Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autósok többsége miért nem...

Az autósok többsége miért nem tartja be a követési távolságot?

Figyelt kérdés
Nem egyszer előfordult, hogy a mögöttem jövő autó 2-3 méterre követett.

2020. szept. 19. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Mert nagyon sietnek. Én telibe szoktam szarni őket. Imádom amikor megyek pl. a nagykőrösi úton 75-tel (70 a megengedett), és megőrül mögöttem a gyökér, villog, jön 1,5 méterre. Én jót szoktam röhögni az ilyen kreténeken, kapjon szívinfarktust. De a legjobb az volt, amikor lelassítottam az elsőbbségadás kötelező táblánál, mert a kereszteződés beláthatatlan volt a két oldalt parkoló autóktól, és mögöttem az állat dudált, üvöltözött, hogy menjek már 😂
2020. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Maguk sem tudják. Elvileg sietnek, de ettől nem kerülnek előrébb.
2020. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Legjobb az auópálya, pl. Balaton felé pénteken. Külső tele van kamionokkal, szóval ott 90 a tempó, bent 110-el mennek max, de egymás seggében, 3-4 méterre. Van, hogy még közelebb. Hülyék.
2020. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha túl lassan megy valaki, én sem tudok nem a seggében menni az előttem menőnek. Pl.50-es táblánál a 30-at nem bírom, ha normális tempóval megy, akkor be szoktam tartani a távolságot.
2020. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
#4: És miért jó neked, ha a seggébe mész? Attól nem fogsz gyorsabban haladni, csak növeled a balesetveszélyt, ráadásul előzni is nehezebb lesz, mert kevésbé látsz előre.
2020. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzik, hogy mennyire veszélyes. Nem véletlenül szokták oktatáson konkrét számokkal is példázni a féktávolságokat, csak sokan úgy gondolják, hogy velük úgy sem fog ilyen történni.
2020. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ismerős is ilyen, sajnos. Talán, mert félnek.
2020. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
M1-es belső is beszokott dugulni, 100-110-el lehet menni, persze a mögöttem lévő jön utánam 1-3 méterrel. Persze vadul villogtat és dudál, mert én betartom a követési távolságot.
2020. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez a követési távolság dolog egész Európában....


Az emberek nem tartanak követési távolságot, mert buták. De mióta adaptív tempomatos autóm van azt veszem észre, hogy a kocsi tartja a beállított követési távolságot, amire mindenki azt hiszi, hogy azért hagytam ki hogy a jobb sávból elém soroljon... :D


Ha nem vezetek sudribunkó paraszt módon akkor az egész autópálya megelőz jobbról - és nem csak Magyarországon :D

2020. szept. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
9-es, én tempomat nélkül tartok biztonságos követési távolságot és valóban gyakran besorolnak oda màsok. De nem érdekel különösebben, mert nem hiányzik nekem egy ráfutásos baleset, amiben én vinném ela balhét.
2020. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!