Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell lakott területen...

Miért kell lakott területen belül negyvennel szüttyögni ha mérnek?

Figyelt kérdés

Megyek városon belül hazafele, előttem hármas golf megy normális tempóban, elkezdenek jelezni a szembejövők hogy mérnek előttünk, erre idiótája beletapos a fékbe hatvanról és elkezd 40 el csorogni (még ő előtte is mentek többen).

Így telik a következő fél perc mire finoman villogtatok neki, hogy és mutatom az ablakon hogy 5 azaz 50 a sebességhatár, utána fogtam és kielőztem a fenébe, látnotok kellett volna az arcát, hogy rendőrök és kamera előtt 55 el kielőztem, mint aki megtért a hitéből.A kérdésem miért csinálják ezt egyre többen, hogy betojnak ha mérnek a rendőrök?



2020. okt. 15. 15:27
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:
0%

"Ha helyszíni bírságot osztanak akkor 53-tól van bünti."


Az elvi határ a 10%, vagyis 55 km/h. Lévén a mérőeszközöd pontossága is kábé ennyi.

De bíróság előtt nem sokat érsz vele, mert ez alapján az órád által jelzett 50 90%-ával kéne menned, hogy biztosan ne hajtsál gyorsabban.

Alkalmi helyi mérésnél az ott posztoló brigád temperamentuma (meg a havi kvóta állása) dönti el, kit mennyivel lőnek le.


Én a Véda rendszerről írtam. Ott nincs helyszíni bírság. Rendőr sincs.

Ott csak jön a csekk a postán.

2020. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Alex Fly ***** válasza:

@Wadmalac: azt kifelejtetted, hogy pont az ilyen esetek miatt a kocsiba szerelt óra soha nem mutathat a valósnál alacsonyabb sebességet. A gyakorlatban kivétel nélkül pár százalékkal magasabb értéket mutat, mint a tényleges haladási sebesség.

Ergo ha az óra szerint közlekedsz, nem fogod túllépni a megengedettet.

2020. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:

"pont az ilyen esetek miatt a kocsiba szerelt óra soha nem mutathat a valósnál alacsonyabb sebességet. "

Elvben, ja.

És amint felraksz a 185/65 gumi helyett 185/60-at, cseszheted.

2020. okt. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!