Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autóm, nem volt...

Eladtam az autóm, nem volt tökéletes, másnap széthullott a vevőnek. Visszavegyem?

Figyelt kérdés

Kombi Astra F szívódízel, nem egy versenyautó, de a vevő a kipróbálásnál úgy vezette, mintha egy 911-es Porsche-ban ülne. Mondtam neki, ez így nem lesz jó. Amúgy van még egy autója, valami böhöm benzines 3000 cm3-es valami.

Nálam 2 évig semmi gond nem volt vele, én mondjuk vigyáztam rá, nem vagyok saját magam ellensége. Eztán lehet, mivel nem nyúztam úgy, mint a vevő, nem is jött elő nálam semmi hiba. Nem tudom.

Úgy hozta vissza az autót, hogy vastagon volt alul rajta a sár, kb mintha földúton ment volna vele 100km-t sárban, az egyik féltengely eltört.

Ti visszavennétek?



2014. máj. 17. 06:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nehéz ügy.De szerintem ne vedd vissza.
2014. máj. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vizéli László ***** válasza:
70%
Semmiképpen ne vedd vissza.
2014. máj. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha egy nap alatt sár és törés, akkor egyértelmű a durva használat. Biztos leírtátok a szerződésben, hogy "megtekintett és kipróbált állapotban". Ne vedd vissza.
2014. máj. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Én nem venném vissza és nem is lenne pofám visszavinni. Még ha nem is lenne sár, akkor is megvette abban az állapotban, amilyenben volt, az már az ő hibája, hogy nem nézte meg alaposabban, vagy ha megnézte, hogy megvette. Ez már nem a te felelőséged. Ennyi erővel, ha veszek egy használt telefont és kifele menet kiesik a kezemből és összetörik, azt sem fogja az eladó visszavenni.
2014. máj. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Már ott elszúrtad, hogy engedted neki kipróbálni. Próbaútnál amíg ki nem fizeti, neked kellett volna vezetned. Ne vedd vissza.
2014. máj. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

"Úgy hozta vissza az autót, hogy vastagon volt alul rajta a sár, kb mintha földúton ment volna vele 100km-t sárban, az egyik féltengely eltört."


Csak a féltengely-törés a hiba?

Te tudod milyen állapotban volt, mert ha tudtad hogy vacak (és esetleg ha perre vinné a dolgot nyerhetne) akkor kétesélyes. De ha normális állapotban volt egy 20 éves autóhoz képest, akkor bizony nem.

Én is ki tudnám nyírni még a szalonból frissen kihozott kocsit is, ha nem rendeltetésszerűen használta akkor fusson csak a saját igaza után.

2014. máj. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Ne hülyeskedj! Féltengelytörés az nem relytett hiba! Igy járt.Nyúzópróbázta , hát sikerült. Mifelénk Mtz-vel szántanak ő Astrával próbálkozott.
2014. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Én nem venném vissza.

Egy féltengely törés nem a világ, attól még nem totálkáros az autó. Meg nem is egy nagy értékű autóról van szó. A törés pedig egyértelműen használatból eredő hiba, amire gondolom nem vállaltál külön szerződésben személyes garanciát.

Vásárlás előtt a vevő felelőssége hogy átnézze, átnézesse az autót.


Pár éve én egy turbódízel H Astrát vettem. Vásárlás után pár héttel derült ki, hogy el van törve a bal hátsó felfüggesztés spirál rugója. Egyértelműen nem friss hanem régi törés volt, nem nálam tört el. De eszembe nem jutott volna emiatt visszavinni az autót és visszakövetelni a pénzem. Szépen lenyeltem azt a 40.000Ft-ot amibe a cseréje került és lekopogtam hogy ez legyen az autó legnagyobb hibája. Szerencsére így is történt.

(Hozzáteszem, előtte márkaszervizben felmérettem az autó állapotát nem kevés pénzért és ott se szóltak volna hogy törött a rugó. Mikor utólag szóvá tettem a szervizben, annyi volt a válasz hogy biztos a kolléga nem vette észre. Ezzel részükről el volt intézve.)

2014. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Ne vedd vissza, nem kötelez rá semmi.
2014. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

1 nem kell visszavenned

2 még ha megvolt a kis hibája is, akkor se nézte meg alaposan...

főleg ha ő gyilkolta szét akk bäszä meg...

2014. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!