Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell lakott területen...

Miért kell lakott területen belül negyvennel szüttyögni ha mérnek?

Figyelt kérdés

Megyek városon belül hazafele, előttem hármas golf megy normális tempóban, elkezdenek jelezni a szembejövők hogy mérnek előttünk, erre idiótája beletapos a fékbe hatvanról és elkezd 40 el csorogni (még ő előtte is mentek többen).

Így telik a következő fél perc mire finoman villogtatok neki, hogy és mutatom az ablakon hogy 5 azaz 50 a sebességhatár, utána fogtam és kielőztem a fenébe, látnotok kellett volna az arcát, hogy rendőrök és kamera előtt 55 el kielőztem, mint aki megtért a hitéből.A kérdésem miért csinálják ezt egyre többen, hogy betojnak ha mérnek a rendőrök?



2020. okt. 15. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Rosszul mér az órájuk.
2020. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Sok van ilyen, én már többször jártam úgy hogy 35-tel mentek olyankor.
2020. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

azért szöttyögnek, mert párszor már fitettek.. nem tudni hol áll a pontokkal, lehet, hogy a legközelebbi gyorhajtásnál már nem csak fizetnie kell.

...vagy tudja, látta, hogy a közelben mérnek, és nem akar fizetni..


előzött már meg úgy egy versenyző, hogy láttam a száján az anyám nemi életét.. aztán odébb már fékezett, de későn..akkor vette észre, miért is megyek ötvennel.


csak bátran előzni a szöttyögőket, azok gyáva nyulak, félnek a rendőrtől

2020. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Szegény kérdezőnek elég problémás lehet a vezetés. Valaki lelassított előtte negyvenre, ez meg akkora stresszt okozott neki, hogy képes volt idejönni és kiírni egy kérdést róla.

Persze ez valójában nem is kérdés, hanem a történet elregélése és önmaga fényezése (megtérítette a hitéből szegényt, amit inkább kitérítésnek szoktak nevezni).

Talán el kellene menned egy pszichológushoz, ha egy ilyen piti dolog ennyire megérintett, mert végül te fogsz kitérni a hitedből.

2020. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Mindenki így szokott. Mikor forgalom van, 30ra lelassul a tempó. Agyfhaszt kapok ilyenkor.
2020. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem nincsenek tisztában a legtöbben a traffipaxok és vagy telepített véda kapuk működésével és emiatt indokolatlan félelem alakult ki bennük a kamerázó rendőrök vagy mérőkapuk láttán. Kimondottan balesetveszélyes ha valaki egy normál tempónál a tömött sorban hirtelen beletapos a fékbe. Persze lehet jönni és kardoskodni azzal, hogy be kell tartani a követési távolságot, de lássuk be ez egy városon belül csúcsforgalomban nem mindig megoldható.
2020. okt. 15. 20:59
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

"... be kell tartani a követési távolságot, de lássuk be ez egy városon belül csúcsforgalomban nem mindig megoldható."

Ezt remélem nem gondolod komolyan. Miért ne lenne megoldható?


A kérdésre válaszolva:

Félnek a büntetéstől, de nem figyeltek és nem tudják mennyi a megengedett sebesség, ezért inkább biztosra mennek és jól lelassítanak.


Amúgy nem csinálják egyre többen. Mindig is voltak (nem rutinos) vezetők, akik bármilyen kamerát meglátva azonnal a fékbe taposnak, attól függetlenül, hogy mennyivel mennek.

2020. okt. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:

Mindig is ez volt. 1990 óta vezetek, mindig negyvenre lassult a forgalom az ismert-jelzett trafiknál.

Sok rémtörténet terjedt büntetésekről 53 km/h-ért is 50-es korlátozásnál, megeszik, foschnak.


Érdekes módon a Véda oszlopoknál nem lassulnak be. Mert ott az a sztori terjed, hogy nem is működnek.

Fenét nem, csak 50-es korlátozásnál kb. 68-nál van a beriadási határa beállítva, akkora túllépésért már profitképes a büntetési bürokrácia.

2020. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha főúton trafit látok lesatuzok 50-re mert kitudja hogy milyen seb. határ tábla volt kint előtte. Leszarom hogyha ez bántja valakinek a lelki világát, nem fogok 30-60-90 ezer forintot fizetni feleslegesen.
2020. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Fenét nem, csak 50-es korlátozásnál kb. 68-nál van a beriadási határa beállítva, akkora túllépésért már profitképes a büntetési bürokrácia."


Ha helyszíni bírságot osztanak akkor 53-tól van bünti.

2020. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!