Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nekem jött volna, ki lett...

Ha nekem jött volna, ki lett volna a hibàs?

Figyelt kérdés

Ismeretlen tàjon mentem autóval. Be akartam menni egy kis utcàba, hogy fèlreàlljak, megnèzni hogy merre is kell mennem. Mögöttem jött egy autó. Indőben indexeltem, fèk. Mikor kanyarodtam èszre vettem, hogy eggyirànyú, ès hogy az ott nem lesz jó. Nem jött senki velem szembe. Fèkeztem ès a mögöttem lèvő nekem jött majdnem.(erőteljes, de nem satu fèk)

Mentsègemre szóljon, felfestès nincs, 2 tàbla van, viszon az eggyik egy fa kitakarta, (behajtani tilos) a màsikat elforgattàk ès ezèrt nem volt làtható (kötelező haladàsi). esèlyem nem volt jó fele menni...


2021. jan. 21. 08:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
80%

20-as, ismét ostobaságot írtál.

Ha meg tudott állni a tábla előtt, akkor nem választotta meg rosszul a sebességét. Ha viszont a mögötte levő belehajtott volna, akkor pont ő választotta volna meg rosszul a követési távolságot.

2021. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%
21-es! Neked ez a feladatod, hogy leostobázd a másikat? Hányok tőled! Ha nem tetszik amit írok, akkor írd le te hogyan látod. Érdekes módon csak f.kázni tudod a másikat, de egy konstruktív mondat még nem hangzott el a tolladból.
2021. jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodtan hányjál!

A magadfajták miatt van annyi baleset az utakon, akiknek fogalmuk sincs a KRESZről és a követési távolságról. Tépd össze a jogsidat és járj busszal, vagy tanulj meg normálisan autót vezetni.

Leírtam a tényeket, hogy a hátul jövő lett volna a hibás, ha belemegy.

Ezen nem lehet vitatkozni, ez olyan nyilvánvaló, minthogy reggel fölkel a Nap és este lenyugszik.

Az, hogy egy csomó válaszolónak (vagy mind ugyanaz???) ez nemhogy nem egyértelmű, de 50-50% felelősségről hadoválnak, meg a kérdezőt (elöl haladót) fikázzák, az pontosan mutatja, miért van ennyi baleset az utakon.

2021. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

"Leírtam a tényeket, hogy a hátul jövő lett volna a hibás, ha belemegy."

Ez nem tény, hanem vélemény. Akkor lesz tény, amikor valóban megtörténik és valóban a hátul jövőt büntetik meg. Addig legnagyobb jóindulattal is csak spekuláció.


Más: Milyen tényeket írtál le? A kérdésből is kiderül, hogy nem hajtott be végül, ezt ismételted csak el. Meg persze leidiótáztál. Hogy te hogyan látod a szituációt, arról egy árva szót sem látok leírva, azon kívül, hogy kijelentetted konklúzióként, hogy ez 100-0% bármiféle érvelés nélkül.


"A magadfajták miatt van annyi baleset az utakon"

Igen, biztosan balesetet fogok most okozni, mert leírtam a véleményemet. - Mert a balesetek ettől történnek, mint tudjuk, ugye.


"Az, hogy egy csomó válaszolónak (vagy mind ugyanaz???) ez nemhogy nem egyértelmű, de 50-50% felelősségről hadoválnak, meg a kérdezőt (elöl haladót) fikázzák, az pontosan mutatja, miért van ennyi baleset az utakon."

Aha, tehát nem csak én fogok balesetet okozni, hanem a válaszolók 2/3-a is, aki nem a te véleményedet osztja. Ez örömteli számomra, legalább lesz társaságom a kórteremben.


Egyébként pont a megosztottság mutatja, hogy nem egyértelmű a szituáció kimenetel jogi szempontból.

2021. jan. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy a követő gépkocsi nem tartotta be a követési távolságot, azaz jár neki a büntetés.

Viszont a KRESZ tartalmaz egy ilyet:

"Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles (...)

úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse"

Ezt a veszélyeztetést pedig elkövette a kérdező a félrevezető magatartással és a hirtelen fékezéssel.

Ugyanezen ok miatt kapják el a rendőrök a büntetőfékezőket. Ott is azért megy beléjük valaki, mert nem tartja be a követési távolságot, de ez nem mentesíti a fékezőket.

Vagy felhozhatnánk azt az esetet, hogy valaki kifelé indexel a körforgalom kijáratánál, én elindulok befelé, mire ő visszaveszi az indexet és belém jön balról. Itt se én vagyok a bűnös azért, mert bementem elé, hanem ő adott megtévesztő jelzést. Mint a kérdező most.

Szóval, megosztott felelősség lenne ebből. Hogy hány %, azt a helyszín meg az események pontos ismeretében lehetne megmondani.

(Természetesen ilyenkor mindkét félnek jár a teljes büntetés azért, amit elkövetett. A megosztás csak a kártérítési igények szempontjából lényeges.)

2021. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
42%

Ja, és még egy szabály, amit a kérdező megsértett:

"A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi."

Tehát emiatt is biztos, hogy megosztott felelősség lesz.

2021. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
40%
#23 te akkor mindig három méter helyet hagysz, ha valaki előtted elkanyarodik jobbra? Biztos nagyon szerethetnek a mögötted jövők.
2021. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

veszèlyeztetès?

a hirtelen fèk az nem a stufèk, vèszfèk? illetve a büntetőfèk...

vagyon vèdelwm:hogy ne kapjak büntetèst ergo vèdem a vagyonom :)

2021. jan. 22. 18:19
 29/38 A kérdező kommentje:
az index csak szàndèkot jelez, higy szeretnèk arra mennèk... de attól az elsőbbsèg az elsőbsèg, az indezelèssel nem mondasz le erről... kanyarodó főutvonalról lejövet is indexelsz, mègse vàltoztatsz irànyt, hanem sàvot, de attól mèg van elsőbbsèged...
2021. jan. 22. 18:23
 30/38 A kérdező kommentje:
bocsànat a helyesíràsèrt a telefonon elèg rosszul írok...
2021. jan. 22. 18:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!