Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt ha baleset lett volna ki...

Itt ha baleset lett volna ki lett volna a hibás? ( videó )

Figyelt kérdés

Mint látjátok én a kamerás autós voltam balra akartam menni jött egy teherautó ami villantott, mondom " milyen rendes ő is lépésben kanyarodik ahogy tanítják :))))) elenged, de jó fej " aztán már amikor elindultam gondoltam ,hogy valami nem stimmel, nem lassít, nézem, mondom ez nem nekem szólt, de akkor már mindegy volt, nem fogok lefékezni mert ahhoz túl szép a Scania fényezése, hogy megkarcoljam így amennyire lehetett szegény kis picike autómmal a gázra léptem, nem dudált a teherautós. Később vészvillogóval megköszöntem ( azaz elnézést kértem ) és villantott tehát nem haragudhatott annyira.


De belegondolok, hogy úgy tanultuk c meg e meg d jogsin, hogy ha jobbra kanyarodunk akkor lassan tesszük "lépésben" mert a rakomány vagy az utasok nem jó ha miattunk helyet változtatnak, szóval vehettem magamra is a villantást , utána jöttem rá, hogy az biza a Toyotásnak szólt, hogy " mehetsz ám jobbra én is jobbra megyek ".



Na ,de ítéljetek Ti. :)

Itt a videó :

https://www.youtube.com/watch?v=A7iGRJYXPaU



2021. márc. 9. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ha itt csatt lett volna akkor te - ugyanis az elsőbbségről való lemondási szándék valósságáról (tehát, hogy azért villantott, mert téged be akar engedni) meg kell győződnöd és a videó alapján nekem sem úgy tűnt a teherautó mozgásából, hogy be akarna engedni. Vagy maximum osztott felelősség.
2021. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

A villogás jogilag semmit nem jelent. A kresz nem ismeri az elsőbbségről való lemondást.


Tehát 100%-ban te lettél volna a felelős a balesetért. (Nem adtál elsőbbséget)

2021. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Beviz Elek ***** válasza:
92%

Te lettél volna a felelős, olyan is biztos előfordult már a történelemben hogy valaki véletlenül villantott.


A teherautós jelzése megtévesztő volt, én félreérthető helyzetben direkt nem villantok mert nem tudom egyértelművé tenni hogy kinek szántam. Ha jól gondolom azért is nem dudált mert rájött hogy félreérthető volt a jelzése.

2021. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Valóban, én sem villantok már, régebben volt egy olyan ,hogy 2x2 sávos úton mentem annyira, de annyira ráértem, hogy láttam egy balra kanyarodót, mondom megállok elengedem addig iszok egy korty vizet ez ilyen totál kihalt vasárnapi nap volt valamelyik ünnepen és akkor villantok, nem megy, villantok még egyszer, nem megy, mutogat, hogy menjek én, ez valami 5 másodperc volt, de hosszú időnek tűnt, és csak nem ment, megvárt.

Arról nincs videó, nem mentettem le.


Hatalmas mázlim volt, nem az én autóm egyébként, nagybátyám biztos nem lett volna boldog ha kap egy sárga árnyalatot a jobb oldala.. sőt még a forgalmi sem volt nálam, vér ciki lett volna ez a kocc.

2021. márc. 9. 11:27
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
ès gondolom a a kölcsönadàsi szerződès se, mivel az is kell...
2021. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Tény, hogy ilyen formában megtévesztő volt a sebessége (én azt hittem nem is fordul be hanem megy tovább). De ettől függetlenül fontos megbizonyosodni arról, hogy a "villantás" vagy bármilyen jelzés a másiktól az tényleg nekünk lett szánva.
2021. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem beengedett, mert ha megnézzük, akkor ő is kitette az irányjelzőt a végén, hogy arra megy. Az tény, hogy későn állt neki fékezni, de az irányjelzőt is csak az utolsó pillanatban tette ki, úgy látszik, hogy az illető szereti bizonytalanságban tartani a közlekedőket.
2021. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az irányjelzőt visszavonom, utólag látom, hogy már korábban is villogott. Hát akkor, nem értem miért villogott.
2021. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 naugye. Csak a videót visszanézve láttam, hogy ahova be akarok menni onnan jött ki egy Toyota Hi-ace.
2021. márc. 9. 15:31
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ebben nincs semmi.

Jelezte, hogy menjél, és be is engedett, hiszen nem ment neked, meg semmi.

2021. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!