis utcában nem megengedett sebességgel, olyan gyorsan és hirtelen hogy a fordulásnál észre venni nem tudtam. De ez nem bizonyítható.


2021. máj. 29. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Mivel te garázsból jöttél ki mindenkivel szemben hátrányod van és pont. Persze, ha 100-al jönnek lakott területen akkor felmerülne, hogy megtévesztő sebesség meg hasonlók, de 50 helyett 60? Ne röhögtess…
2021. máj. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Én nekem volt egy ilyen esetem, 150-el jött a manus kitolatott elé egy kamion a faszi megsérűlt és a kamionosnak elvették a jogsiját a száguldozó meg kártérítést kapott meg eletjáradékot. Welcome Hungary.
2021. máj. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

"24. § (1) * Az úttest széléről elinduló, a várakozó helyről az úttestre ráhajtó, az út más részéről vagy útnak nem minősülő területről az úttestre ráhajtó jármű vezetőjének, az úttesten haladó járművek és gyalogosok részére elsőbbséget kell adni."


Te nem adtál elsőbbséget, te vagy a hibás.

50-es sebességkorlátozásnál a 60 nem mondható megtévesztő sebességnek.

2021. máj. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Amennyiben olyan a szituáció, hogy egyáltalán nem tudsz meggyőződni a láthatóságról, akkor pedig egy segítő személyt kell igénybe venned (persze ez nem életszerű, tudom).
2021. máj. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

EGyértelműen te vagy a hibás.

Az meg hogy 60-nal jött, csak ráfogod.

2021. máj. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Hol írta a kérdező, hogy mennyi ott a sebességkorlátozás? Lehet hogy 30, bőven van ilyen. Sok fotelokos egyből elkezd 50-ezni....

Ilyen esetben ki kell tölteni egy baleseti bejelentőt, részletes leírással, meg rendőrt hívni, ha vitatható az eset.

Gondolom a kérdező nem szándékosan akarta szrrá törni az autóját, figyelt azért.

2021. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
TE voltál a hibás
2021. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ez a lakópark utcája

Szó is volt róla, hogy lezárják sorompóval hogy csak a lakók használhassák a ház megközelítésére


Itt nem lehet 50-el menni

Maximum 30

2021. máj. 29. 10:15
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Te.
2021. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ahogy Herpy mondaná: "A gyorshajtónak is elsőbbsége van"
2021. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!