Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt ki volt a hibás?

Itt ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Garázskijáratból jövök ki gyök kettővel. Nézem az utcatükröket (direkt a rossz beláthatóság miatt tették oda őket) ... látom senki, se balról, se jobbról. Balra kanyarodom, ott áll pont a sarokba egy rakodó tehergépkocsi .. óvatosan fordulok, hogy ki tudjam kerülni és bumm. Neki megyek egy autónak, ami balról jött kb. 60-al..


Elméletileg nekem kellett volna körülnézni, amit meg is tettem.

Ő jött a kis utcában nem megengedett sebességgel, olyan gyorsan és hirtelen hogy a fordulásnál észre venni nem tudtam. De ez nem bizonyítható.


2021. máj. 29. 00:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
12%
Te voltál a hibás remélem bevonják a jogsidat!
2021. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#8 ezt tábla is jelzi, vagy csak így gondolod? Amúgy meg lehet itt tippelgetni, hogy mennyivel ment, de kívülről a büdös életben nem fogod tudni megmondani ezt, csak mentegetni akarod magad. A szóhasználatoddal nem vagyok kibékülve: “nekimegyek”, ez olyan mintha nem szépen lassan tolattál volna, hanem nyomtad neki mint az állat fedésből. Mind1, a lényeg hogy te vagy a hibás.
2021. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

Hogy ki a hibás, az egy erkölcsi kérdés. Szerintem aki egy parkoló autókkal teli szűk utcában 60-nal megy, az felelőtlen, tehát hibás egy esetleges balesetért.

De ez lényegtelen, jogilag te okoztad a balesetet, nem adtál elsőbbséget.

2021. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Te voltál a hibás, nem kérdés.

A gyorshajtás nem mentesít téged az elsőbbségadási kötelezttség alól. Főleg ilyen kis mértékű nem.

2021. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy hogy a gyorshajtónak is elsőbbsége van. Egyenes út esetében az van, hogy a megengedett sebesség duplájával érkező autó esetén is meg..sszák azt, aki kiment elé. A KGFB meg kármegosztást alkalmaz, vagyis kb. az van, hogy mindkét biztosító fizeti a másik autóban keletkezett kár felét.

Viszont: amennyiben a megengedett sebesség dupláját jelentő gyorshajtás azt okozta, hogy emiatt nem tudta észlelni a másik fél (a kérdező), hogy elsőbbségadási kötelezettsége keletkezett, akkor rá egyáltalán nem hárítanak felelősséget, a jelenlegi bírósági gyakorlat szerint.

De ehhez persze bizonyítani kell, hogy milyen gyorsan jött a másik. Ha volt helyszínelés, akkor a féknyomokból és a sérülésekből tudnak erre tippelni, hogy 30 helyett 60 volt. Ha nem volt helyszínelés, akkor csak abban reménykedhetsz, hogy a másik elismeri a vétkességet.

2021. jún. 1. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!