Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti a mennybe...

Keresztények, ti a mennybe emelnétek egy ilyen embert?

Figyelt kérdés

Egy középkorú férfiről van szó. Ő tipikusan ateista, láncdohányos, sokszor mogorva, de egy rettenetesen jó ember, óriási szeretet van a szívében. És gondolkodtam, hogy egy keresztény emberben hogyan képeződik le egy ilyen ember.

A szeretet már abban is megmutatkozik, hogy 20 éve foglalkozik fiatalokkal. És látom, hogy az emberségével, az empátiájával és az áradó szeretetével óriási hatással van rájuk, a szó legpozitívabb értelmében. Mindenben segíti és támogatja őket, ráadásul kifejezetten hátrányos helyzetűekre van kihegyezve. És nem kérkedik azzal, hogy nehéz helyzetű gyerekeken segít. Akkor beszél róla, ha kérdezik, soha nem mond egy szót sem, ha a gyerekekről kérdezzük, akikkel dolgozik, mert nem akarja elárulni a bizalmukat.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek kompenzálják-e ezek a cselekedetek azt a hitetek szerint, hogy nem hisz Istenben és elszív napi 2 doboz cigit, amivel nagyon sokat árt magának.


2019. aug. 2. 19:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
40%

Nehéz kérdés, mert elvileg nincs ilyen "kompenzáció". Tehát a hitet nem kompenzálja az, ha valaki x darab jócselekedet tesz minden héten, ahogy a hívő ember is elkárhozhat, ha hite nem jelenik meg cselekedetek gyümölcsében. Erre írja Jakab apostol, hogy az ördögök is hisznek, mégis elkárhoznak.


Szerintem ezért ennél fontosabb a lelkülete. Ateistából is van több féle, van akinek nem adatott meg a hit, van aki valami rossz tapasztalat miatt ábrándult ki a kereszténységből, van aki hadakozik Isten és a kereszténység ellen. Egyedül Isten ismeri, hogy mi lakozik az ember szívében, jobban ismeri, mint az ember önmagát. Egész biztos, hogy mindenkit igazságosan fog megítélni.

2019. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Ő vallásos neveltetést kapott. És a kereszténységből azért ábrándult ki teljesen, mert a faluban, ahol lakott a pap részegen félholtra verte, míg olyan 10 éves volt. Tényleg majdnem belehalt, úgy megverte.

(Nem akarom ezzel az egyházat minősíteni. Egy idiótától nem lesz az egész egyház romlott. :))

2019. aug. 2. 20:34
 3/34 anonim ***** válasza:
72%
Ezért céloztam rá, hogy minden ember életútját, tetteinek okát tökéletesen kéne ismernünk, de erre egyedül Isten képest. Az biztos, hogy Krisztus minden emberért meghalt a kereszten és Isten minden embert üdvözíteni szeretne. Megtérésre pedig utolsó pillanatainkban is lehetőség van, lásd a jobb lator esetét.
2019. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
25%

Kivel mogorva és miért?

Egyébként természetesen a mennybe emelném.

A cselekedet és a szív sokkal fontosabb minden hitnél.

2019. aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
31%
Senkit sem visz Isten a mennybe a cselekedete által, ugyanis a hit azért kell, hogy az ember önként akarjon Istennel lenni. Komolyan mondom, hogy már idegességet érzek mikor azt látom, hogy állandóan azt szajkózzák azok, akiknek halvány lila gőzük sincs Istenről, hogy meg lehet vásárolni az üdvösséget. Ha az említett ember nem akar Istennél lenni, akkor szerinted Isten csak azértis erőszakkal veszi maga mellé, majd kap üdvösséget?
2019. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Mikor és kivel mogorva?

A mogorvát ne úgy képzeld el, hogy bunkó, hanem úgy, hogy nagyon láthatóan szomorú és rosszkedvű.

És akkor szokott ilyen lenni, mikor úgy érzi, valaki bántja azokat a gyerekeket, akikkel ő foglalkozik. De ebből gyorsan "felépül" úgymond, mert ilyenkor minden tőle telhetőt megtesz, hogy segítsen. Az ő ereje abban áll, hogy mellettük áll. Tehát mikor 16-17 éves lázadó, nehéz sorsú fiúk mondanak olyanokat, hogy "Azóta érzem, hogy szeret valaki és érdekel valakit, hogy mi történik velem, mióta megismertem xy bácsit.", az szerintem nem kis eredmény. Mindenkiben, minden emberi lényben képes meglátni a szeretetre méltót, és feltétel nélkül szeret mindenkit, akivel gyakran találkozik. És nagyon rosszul érzi magát, ha bántják a szeretteit, talán mert őt is bántották ugye.

2019. aug. 2. 21:14
 7/34 anonim ***** válasza:
29%

#5 lehet, hogy te hittel akarod elmismásolni a rossz cselekedeteket és mulasztást, de szerintem ez tűnik inkább üzletelésnek.

Egy embernek nincs rá oka, hogy Istenben higgyen (mert Isten nem adja egyértlemű életjelét és kérést sem).

Persze lehet pedálozni azzal, hogy valaki azért gonosz, mert rossz élete volt, vagy jobb életet akar valakinek. De nem hiszem, hogy a megoldás azt mondani, hogy akkor már nem gonosz, ha hisz. Csak addig rossz, amíg nem.

(ha pedig nem rossz, akkor hit sem kell).


Én szíveseben vagyok együtt egy jó lelkű emberrel, mint egy álszent hívővel.

Természetesen értem a te álláspontodat is, hogy a hitet tartod alapfeltételnek. (szerencsére te nem hangoztatod, hogy mellette lehetsz démoni, vagy mindegy mert úgyis el lett rendelve).


Viszont ne ítéljünk már el valakit, aki szeretné megismerni a bújkáló Úrt.

2019. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező ezek alapján te egy nagyon jó lelkű ember vagy és több ilyenre volna szükség a a világban. Biztosan szebb lenne mindenkinek :)
2019. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
0%
Nem tudom hogy jött ide a napi doboz cigaretta. Nem bűn. Több pap is dohányzik. Semmi gond vele.
2019. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Igen, a félreértések elkerülése végett: nem én vagyok, akiről szó van a kérdésben. :)

Én egy ismerőse vagyok, csak hihetetlenül jó embernek tartom, és kíváncsi voltam a véleményetekre.


A cigi úgy jön ide, hogy hallottam már olyan verziót is, miszerint súlyos bűn, mert ártasz vele magadnak.

2019. aug. 2. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!