Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kellett volna tennem?

Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Ausztriából tartottam hazafelé esti órákban, 3 sávos autópálya útépítés miatt leszűkítve 1 sávra és 60-as tábla folyamatosan kitéve (nem időhoz vagy időjáráshoz kötve, szimplán 60 a max.)


Kamionos beér, leakar tolni az útról, villog, dudál. Se balra se jobbra nem lehet lemenni mert mindkét irányban bóják vannak kitéve folyamatosan. A stressz miatt 70-el tartottam a sebességet, mivel nem akarok sokat fizetni egy f-szparaszt kamionos miatt.


Nem balesetről volt szó, mert mögöttünk kulturáltan jöttek az autók már amennyire láttam, lehet szarnia kellett ezért akart letolni. Amint vége volt az útépítésnek kigyorsítottam és otthagytam de ha még tartott volna pár km-ig biztosan balesetet okoz az idegbeteg állatja.


Mit kellett volna tennem? menjek 100-al hátha nem büntetnek? és ha igen ő kifizeti a több száz eurómat? vagy nem látta, hogy nem tudtam hova menni? vagy azt hitte az ostoba, hogy én büntetni akarom?


Sajnálom, nekem se tetszik ha útépítés van de a sebességkorlátozás az sebességkorlátozás.



2021. jan. 23. 23:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%
Áhh sorry, a 66-67-et 56-57-nek olvastam. Így visszavonom az elsőt :)
2021. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

#16

Írtam ha tudtam volna elengedem, de ezért nem megyek bele a bójákba, még nagyobb bajt okozni. 1200km távolságot szoktam menni, nekem se tetszik ha így lekorlátoznak kilométerekre, de még esti órákban is betartom a szabályokat és ezért nem kaptam büntit évek óta.

Ahogy olvasom másoktól rendesen osztogatják a büntetéseket, főleg a követési távolság miatt.


Kamera az nincs, pláne hátul, éjszaka.

2021. jan. 26. 01:46
 23/23 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én nemzetközi furgonos sofőr voltam,én is szabályosan közlekedtem,többször előfordult velem útépítéseknél hogy szabály szerűen le akartak tolni,pedig tudjuk hogy az osztrák az már mindenhová rak lassan trafit és büntet is rendesen.

Akárki akármit mond a kamionos egy nagy b.zi volt,ezt úgy mondom hogy hamarosan én is az leszek és a családban is van,de ezt nem csak én mondtam hogy egy igazi b.zi.

Nehéz de meg kell őrizni a hidegvéred,rádió felhangosít és csak előre nézel majd mész,velem volt olyan eset amikor fel gyorsítottam és pont jött is a trafi,soha többé nem teszek ilyet,ha kamionos is leszek engem aztán nem érdekel ha a sógoroknál 60 kmh val lehet menni akkor is annyival megyek, ha pedig túlvezetek nyomtatok szabályosan egy papírt aztán rá írom miért álltam meg később.

NE foglalkozz velük,szépen menny tovább ahogy egy útépítésben szokás.

2021. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!