Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy BBY motorkódú 1.4 16V...

Egy BBY motorkódú 1.4 16V 2004-es Cordobám van. Elvittem a szerelőhöz, mert kigyulladt az olajnyomást jelző lámpa. Ő kicserélte a gombát. De másnap reggel megint olajnyomás hibát jelzett. Van valaki hozzáértő, hogy most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Mire odaértem, már a motornak is furcsa kerepelő hangja volt. Ő azt mondta, ebben a hidegben az olaj vizkozitásával van probléma.(olajcsere 2014. 07.10. azóta 4000km-t mentem). Lecserélte V540-re, majd délután felhívott, hogy amíg alapjáraton 30 percig járatta az autót, egyszer csak megállt. A vezérműtengely olaj hiányában megállt és cserélni kell házastól, az egészet. Én nem vagyok autószerelő, de szerintem, ha megméri az olajnyomást már akkor kimutatható lett volna, hogy nincs elegendő kompresszió és nem történt volna ez. Van valaki hozzáértő, hogy most hogyan tovább? Tehát a lényeg: kellene egy hengerfej vezérműtengelyekkel együtt.
2015. jan. 20. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt megszívtad, eleve nem kellett volna közlekedni olajnyomás nélkül. Erre fog hivatkozni bármit is akarsz elérni.

De azt teheted, hogy megpróbálod megtéríttetni vele a javítás költségeit, de inkább vidd el máshova és a számlát hajtsd be rajta. DE kétlem hogy sikerülni fog. Egyértelműen az ő hibája, hogy nem tűnt fel neki, hogy olajnyomás sincs.


És örülj neki ha végén valahol megcsinálják a hengerfejet meg a tengelyeket és nincs más gond (főtengelycsapágyak pl)

2015. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha az olajnyomást jelző lámpa kigyullad akkor egyből a probléma fő forrására kellene asszociálni nem a legkissebbre. Az ilyen némák nagyon ki tudnak b%szni az emberrel. Ott nem viszkozitás probléma lesz az tuti..
2015. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szántóvető ***** válasza:
sajnos hozzánem értő kontárhoz vitted a kocsidat.sajnos nem kell különösebb hozzáértés,komplett motorfelújítás kell.mivel relatíve fiatal az autód ezért rengetegbe fog kerülni.mindent ki kell cserélni,az összes alkatrészt ami a blokkban van.lehet hogy olcsóbb lenne egy másik motor bele valami törött autóból.akkor van esélyed a "szerelővel" szemben ha minden dokumentálva van az 1. alkalomtól fogva.javítási munkalap készült?azon rajta kell lennie hogy milyen problémával fordultál a szervizhez és hogy miket cseréltek ki.ha van ilyened akkor nincs gond.
2015. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Amikor a szerelőhöz értem, csak kerepelő hangja volt a motornak. Ő lecserélte az olajat és járatta (szerinte kb. félórát) Majd mikor én felhívtam, hogy mi a helyzet, akkor mondta az említett problémát! Dokumentálva mindössze annyi, volt eddig a szerelésekkor, hogy anyagot és munkaórát láttam, mikor fizettem, egy "munkalapon". Tud valaki vezérműházat, tengelyekkel, kompletten?
2015. jan. 21. 08:23
 5/5 szántóvető ***** válasza:

[link]

kérjél rá garanciát,ill hozzáértővel építtesd be.

2015. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!