Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti a mennybe...

Keresztények, ti a mennybe emelnétek egy ilyen embert?

Figyelt kérdés

Egy középkorú férfiről van szó. Ő tipikusan ateista, láncdohányos, sokszor mogorva, de egy rettenetesen jó ember, óriási szeretet van a szívében. És gondolkodtam, hogy egy keresztény emberben hogyan képeződik le egy ilyen ember.

A szeretet már abban is megmutatkozik, hogy 20 éve foglalkozik fiatalokkal. És látom, hogy az emberségével, az empátiájával és az áradó szeretetével óriási hatással van rájuk, a szó legpozitívabb értelmében. Mindenben segíti és támogatja őket, ráadásul kifejezetten hátrányos helyzetűekre van kihegyezve. És nem kérkedik azzal, hogy nehéz helyzetű gyerekeken segít. Akkor beszél róla, ha kérdezik, soha nem mond egy szót sem, ha a gyerekekről kérdezzük, akikkel dolgozik, mert nem akarja elárulni a bizalmukat.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek kompenzálják-e ezek a cselekedetek azt a hitetek szerint, hogy nem hisz Istenben és elszív napi 2 doboz cigit, amivel nagyon sokat árt magának.


2019. aug. 2. 19:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem kompenzálják.

Krisztus királyi törvénye a szereteten alapszik.Vajon az az ember, aki az Istentől kapott ajándékát rongálja, hogyan bizonyitja, hogy szereti a Teremtőjét, és a felebarátját, mint önmagát?

Még önmagát sem szereti, mert káros anyagokat visz a szervezetébe, miközben mások is beszivják azt.

De:

(Róma 2:21–24) 21 akkor te, aki mást tanítasz, magadat nem tanítod? Te, aki azt hirdeted: „Ne lopj!”, lopsz? 22 Te, aki azt mondod: „Ne kövess el házasságtörést!”, házasságtörést követsz el? Te, aki irtózol a bálványoktól, templomokat rabolsz ki? 23 Te, aki a törvénnyel büszkélkedsz, a törvény megszegésével gyalázatot hozol Istenre? 24 Mert „Isten nevét miattatok káromolják a nemzetek között”, mint ahogy meg van írva.


Egyébként pedig, Ember nem örökölheti Isten országát. Az ember a feltámadás által, a Földön fog újra élni, ha méltónak találtaik.

Tudod kedves kérdező, Isten azért iratta le a szavát, hogy az ember ehhez a mércéhez igazitsa az életét, és igy példával előljárva tanitson másokat.

(1Timóteusz 4:15, 16) 15 Gondolkodj el ezeken, mélyedj el bennük, hogy mindenki egyértelműen láthassa a fejlődésedet. 16 Állandóan ügyelj magadra, és arra, hogy mit tanítasz. Tarts ki ezek mellett, mert ha így teszel, magadat is megmented, és azokat is, akik figyelnek rád.


Sokan, azzal áltatják magukat, hogy ha az élet valamelyik területén kimagaslóan jó dolgokat tesznek, akkor más dolgokban elnéző lesz a Teremtő. Csak hogy ez nem igy van.

2019. aug. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
84%

Szia,


Hála Istennek, hogy Krisztus ítél és nem mi.


Üdv. Péter

2019. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
4%

Nem jó Isten helyébe ülni, és sem pozitív, sem negatív, irányban nem jó arról ítélkezni, hogy valaki megy a mennybe vagy nem. De általánosságban sok mindent tanít a Biblia arról, hogy nem az emberi teljesítmény üdvözíti az embereket, hanem csak Krisztusnak van erre hatalma.

Amúgy is rengetegszer lerágott csont, hogy a jó cselekedetek címén, önmagunkra támaszkodva -- a Biblia tanítása szerint -- nem lehet üdvözülni, azok nem semlegesítik a bűnöket. Isten elhívása az, hogy mindenki térjen meg. De aki megtért, az is fog még elkövetni bűnöket. Jézus átvisz a világos oldara, megvált, átformál, de nem azért teszem a jót, hogy üdvözüljek, és nem pedálozok, hogy üdvözüljek, hanem MIVEL MÁR ÜDVÖZÜLTEM, hálából úgy élem az életem, ahogy Istennek tetszik, és az ilyen életben természetesen sok jó cselekedet van.

Ami végső soron dönt az üdvösségről (a bibliai "szakzsargon" szerint), hogy valaki átment-e a sötétségből a világosságba, vagy sem, és ha igen, megmaradt-e a világosságban testi élete végéig.

A világosság az Újszövetség szerint Jézust jelenti (ld. Jn 1:6-13), Jézus nélkül ezért nem lehet átmenni a világosságba, hiába jobb ember valaki, mint az átlag.

A világosságba kerülésről így ír Péter 1. levelében:

2Pét 2:7-10

"Nektek, a hívőknek drága kincs, a hitetleneknek pedig az a kő, amelyet megvetettek az építők, sarokkővé lett, megütközés kövévé és megbotránkozás sziklájává, azok beleütköznek, mert nem engedelmeskednek az igének. Ők erre is rendeltettek. Ti azonban választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet vagytok, Isten tulajdonba vett népe, hogy hirdessétek nagy tetteit annak, aki a SÖTÉTSÉGBŐL az ő csodálatos VILÁGOSSÁGÁRA hívott el titeket; akik egykor NEM AZ Ő NÉPE voltatok, most pedig ISTEN NÉPE vagytok, akik számára NEM VOLT IRGALOM, most pedig IRGALOMRA TALÁLTATOK."

Szóval ez egy "digitális" állapot: Igen vagy Nem, nincs közbülső átmenet, és nincs emberi erőfeszítéssel történő javulgatás, fejlődés, hanem egy hirtelen átmenet történik, amikor valakit Isten hatalma újjászül. Vagy Isten népéhez tartozik valaki, vagy nem, vagy van irgalom számára, vagy nincs: ezeknek nincsenek fokozatai, csak nulla vagy egy, igen vagy nem. Aki a sötétségben van, azt nem viszi át semennyi jócselekedet a világosságba, csak az, ha hisz Jézusban, és megteszi azt, AMIT JÉZUS PARANCSOLT arra nézve, hogy hogyan szabadulhat meg valaki a sötétség hatalmából. Eleinte elsősorban az apostolok feladata volt (ld. ApCsel 26:18), hogy ennek az isteni megváltásának a módját hirdessék, ma már bárki megtalálhatja a Bibliában (bár nekem hívő emberek segítettek annak idején, hogy megértsem).

Az már más kérdés, hogy elég sokan azok közül, akik rájönnek, hogy a sötétségben vannak, ahelyett, hogy örülnének, hogy segítséget kaphatnak valakiktől, akik már a világosságban vannak, inkább az irigykedést meg a harcot választják ellenük.

üdv

Stefán

2019. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
4%
Bocs, elírtam: 1Pét 2:7-10 (nem 2Pét 2:7-10).
2019. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
82%

"Én egy ismerőse vagyok, csak hihetetlenül jó embernek tartom"

Ha te is ilyen jónak tartod, aki csak egy ismerőse vagy, mennyivel jobbnak tarthatja az, aki végtelenül szereti, aki megteremtette. :) És akit majd ő maga választhat, ha eljön az ideje (mert a végtelen szeretet nem fogja ráerőszakolni magát senkire).

Én a cigizés kapcsán elsősorban nem az örök élete miatt aggódnék, hanem az egészsége (meg a körülötte élők egészsége) miatt itt, a földi létben.

2019. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Hát igen, az egészsége érdekes kérdés. Tudom, hogy jobbára a cigizéssel nyomja el azt a hatalmas fájdalmat, ami csak nagyon néha tör utat magának kifelé. Az, hogy úgy elárulta egy ember, akiben bízott és szeretett, számára óriási trauma volt. A feleségét is ismerem. És elmondta pl., hogy mióta ismeri, egyszer sem emelte meg a hangját, mert mindig attól félt, hogy attól erőszakos lenne, és azzal arra az emberre hasonlítana, aki őt bántotta, és nem akart senkit bántani. És látszik is rajta, hogy nagyon fáj neki az egész, és hogy a gyerekekkel azért foglalkozik ennyit, mert szent célja, hogy gyereknek ne kelljen többször ilyet átélnie. És ezt a hatalmas fájdalmat hivatott szerintem elnyomni a cigi. Mert ha nem nyomná el valamivel, akkor megőrülne rövid úton.


Ő egy sérült ember, aki olyat élt át, amibe nagyon sok ember rokkant bele teljesen lelkileg. Az eset után majdnem egy évig ápolták kórházban. És mivel nem hisz, ezért a családja kiutálta. De ő töretlenül segíti őket, miért? "Az, hogy a tulajdon fiukat nem szeretik, az ő döntésük és őket minősíti. Ha én nem segítem az idősödő szüleimet, akik felneveltek, az meg az én döntésem és engem minősít."


És arra pl. különösen ügyel, hogy amikor cigizik, nemdohányzó ne legyen a közelében, vagy úgy áll, hogy a szél pont elvigye tőle a füstöt.


Azt tudom, hogy magát nem szereti. Mert attól fél folyamatosan, hogy olyanná válik, mint aki bántotta őt. És a gyerekekkel való munka pedig egyfajta küldetés számára: hogy megmutathassa nekik, mit jelent a feltétel nélküli, önzetlen szeretet és hogy megvédhesse őket attól, hogy bántsák őket. Azt a szeretet, amivel magát nem szereti, minden erejével az ártatlanokat szereti. Nem az áldozatokra izgul, szó sincs erről. Pont ellenkezőleg: azt szeretné megakadályozni, hogy ártatlan emberek, ártatlan állatok áldozattá váljanak.

Nagyon nehéz kérdés ez az egész.

2019. aug. 4. 00:00
 17/34 anonim ***** válasza:
82%

Szia,


Akkor a feladat adott: imádkozz érte, kérdd, hogy eszköz lehess abban, hogy megismerje a valódi Krisztust, aki tud neki segíteni. Biztos vagyok benne, hogy Isten nem véletlenül helyezte a szívedre a sorsát!


Üdv. Péter

2019. aug. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 tgt ***** válasza:
29%
Ha egy jólelkű, önzetlen, másoknak segítő, szeretetteljes ember nem kerül a mennybe, csak azért, mert nem hisz, az igazságtalanság lenne Isten részéről. Egy igazságtalan Isten pedig nem érdemli meg a tiszteletünket.
2019. aug. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
3%

Isten nem személyválogató,Jézus Krisztus minden emberért meghalt a kereszten ,és feltámadt a harmadik napon.A menybe,vagy Isten országába nem lehet jó cselekedetek által bejutni. Csak a Jézus Krisztusba vetet hit által.Vagy elfogadja valaki Jézust vagy elutasítja.

Ha még él valaki e földi életben ,az azt jelenti Isten még vár rá,és adhat neki még esélyt a megtérésre.Sajnos a vallás rányomja sokszor az emberre a bélyeget,és kilehet ábrándulni a vallásból.

De nem Istenből ,Jézus Krisztusból,hiszen Isten maga a szeretet. Nos az illetőnek,aki nem hisz Isten ben ,el kéne magyarázni ,hogy Isten szereti,és meghalt érte is a golgotai kereszten,és nem szeretné,hogy a bűneiben,a bűnei következménye miatt haljon meg ,és az örökkévalóságot nélküle élje,a kárhozatban.

Mi nem tudunk senki a menybe emelni,de tudunk érte imádkozni,hogy Isten a Szent Szelleme által változtassa meg a gondolkodását,és döntsön Jézus mellet.Majd akkor lesz igazi segítő mások életében.

A cigi nem számít,sok lánc dohányost szabadított meg Jézus a káros szenvedélyekből is,de legfontosabb a bűnből való szabadulása.

2019. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
82%
Abból indulok ki, hogy Isten mindenkit magához akar emelni, csak van, aki ezt nem hagyja. Nem tudhatjuk, ki hova kerül, de járhat valaki úgy is Isten útján, hogy nem is tud róla. Akinek szeretet van a szívében, az minden bizonnyal ezen az úton jár.
2019. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!