Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kellett volna tennem,...

Mit kellett volna tennem, vagy mit nem?

Figyelt kérdés

Váciról kanyarodtam a megyerire, kb 100 méterre jártam, amikor jött szembe a szirénázó mentő.

A szembe jövőknek 2 sáv van, 1 normál, és egy busz sáv, forgalom nem volt, egyedül a vácira kihajtani szándékozók álltak a lámpánál (2-2 autó)

Amikor már közel volt a mentő, egyszer csak elkezdett rám villogni, és megkezdte az átsorolást a sávomba, majdnem nekem jött...


Utána folytatta az útját a szembejövő sávban, majd azon keresztül kikanyarodott a vácira.


Nem igazán értem miért jött velem szembe és villogott, amikor még utánam szabad volt 2 sáv minimum 100 méteren át, és utánam se jött senki.


Szerintetem én hibáztam? Amennyire lehetett kihúzódtam a sávom szélére.


2019. jún. 13. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
ez tök jó, csak én nem látom magam előtt, ahogy te a váciról a megyerire kanyarodsz...
2019. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem hibáztál.

Nem értem sokszor a mentőket. Az utóbbi 4-5 évben tűnt fel, hogy sokszor akkor is szabálytalanul mennek, amikor nincs rá okuk - és minden szabálytalanság közül ez a legveszélyesebb, amikor szembe jön veled a saját sávodban.

Én egyszer Budakeszi felé akartam balra kanyarodó sávba menni a Szilágyi Erzsébet fasorról, amikor Hűvösvölgy felől jött egy az én sávomban, de sokáig nem láttam, mert a kanyarban eltakarták a fák. Ha mellettem a külső sáv nem lett volna üres, akkor frontális ütközés, és küldhettek volna pár új mentőt is:(

2019. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán futottam eddig mentőbe rövid pályafutásom alatt, de én is futottam furcsaságokba. Például mikor 3 sáv van, látom, hogy jön hátulról, besorol az én sávomba és levillog. Úgy, hogy se előttem, se utánam senki, sehol egy kereszteződés, Hungária körút. Se kanyarodósáv, se semmi ami indokolta volna a sávváltást.
2019. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Nyilván azért ment át a szembejövő sávba, mert a lámpánál álltak az autók.


De hogy miért nem utánad sorolt át a szembesávba és miért villogott rád, azt ennyiből nem lehet megmondani. Nem kizárt, hogy a mentős hibázott, ők is emberek.

2019. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert ő ment 90-110 km/h-val és nem akarta, hogy a lámpánál állók helyet próbáljanak neki teremteni. Ezért már jó előre átment a teljesen üres szembejövő sávba.
2019. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: ez azért nem mentség, mert a kanyarodásnál úgyis le kell lassítania neki is. Igen, a mentőnek legyen szabad útja, ez nem is kérdés, de a felesleges szabálytalanságok, különösen, amikor szemben halad a forgalommal, fölösleges balesetveszélyt generálnak, és nem lenne szabad megengedni!
2019. jún. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Pedig 5-nek igaza van. A Megyeri/Váci kereszteződés nem 90 fok. Ha a Megyerin érkezett és dél felé kanyarodott rá a Vácira, akkor sokkal gyorsabb és kisebb oldalgyorsulású manőver volt neki a szembe forgalmi sávból jó nagy ívben ráfordulni a Vácira, mint a várakozók mellett kibújni. Ráadásul, ha állnak a kocsik a lámpánál akkor rengeteg időt, sebességet veszít, mire elengedik. Elég egy balf/sz hozzá.

Azért ment át jó előre a szembe sávba, mert sok a fogalmatlan sofőr, aki azt sem tudja hol van amikor kocsiba ül és a normál forgalmi viszonyokat sem tudja feldolgozni fejben. Egy ilyen helyzetben meg teljesen lefagy/bénázik/direkt szivat stb stb. Ahogy a kreszben is le van írva. Már a kocsi mozgásával jó előre mutatja, mit akar csinálni.

2019. jún. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Igen, a megyerin érkezett a mentő és azon az úton haladt a kérdező is éppen, csak hülyén fogalmazta meg a kérdésben.


#6: Szerintem félreértesz. A kérdező azt írta, hogy a lámpánál mindkét sávban álltak, tehát ott nem tudott volna a mentő kikanyarodni. Ha nem megy át már jó előre a szembe sávba, akkor valószínűleg úgy próbáltak volna helyet teremteni neki, hogy a bal oldali befordul a szembesávba, mert a piros lámpán nem mert volna átmenni. Eredmény? A szemközti sávot is elfoglalta volna a félig keresztben álló autó, de legalábbis centiznie kellett volna a mentőnek. És azért ment át már jó 100 méterrel előbb, mert ő 90 km/h-val vagy még többel is haladhatott, pikk-pakk odaért a kereszteződésbe. Arra nem tudok magyarázatot adni, hogy miért nem a kérdező után húzódott át.

2019. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!