Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót amiről...

Vettem egy autót amiről másnap kiderült, hogy motor hibás. Felhívtam akitől vettem, és közöltem vele mért adta el így nekem. Azt mondta elvittem nincs reklamáció! Mit tehetek ilyen esetben? A pénzt visszakérhetem ha magánembertől vettem?

Figyelt kérdés

#átverés #motorhibás autót adtak el nekem
2015. jún. 30. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
MI van az adásvételi szerzödésben?
2015. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az nagyon sok mindentől függ...


Kezdjük ott, hogy mit értesz motorhiba alatt?

2015. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha motorhibás, hogyan próbáltad ki?
2015. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 petizacc ***** válasza:
2015. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Magyar jog szerint, alapvetően két felé kell osztanunk a vásárlást, aszerint hogy jogi személyiségtől (vállalkozástól) ,vagy magánszemélytől vásárolunk-e.


A jogilag egyszerűbb eset amikor magánszemélytől vásárolunk használt autót. Ebben az esetben NEM fogyasztói szerződésről beszélünk, a jogszabály fél év szavatosságot ír elő amennyiben az adásvételi szerződésben ez nincs másképpen rögzítve. A hibás teljesítés bizonyítása ilyenkor a vásárló dolga. Magyarán szólva, ha a szavatosságot kizárták a szerződésben, akkor nincs esélyünk szavatossági igény érvényesítésére. Amennyiben nem zárták ki, akkor is elég nehézkes az igazunk bizonyítása."

2015. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menjél oda néhány nagydarab kigyúrt emberrel, aztán hátha ez majd jobb belátásra bírja. Undorítóak az ilyen emberek, akik átvernek másokat szemrebbenés nélkül.
2015. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,hogy próbált tanácsot adni!
2015. júl. 1. 18:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!