Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Emelnétek a jogsi korhatárt?

Emelnétek a jogsi korhatárt?

Figyelt kérdés

Éppen ezen gondolkodok, nekem van bcde meg páv2 , de nagymoci jogsit nem kezdhetem el mert nem vagyok 24 éves, itthon akár 80-100 fős buszt is vezethetek, de nagy motort azt nem.


Elvennétek tőlem a jogsit, csak azért mert kis ficsúr vagyok és sok fiatal okoz balesetet?


Mennyire emelnétek a a korhatárt?


Max. korhatárt állítanál? Mondjuk egy 67-70 éves kamion vagy buszsofőr, esetleg oktató Ő se vezessen mert volt olyan, hogy idős ember szembe ment az autópályán?



2020. dec. 21. 02:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem a korhatárt, hanem a megszerzéséhez szükséges minimális intelligenciahányadost kötném ki. Visszamenőleg. Kétszámjegyűeket kiszórnám.

És egy pszichológia vizsgálat is lenne, kihegyezve a stressztűrésre. Itt kiesne a maradék fele. A maradék viszont ezután nyugodtan tudna autózni.

2020. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
15%

Lerágott csont ... főleg ez a háziorvosi rész.😂

Mert milyen eü. problémák esetén tilos az autóvezetés? Ezeket nem a háziorvos, hanem a szakorvos állapítja meg, aki azonnal bevonatja a jogsit.

2020. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Nekem 94 volt az iq-m , matekból pl. fel is voltam mentve , még a matektanárom mondta, hogy "biztos akartál volna jogosítványt, hát ez nem fog sikerülni".


Nem inkább diplomához kötnétek a jogsit? Én hallottam olyanról akinek 90 iq-ja van kőműves. Biztos buta mint én nem három jegyű a tudása.


2 évenként újra vizsga? Ez jó ötlet gki-nál 5 évente van , akkor lehetne mondjuk 3 évente újra érettségizni, meg szakmát is akkor tarthatná meg az ember ha 3 évente ismét vizsgázik. :) jó ötlet!

2020. dec. 21. 13:17
 14/30 anonim ***** válasza:
64%
Amerikában érdekes módon működik az x évenkénti új vizsga.
2020. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
#14, erről dobnál be egy cikket nekem? Lehetőleg magyart, mert más nyelven nem tudok ( iq hiányából fakad).
2020. dec. 21. 13:34
 16/30 anonim ***** válasza:
43%
#14: bullshit.
2020. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
55%

Ez a kétszámjegyes tényleg elég meredek elgondolás.

Mivel 100 az átlag, ebből fakadóan a nép fele kétszámjegyű. Tehát a szakmunkások jelentős része nem vezethetne, beleértve a jelenlegi főállású sofőrök meglehetős százalékát.

Az IQ önmagában nem elég mutatószám, legfeljebb a tényleg extrém alacsony értékeket kellene kiszűrni. De ezeket meg nagyjából kiszűri a KRESZ-vizsga. Inkább egy általános alkalmassági vizsga lenne jó, de erre meg fellázadna a nép, hogy "ez csak pénzbeszedés, semmi értelme".

A munkahelyemen van pár nem túl értelmes cigány, úgy 80-90 közti IQ-val, akik vezetik a céges autókat. Mentem már velük, innen tudom, hogy teljesen jól vezetnek. (Amelyik nem ilyen, annak eleve oda se adják a slusszkulcsot.) Viszont némelyik érettségizett kollégám mellett rendesen halálfélelmem van, annyira be vannak oltva vezetés ellen. Szóval, ez is bizonyíték, hogy az IQ önmagában nem határozza meg a vezetési képességet.

2020. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
86%
Azért 24 év a nagymotor korhatára, mert nagyon sokan azt gondolják, hogy majd egyből 1000 köbcentivel el fognak bírni, miközben még egy robogót sem tudnak biztonságosan elvezetni. Nem minden jövendőbeli motorosnak adatik meg a lehetőség, hogy már tízen éves suhanc korában kismotort vesznek neki a szülei és ennélfogva felnőve sokéves motoros tapasztalata lehessen. Továbbá bizonyított tény, hogy fiatalon az emberek általában meggondolatlanabbak, nincs akkora veszélyérzetük, mint egy huszon-, harmincéves felnőtt embernek. Ezt a pszichológia és a közlekedési statisztikák külön-külön is alátámasztják.
2020. dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most tulajdonképpen az egész kérdés csak a kérdező hisztije, mert nem játszhat motoron?
2020. dec. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Nem, nem is csinálnám meg a motor jogsit, csak az maradt üresen, csak egy példa volt.
2020. dec. 22. 00:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!