Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hibás vagyok? Tegnap este...

Hibás vagyok? Tegnap este elütöttem egy macskát. Kb 50-55-tel mentem lakott területen belül, és egyszerűen egy bokor mögül kiugrott. Lereagáltam az esetet, fékeztem, próbáltam kanyarodni, de a cica cikázott előttem.

Figyelt kérdés
Szörnyű volt látni, ahogy eltűnt a kocsi elől. De közben tudtam, hogy alatta van. A tükörben láttam, hogy vergődik. Kiszálltam, próbáltam hozzá odamenni, de a sokk miatt teljesen levergődött magától az útról. A fejét érte az ütés. Remélem, hogy nem szenvedett, és azt is, hogy a sokk miatt nem érzett fájdalmat. Próbáltam állatorvost hívni, de senki nem volt elérhető. Amint hazaértem, facebook-ra kiírtam, hogy én voltam, és sajnálom. Legalább a gazdája tudjon róla, hátha látja a bejegyzésem. Nyakörves cica volt:( Tényleg a kocsi előtt egy méterre ugrott ki:( Hibás vagyok?

2021. ápr. 13. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Viszont ha kárt tett az autódban, és előkerül a gazdája, kérhetsz kártérítést.
2021. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

A törvény szerint a tulajdonosnak meg kell akadályozni, hogy BÁRMILYEN állata (kutya, macska, tehén, stb.) elhagyja a saját ingatlana területét. Ha ezt nem teszi, akkor az ő hibája a baleset, és felelős is a károkért.

A kinti macskákat elég macerás megakadályozni a telek elhagyásában... bár nem lehetetlen, de munkás és drága projekt is.

A tulajdonos ezt nem tette meg, és ennek, mint mindig, szegény macska itta meg a levét. Hála istennek legalább te és az autód nem sérültetek meg. Öcsém elé egy német juhász szaladt ki, amit póráz nélkül sétáltattak... az autó is összetört csúnyán, és ő is megsérült.

Szóval, tudom, rossz érzés, nekem is van macskám, (benn), és én is rosszul érezném magam, de nem te vagy a hibás, hanem a macska gazdája.

2021. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 alletta ***** válasza:
100%

nem vagy hibás.

azért sajnálom.:(

2021. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem hogy rossz érzés, nagyon sajnálom. Nem a te hibád, hiszen próbáltad kikerülni. Az külön jó pont hogy próbáltál orvost hívni, kár hogy nem sikerült kimennie senkinek.
2021. ápr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem. Eddig mindig minden helyzetet elkerültem, egyszer egy kutyával jártam ugyan így, de őt ki tudtam kerülni, így nem esett baja. Egyszerűen a szívem szakad meg, hogy egy ártatlan lélek élete "miattam" ment el:( Tényleg nagyon remélem, hogy nem érzett fájdalmat:(
2021. ápr. 13. 17:01
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha sikerült volna, akkor is mindegy lett volna sajnos:( Nekem is van cicám, de csak bent. Ha kinti levegőre van szüksége, akkor ölben kiviszem, vagy az erdőbe elviszem sétálni.
2021. ápr. 13. 17:10
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is nem rég ütöttem el macskát, mentem vagy 70-el a főúton, néztem a lámpát, hogy átvált-e pirosra, mert már rég zöld volt és csak egy fehér foltot láttam a szemem sarkából, ami befut az autó alá. Nagy csattanás, hátranéztem és láttam, hogy ott vergődik szegény. Macskaimádóként elég rossz volt ezt átélni... Nem vagy hibás amúgy. Sajnos a macskák rövid életűek mert sokszor a zaj felé futnak és nem előle, hogy miért azt ne tőlem kérdezd.
2021. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
Oké, és mi a kérdés, mit akartál volna tenni? Elütötted, kész, ennyi.
2021. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudjuk hibáztál-e, gondold végig mi történt, de ha hibáztál is, nem abban, hogy a macskát elcsaptad, ha féktávon belül szökken az autó elé, ott nem nagyon van lehetőséged...

Pontosan ezt kell utólag végig gondolni, hogy mi is történt ott, abban a néhány pillanatban, tudtad-e kontrollálni, hogy mit miért teszel?

Sokaknak nem fog tetszeni, de inkább menj neki a macskának, ha a fékezés kevés, de egy macska miatt ne rángasd a kormányt, hacsak nem vagy dzázszázalákban tudatában, hogy sem mögötted, sem szemből nem jön semmi, még a balra elkanyarodás is hiba lehet.

Nagyon sok macska pusztul el baleset miatt, pedig az autósok nem vadásznak a macskákra.

2021. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Féktávon belül ugrott elém:/ hibásnak nem érzem magam, de a tudat szar inkább.
2021. ápr. 13. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!