Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nekem jött volna, ki lett...

Ha nekem jött volna, ki lett volna a hibàs?

Figyelt kérdés

Ismeretlen tàjon mentem autóval. Be akartam menni egy kis utcàba, hogy fèlreàlljak, megnèzni hogy merre is kell mennem. Mögöttem jött egy autó. Indőben indexeltem, fèk. Mikor kanyarodtam èszre vettem, hogy eggyirànyú, ès hogy az ott nem lesz jó. Nem jött senki velem szembe. Fèkeztem ès a mögöttem lèvő nekem jött majdnem.(erőteljes, de nem satu fèk)

Mentsègemre szóljon, felfestès nincs, 2 tàbla van, viszon az eggyik egy fa kitakarta, (behajtani tilos) a màsikat elforgattàk ès ezèrt nem volt làtható (kötelező haladàsi). esèlyem nem volt jó fele menni...


2021. jan. 21. 08:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
81%
A szabály úgy szól, hogy olyan távolságot kell tartani az előttedmenőtől, hogy hirtelen satufékezés esetén is meg kell tudni állni. Ha nem, akkor te vagy a hibás. Teljesen mind1, hogy miért fékezik, vagy bármi, meg kell tudni állni. A hátul jövő a hibás.
2021. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
58%
Aki beléd megy. Mindenkivel volt már ilyen, igen ha indexelsz és utána látod, hogy nem csapathatsz be az adott utcába akkor nem mehetsz, ennyi. A mögötted lévőnek alkalmazkodnia kell. Ha valakit kiengedsz ezzel lemondasz az elsöbbségedről akkor ha beléd jön a mögötted lévő szintén az ő hibája. Én ezért tartok hatalmas köv. távot :) mindig attól félek, hogy valakibe belemegyek.
2021. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

8: azt hittem hogy eggyèrtelmű hogy 50 nèl 50 nel 60 nàl 60 nal magyek.... de egy àtlagos kanyart nem 70 nel fogom bevenni.... ès a kanyarodàs jobra manőver: megyek 70 nel, indrx megyek mèg 20 m-t kb fèk 30-35 3 asba kanyarodàs. tàblàt meglàt fèk 15 km/h ha beveszed 50 nel egyenes lesz a kanyar.... vagy enyhèn görbe.

5: majd javítom a szótàrba, tudod tavalyi kiadàs.... nem tehet erről.

2021. jan. 21. 12:50
 14/38 A kérdező kommentje:
7: közútkezelőnek lehet írni ezze kapcsolatban, jól tudom?
2021. jan. 21. 12:52
 15/38 anonim ***** válasza:
77%
Igen, tudod jelezni.
2021. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
20%

"Mikor kanyarodtam èszre vettem, hogy eggyirànyú, ès hogy az ott nem lesz jó. Nem jött senki velem szembe."


Ha egyirányú volt, akkor miért jött volna szemből valaki? Miért számítottál erre? Másrészt, nem inkább azt vetted észre, hogy behajtani tilos tábla van kirakva?


Szóval a helyzet a következő: Tegyük fel, hogy a mögötted lévő neked megy és rendőrt hívtok. A rendőr úgy kezdi, hogy megkérdezi tőled: "Miért szeretett volna behajtani abba az utcába? Nem látja, hogy ott a behajtani tilos?". Aztán megkérdezi a másik sofőrt is: "Maga miért nem tartott követési távolságot?".


Szóval ez akárhogy nézem 50-50%. Igen, olvasom a végén, hogy nem volt jól látható a tábla, de ezt helyszínen te nem fogod tudni kimagyarázni. Majd a bíróságon hosszas huzavona után. Talán.

2021. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
54%

16-os ostobaságot beszélsz. Nem tudta, hogy egyirányú (honnan tudta volna?), ezért indexelt jobbra, és felkészült a bekanyarodásra. Mivel észrevette, hogy ott a behajtani tilos tábla (ami egyirányú utaknál szokott lenni) lefékezett, így nem hajtott be. Vagyis nem szegett szabályt.

A másik viszont megszegte a követési távolságra vonatkozó szabályt.


Nincs itt semmi 50-50%. Ez 100-0%. Még a legjobb ügyvéddel sem lesz más, de annyit nem is ér a dolog. És bíróságra is kár menni vele, csak többe kerül a végén az egész. El kell ismernie a hátul jövőnek, hogy ő volt a hibás, viselnie a maga kárát, és elfogadnia, hogy a bonus-malus besoroláson kicsit hátrébb kerül. Számára is ez a legolcsóbb lezárása az ügynek. Lehet okoskodni, bunkózni, rendőrt hívni (ha nem történt személyi sérülés, majd 2-3 óra múlva jönnek ki), de csak az idejét és a pénzét vesztegeti vele a hátul jövő.

2021. jan. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
#17 ez így van, de nem történt meg, csak mi lett volna ha... Nekem történt egy kisebb balesetem, éppenhogy csak összeértünk, mind1. 15 percen belül ott volt a rendőr.
2021. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

16: A válaszom a rendőrnek annyi lett volna jöjjön autóval ahogy én,és majd meglátja, hogy miért akartam bemenni. 2 tábla van kint. igen észre kell venni... de a behajtani tilos tábla takarásban volt, a haladási irány pedig beforgatva, és mivel nem sajátos a tábla ( pl stopp,vagy a macisajt nem lehetett tudni mi van rajta)

Mivel egyirányú az utca, és én pont szembe hajtottam vele ami tilos, csak szembe jöhettek volna velem... az más kérdés ha én behajtok és a mögöttem lévő jön velem...

17-18 hál istennek nem lett baj... max a rendőr abba elő vett volna, hogy szembe mentem vele. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez pl mikortól valósul meg. pl elhagyom a tiltó táblát, vagy mikortól. Ha esetleg ezt is megírja valaki, akkor azt köszönöm.... (a táblától azért írtam, mert a sebesség korlátozás is onnantól számít....

2021. jan. 21. 22:56
 20/38 anonim ***** válasza:
0%
Mégis észrevetted, tehát nem lehetett annyira eltakarva. Van olyan is, miszerint kereszteződésbe akkora sebességgel kell behajtani, hogy biztonságosan meggyőződhess az áthaladásról. Ha nem behajtani tilosat kellett volna észrevenni, hanem elsőbbséget korlátozó táblát, akkor is így hajtottál volna be a kereszteződésbe? Utolsó pillanatban észreveszed, hogy hopp, ez egyenrangú és beletaposol a fékbe? Mert az eseted ezt valószínűsíti. Tehát akárhogy is nézem, rosszul választottad meg a sebességet, mert a tábla észrevehető volt (hiszen észrevetted), csak késő volt cselekedni. Az ilyenekből lesznek a karambolok.
2021. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!