Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Emelnétek a jogsi korhatárt?

Emelnétek a jogsi korhatárt?

Figyelt kérdés

Éppen ezen gondolkodok, nekem van bcde meg páv2 , de nagymoci jogsit nem kezdhetem el mert nem vagyok 24 éves, itthon akár 80-100 fős buszt is vezethetek, de nagy motort azt nem.


Elvennétek tőlem a jogsit, csak azért mert kis ficsúr vagyok és sok fiatal okoz balesetet?


Mennyire emelnétek a a korhatárt?


Max. korhatárt állítanál? Mondjuk egy 67-70 éves kamion vagy buszsofőr, esetleg oktató Ő se vezessen mert volt olyan, hogy idős ember szembe ment az autópályán?



2020. dec. 21. 02:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem változtatnék a jelenlegi korhatárokon.

"mert volt olyan, hogy idős ember szembe ment az autópályán"

Ez nem érv. Fiatalabb (40-50 év körüli) is volt.

2020. dec. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért nem egy oylan esetről lehet hallani mikor a 17-19 körüli kölyök menőzik a többiek előtt, aztán végül az árokban kötnek ki, nem egyszer az utasai maradnak ott...
2020. dec. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
Ez az a tipikus "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzá állás.
2020. dec. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%
Ha egy alternatív világban élnénk,inkább pszichológiai vizsgálathoz kötném és iq szinthez. Továbbá okos autókat gyártanék,ami pl.csak a tulajnak indulna be, és ha érzékeli,hogy ittas akkor nem indulna el. Továbbá szigorítanám az alkalmassági vizsgálatokat az időseknél, nálunk kb.kap egy kis lóvét a doki és megy is a pecsét,mert cimbi a tulaj,közben meg már alig lát/hall és simán vezethet tovább.
2020. dec. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Így van, szerintem sokkal differenciáltabb kritériumrendszerre volna szükség. Részemről az általános korhatárok szinte minden kategóriánál lehetnének magasabbak, ám külön pszichológiai alkalmassági vizsgálat esetén maradhatna a mostani korhatár.
2020. dec. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
65%

A korhatár minimum 18 lenne (az elméleti részt lehetne korábban is kezdeni, de vezetni csak 18 évesen). A maximum korhatár pedig nem lenne, helyett féléves (ingyenes) alkalmassági vizsgálatot vezetnék be.

Emellett kötelezően 2 évente elméleti és elsősegély vizsga (szintén ingyen, ismétlés gyanánt).

2020. dec. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
7%
Jól van ez így van akinek a vérében van a vezetés a többiek meg majd megtanulják .
2020. dec. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem a korhatárt emelném, hanem szigorú pszichológiai alkalmassághoz kötném a jogosítványt. Illetve alkalmatlanság, nagymértékű szabálytalanság, mások veszélyeztetése esetén azonnal ugrana a jogosítvány és a gépjármű forgalmija.


Igazából ehhez az is kellene, hogy a jogosítvány nélküli vezetés bűncselekményként legyen kezelve, letöltendő börtönbüntetéssel.

2020. dec. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
67%
18 évesen kötelező autós kresz, 14 évesen kötelező kismotoros kresz, 10 évesen biciklis kresz és tényleges kerékpározás, 8 évesen tényleges úszástudás
2020. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

Én nem emelnék a korhatáron.

Valaki örök gyerek marad szóval ilyen alapon halotti bizonyítványhoz lehetne kötni a jogsit.

2020. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!