Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt ha baleset lett volna ki...

Itt ha baleset lett volna ki lett volna a hibás? ( videó )

Figyelt kérdés

Mint látjátok én a kamerás autós voltam balra akartam menni jött egy teherautó ami villantott, mondom " milyen rendes ő is lépésben kanyarodik ahogy tanítják :))))) elenged, de jó fej " aztán már amikor elindultam gondoltam ,hogy valami nem stimmel, nem lassít, nézem, mondom ez nem nekem szólt, de akkor már mindegy volt, nem fogok lefékezni mert ahhoz túl szép a Scania fényezése, hogy megkarcoljam így amennyire lehetett szegény kis picike autómmal a gázra léptem, nem dudált a teherautós. Később vészvillogóval megköszöntem ( azaz elnézést kértem ) és villantott tehát nem haragudhatott annyira.


De belegondolok, hogy úgy tanultuk c meg e meg d jogsin, hogy ha jobbra kanyarodunk akkor lassan tesszük "lépésben" mert a rakomány vagy az utasok nem jó ha miattunk helyet változtatnak, szóval vehettem magamra is a villantást , utána jöttem rá, hogy az biza a Toyotásnak szólt, hogy " mehetsz ám jobbra én is jobbra megyek ".



Na ,de ítéljetek Ti. :)

Itt a videó :

https://www.youtube.com/watch?v=A7iGRJYXPaU



2021. márc. 9. 10:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy sokszor pont ezért nem érdemes előzékenynek lenni, vagy lemondani az elsőbbségről. Mellette meg ugye ott van, hogy segítsd a közlekedést.


Kicsit olyan ez, hogy végig kell gondolnunk, hogy amit teszünk akár jó szándékkal akár rosszal az milyen következményekkel járhat.


Én például Üllői vége felé szoktam vigyázni, ahol már csak 1-1 sáv van, meg sok becsatlakozó utca. És figyelni kell, mert ha lassítok, már előznek is rám, aztán ilyenkor inkább nem engedem ki a kanyarodni vágyót.


De mondjuk a videóhoz hasonló helyzetben, ha én kis ívben kanyarodok, akkor sokszor elengedem a nagy ívből kanyarodót. Jó példa erre szintén az üllői 1-2 szakasza ahol aki balra akar kanyarodni az feltartja a mögötte jövő sort percekig is ha nem engedik be. Szentendrei útról meg ne is beszéljünk, ha ott nem enged valaki el soha nem kanyarodsz le 1-2 helyen...


Az is mindig necces, ha előzékeny vagyok/lennék de a másik nem figyel, nem veszi a lapot. Aztán pillanatnyi üzemszünet. Ilyenkor meg ugye arra kell figyelni, nehogy egyszerre induljunk meg, és ha már lemond valaki az elsőbbségről akkor tartsa is magát ahhoz és várja meg a másik reakcióját.

2021. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem neked villantott, hanem a balra lévő utcából (ahova befordultatok) jobbra kanyarodásra várakozó autósnak, mert tőle nem fért volna be. Hiába szabad a sáv, a kamionnak az nem biztos, hogy elég.
2021. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
akkor én egy olyan kérdés: ha valaki lemond egy elsőbbségről, akkor az elsőbbség adás kötelezettsége ugyan úgy van.... ergó lemondott a kijövőnek. de neked elsőbbséged volt a ki jövővel szemben... így ennek mind2töknek szólnia kellett.... nem tudom mennyire értitek amit akarok mondani....
2021. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
63%
A kijövővel szemben a kérdezőnek nem volt elsőbbsége, mivel ők nem keresztezték egymás útját, így az elsőbbség nem értelmezhető. Ugyan így a teherautó és a kiforduló autós sem keresztezné egymás útját (elméletben), csak mivel nem fért el tőle a teherautó, jelzett hogy jöjjön ki. De konkrétan elsőbbségről közöttük sincs szó.
2021. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!