Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kellett volna tennem?

Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Ausztriából tartottam hazafelé esti órákban, 3 sávos autópálya útépítés miatt leszűkítve 1 sávra és 60-as tábla folyamatosan kitéve (nem időhoz vagy időjáráshoz kötve, szimplán 60 a max.)


Kamionos beér, leakar tolni az útról, villog, dudál. Se balra se jobbra nem lehet lemenni mert mindkét irányban bóják vannak kitéve folyamatosan. A stressz miatt 70-el tartottam a sebességet, mivel nem akarok sokat fizetni egy f-szparaszt kamionos miatt.


Nem balesetről volt szó, mert mögöttünk kulturáltan jöttek az autók már amennyire láttam, lehet szarnia kellett ezért akart letolni. Amint vége volt az útépítésnek kigyorsítottam és otthagytam de ha még tartott volna pár km-ig biztosan balesetet okoz az idegbeteg állatja.


Mit kellett volna tennem? menjek 100-al hátha nem büntetnek? és ha igen ő kifizeti a több száz eurómat? vagy nem látta, hogy nem tudtam hova menni? vagy azt hitte az ostoba, hogy én büntetni akarom?


Sajnálom, nekem se tetszik ha útépítés van de a sebességkorlátozás az sebességkorlátozás.



2021. jan. 23. 23:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%

"hogy kényszerítették rá az nonsense."


Leírta, hogy tolta egy kamion hátulról:

"Kamionos beér, leakar tolni az útról, villog, dudál. "


Végülis nem kényszerítés, csak finoman rávette hogy olyat csináljon amit ő nem akar. Oké, ne nevezzük kényszerítésnek, legyen csak megfélemlítés :D

2021. jan. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük, ez már a kérdésből is kiderült. A kérdés az, hogy miért engedett a tolásnak. És ha már belement a szabálytalanságba, akkor miért neki áll feljebb most?
2021. jan. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

"A kérdés az, hogy miért engedett a tolásnak."

Ugyanazért amiért az emberek nagyobb része enged a megfélemlítésnek.. :)

2021. jan. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

12-es, ne szórakozz már. Nyilván félelemből ment a sebességhatár fölé és pont arra kiváncsi , hogyan lehet jobban kezelni ezt a helyzetet.


Kérdező, sokat nem tudsz tenni, legfeljebb tudatosíthatod a kamionosban, hogy észlelted a jelenlétét. Bal index, vagy vészvillogó párszor felvillantva.

2021. jan. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%
Semmit. Mész tovább 60-nal. Nem fog neked menni, mert akkor magát szívatná meg.
2021. jan. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
58%

1.Ha van hely elengedni

2. ha nincs menni tovább szabályosan!


A kamionos nem fogja kockáztatni a szándékos baleset okozását, ha kamerával tudod bizonyítani, a rendőrök bilincsben viszik el a helyszínről.


A kamion burkolata full műanyag, egy laptop méretű kis darab is 50-100 ezer forintba kerűl.

Egy C+E jogsi meg közel 1 millióba.

2021. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#14 Hol tanítanak ilyet, hogy félelemből álljunk rá a gázpedálra??? Nekem az oktatóm is folyton megjegyzéseket tett, amikor valaki tolni próbált. Mindig mondta, hogy hagyjam rá, majd kikerül, ha annyira fontos dolga van. Ez a helyes és szabályos viselkedés. Hiába pontoztok le.
2021. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az a 70 az kb 66-67km/h valós sebesség. Ezért már büntetést is simán kaphatsz. Na most ha 60 van kitáblázva, akkor ha óra szerint 60-nal mész (valós 56-57km/h) akkor sem lett volna jogos amit csinált (persze idegesítő lenne, de nem ennyire), szóval nyugi, nem te voltál a f***. Szimplán összefutottál egy aggresszív idegbeteg gyökérrel. Nem nehéz, sok van belőlük az utakon. Amúgy legközelebb max 65-tel menj, azzal a többség gond nélkül kibékül és büntetést sem kockáztatsz. Az ilyenekkel meg ne törődj, ezeknek ha 80-nal mennél az is kevés lenne. Tempomat 90-nel mennének keresztül mindenhol ahol nem jelez a GPS trafit...

Üdv, egy kamionos.

2021. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
11%

" Ezért már büntetést is simán kaphatsz."


Terelésben nem kaphat, honnan veszed ezt a hülyeséget?


" Amúgy legközelebb max 65-tel menj, azzal a többség gond nélkül kibékül és büntetést sem kockáztatsz."


Ausztriában sok építkezésen van átlagsebességmérős trafizás és ott bizony a 65-ért is csekk jár!

2021. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Milyen hülyeség? Mobil trafit oda rakják ahova akarják... Az átlagsebesség mérést meg kitáblázzák, ilyenről szó sem volt itt.
2021. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!