Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem keresztények, ti...

Akik nem keresztények, ti milyen vallást gyakoroltok, hogy találtatok rá?

Figyelt kérdés

Itt többségben vannak a keresztények, viszont érdekelne, hogy akik nem azok azok milyen vallást gyakorolnak, kiben hisztek, hogy találtatok rá, mióta gyakoroljátok és számotokra mit jelent.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. júl. 19. 13:29
 1/8 jdfGabrella ***** válasza:
65%
Én nem vagyok keresztény. Egyszerűen másban Hiszek, mert nem tudok hinni istenben, de elképzelhetetlen számomra hogy ne lenne élet a halál után.
2019. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De mi az a más, erre irányult a kérdés, mi másban hiszel? Buddhista vagy? Iszlám? Hindu?
2019. júl. 19. 16:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem gyakorlok vallást mert egy meditációt nem lehet vallásnak nevezni. Nem hiszek a képzeletemben, csak mankó az életben nem feltétel.
2019. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az információra pedig úgy tekintek mint lehetőségre, nem kötelezhet rá semmi, hogy annak éljek
2019. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Jelenleg a buddhizmusról tanulok, az eddigi előítéleteimet és berögződéseimet dobom el, hogy felszabaduljon a tudatom.

Nem hiszek semmiben, hanem igazságokat tapasztalok meg és ismerek fel, hogy kitörhessek a szamszára körforgásából.

2019. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó egy troll. Friss regisztrációval
2019. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Saját hitem , saját vallásom van; folyamatosan fejlődőképes; nem kell hozzá gyakorolni semmit. Mondjuk ilyen életfilozófia, érzésre vélemény. Hát úgy ilyen érzésre + logikára mit érzek mi tűnik igaznak. És ha érkezik valami új információ, valami új világnézeti, akkor átgondolom, és ha egyet tudok érteni vele, akkor beleteszem a világképembe, akár csak potenciálisan, mint lehetséges opció de ha meg biztosnak tűnik, akkor meg stabilan illesztem bele a világképembe, hogy most úgy vélem, most úgy vélekedek, de később még ez is változhat. Létezhetnek olyan kérdések, amelyekben nem foglalok állást, illetve el kezdem így mondogatni az akkor belőlem jövő lehetséges variációkat, és akkor elmondom max, ha kérdezi valaki, hogy arról az adott kérdésről pl csak találgatni, tippelgetni tudok, nincs kiforrott véleményem, mert az már egy olyan nagy kaliberű kérdés, hogy stabilan, fixen nem lehet válaszolni; lehetséges lehet akár a) opció is, b) is, c) is, satöbbi. Szóval amiről pl nem tudom a választ, ott nem mondok konkrétat, hogy "biztos így van", mert honnan tudnám.
2019. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*magamat se meg másokat se akarok vele becsapni, hogy azt mondom, hogy tudom tutira. Van amiket egyszerűen nem lehet tudni:D
2019. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!