Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen körülmények között mit...

Ilyen körülmények között mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Szombaton délután vonattal mentünk 4 barátommal Keszthelyre, Budapestről, mert ott lakik egy másik osztálytársunk, akinek a születésnapja volt.

Vasárnap estig ott voltunk, aztán az egyik barátom bátyja jött le értünk autóval vasárnap este.

Nem ismertem a srácot még, olyan tipikus nagyképű 25 év körüli, nagy flegmasággal.(nekem úgy tűnt,hogy nem szívesen jött értünk)

Aztán ahogy elindultunk már éreztem,hogy ezt az embert nem izgatja a KRESZ.

Az autópályán az autó órája szerint többször is 250 körüli sebességgel mentünk, vagy legalább 200-al.

A fix traffipaxoknál lassított le 130-140-re, aztán újra ment.

Lehet,hogy gáz, vagy más élvezte volna, de én néha szinte halálfélelmet éreztem.

Stabil volt a kocsi meg úgy semmi olyan nem történt, csak nekem maga a tudat...szólni nem mertem, mert tényleg olyan flegma, tahó volt a srác...meg volt velünk 2 lány is, és ők tök jól érezték magukat, beszélgettek, mintha természetes lenne a tempó.(mondjuk nem tudom,hogy látták ez órát, én jobb hátul ültem onnét pont ráláttam)

Ezért sem akartam szólni, mert akkor biztos kikezdtek volna úgy barátilag.

Na meg a zene is többnyire végig üvöltött, de az volt a legkevesebb.

A szüleimnek meg egy Balatonig tartó út üzemanyagköltsége is húzós lett volna, főleg éjszaka nem indítottam volna el őket,hogy itt várlak egy pihenőben...

Olvasgattam hasonló kérdéseket, és tudom,hogy az a legjobb tanács,hogy ki kell szállni, csak az olyan abszurd, messze az otthontól, kevés pénzzel, késő este, bárki bármit mond, szerintem nem sokan tették volna meg.


Egyébként sok hülyeségben benne vagyok, nem mondanám magam visszafogott embernek, de nekem ez az élmény félelmetesebb volt mint mondjuk valakinek felülnie egy komolyabb hullámvasútra, vagy nem tudom.

Így utólag azt mondom,hogy legalább mentem 250-el, és túléltem, de többet nem szeretnék.

Viszont érdekelne,hogy ki mit csinált volna?Esetleg élt már át valaki hasonlót?Mit tett, mi lett az eredménye?


2017. máj. 1. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Amikor már a végsebességgel halad, akkor kell előreszólni a sofőrnek, hogy "nyomjad már ennek a vacaknak, sose érünk haza..." :D
2017. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
280-ig volt írva az órája, szóval azt inkább nem kockáztattam be.
2017. máj. 1. 23:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg 250-re van korlátozva, mint a legtöbb autó.
2017. máj. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nézd a jó oldalát. valószínű jóval olcsóbban megúsztad, mint amennyi a srác üzemanyag költségét fedezte volna...:D
2017. máj. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ha nem érzed magadat biztonságban, akkor jogod van szólni a srácnak, hogy bocsi, de ez így neked nem oké. Ha soha semmi másért nem állsz ki, legalább a saját életedért és testi épségedért megtehetnéd. És a srácot is meg lehet nyugtatni, hogy nem őbenne nem bízol meg, hanem attól fèlsz: a többi közlekedő nem tudja felmérni időben a sebességeteket. (Ettől még persze nem kell feltétlen bíznod a srácban, sokan túlbecsülik a képességeiket.)


És még egy jó tanács: Keszthely nem a világ vége. Onnan egész későn is el lehet indulni busszal vagy vonattal Budapestre. Ha tudod, hogy ismeretlen sofőr jön értetek, akkor indulj el szépen akar egyedül is tömegközlekedéssel. Akar késő este is biztonságosabb vonatozni, mint 250-nel egy kamionnak csattanni.

2017. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Legközelebb nem ülsz be mellé és mész vonattal. Akkor mikor éppen mentetek hiába szólsz rá,mert ha olyan flegma fajta akkor kirak az első pálya benzinkúton aztán onnan mehetsz taxival egy vagyonért. Ő tett szívességet hogy elhozott, ő így vezet gondolom mindig, és van rutinja.
2017. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!