Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autósok többsége miért nem...

Az autósok többsége miért nem tartja be a követési távolságot?

Figyelt kérdés
Nem egyszer előfordult, hogy a mögöttem jövő autó 2-3 méterre követett.

2020. szept. 19. 13:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

"Az autósok többsége miért nem tartja be a követési távolságot?"

Az autósok többsége betartja. Viszonylag kevés az olyan tuskó, aki nem tartja be. (Pl. egy cigányok közt lakó fehér kollégám, aki mindig az előtte haladóra tapadva vezet.) Azt hiszik, hogy ők jól tudnak vezetni, meg úgy általában se vonatkoznak rájuk a fizika törvényei. Többnyire az autójukon és/vagy a vezetési stílusukon is látni, hogy nagy vagánynak képzelik magukat. De hát erre van a motorfék, ha nem tudnak előzni, akkor leveszed a lábad a gázról, szépen lelassulsz, vagyis ha ő megválasztotta a követési távolságot, te meg megválasztod azt a sebességet, aminél biztonságos ez a távolság. És egyből nem te leszel az idegesebb kettőtök közül.

A barmok szívatása kötelező minden jóérzésű sofőr részéről - ameddig nem okoznak ezzel veszélyhelyzetet -, mert a rendőrök nem foglalkoznak a birkák terelésével, és ha nem szívatják őket, annál közelebb mennek a következő autóhoz, annál biztosabban ölnek meg egy vétlen embert.

2020. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
83%

#10:


"De nem érdekel különösebben, mert nem hiányzik nekem egy ráfutásos baleset, amiben én vinném ela balhét."


Különösebben engem sem, de annyira szánalmas hogy kifejlesztünk valamit a biztonságosabb közlekedésért vagy a szebb jövőért és az ezek nyújtotta előnyöket nem tudjuk kihasználni, mert kollentívan az egész társadalom idióta... :D

2020. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!