Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hibás vagyok? Tegnap este...

Hibás vagyok? Tegnap este elütöttem egy macskát. Kb 50-55-tel mentem lakott területen belül, és egyszerűen egy bokor mögül kiugrott. Lereagáltam az esetet, fékeztem, próbáltam kanyarodni, de a cica cikázott előttem.

Figyelt kérdés
Szörnyű volt látni, ahogy eltűnt a kocsi elől. De közben tudtam, hogy alatta van. A tükörben láttam, hogy vergődik. Kiszálltam, próbáltam hozzá odamenni, de a sokk miatt teljesen levergődött magától az útról. A fejét érte az ütés. Remélem, hogy nem szenvedett, és azt is, hogy a sokk miatt nem érzett fájdalmat. Próbáltam állatorvost hívni, de senki nem volt elérhető. Amint hazaértem, facebook-ra kiírtam, hogy én voltam, és sajnálom. Legalább a gazdája tudjon róla, hátha látja a bejegyzésem. Nyakörves cica volt:( Tényleg a kocsi előtt egy méterre ugrott ki:( Hibás vagyok?

2021. ápr. 13. 16:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

26 év alatt 1x ütöttem el macskát, azt is elvittem állatorvoshoz utána.

De mindig úgy vezetek, ha valami kis motoszkálást látok látómezőn belül az út mellett, már figyelek.

A mögöttem jövő követési távolságon belüli fszfejek, meg bevehetik.

Ezért irritál nagyon, ha valaki belemászik a valagamba.

2021. ápr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11-es, azért egy macska motoszkálását minden körülmények között észrevenni... gondol egyet és konkrétan a kerekek alá ugrik, takarásból. Egyet ütöttem el, esélyem nem volt elkerülni, pedig nem vagyok egy bamba vezető, én is pásztázom az út környezetét. Ez ilyen. Sajnálom, persze, mint minden élőlényt, de ennyi.
2021. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

11!

Akkor te jó lassan vezethetsz

2021. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve vezetek még csak de már 2x nyírtam ki kiskedvencet.


Egyszer egy macska faluban a kocsi kereke alá szaladt. Itt sajnos nem tudtam mit tenni, visszapillantóból láttam, hogy a fejéből csak egy vértócsa maradt. Először ott akartam hagyni de aztán eszembe jutott, hogy rengeteg gyerek közlekedik arra, nehogy traumát okozzon valakinek a látványa így egy zsákba beleraktam és elszállítottam.


Egyszer pedig egy kutya felkeveredett az autópályára és 110-el telibe csaptam. Szerencsétlen két darabban repült ki a pályáról :(

Viszont itt inkább örültem, hogy nem esett bajom. Tragédia is lehetett volna belőle.

2021. ápr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%

Én lassan 4 éve vezetek eddig 3 macskát, 1 nyulat, 1 kutyát, 1 madarat ütöttem el, méghozzá motorral.😅 2 macska nekifutott a motornak oldalról, egyik elkapta fejjel a lábtartót, a más v.hogy átfutott a 2 kerék közt. A madár az nekemrepült, a nyuszi, a kutya, és az utolsó macsek meg féktávon belül futott ki, megpróbáltam őket kikerűlni, de nem sikerült😭

Kocsival eddig csak egy madár koppant neki, meg télen kiugrott elém a kerítés amikor fordultam be az udvarra...

Egy életre megtanultam hogyhaállat van az út szélén akkor szinte biztos hogy ki fog futni elém.

2021. ápr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nem vagy hibás. Megtetted amit lehetett és bocsánatot is kértél. Teljes mértékben a gazdi felelőssége.
2021. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Nemo4 válasza:
32%
Úgy írtad, hogy lakott területen 50-55-el mehettél, ha túllépted a sebesség határt akkor mindenképpen felelős vagy, egyébként nem !
2021. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!