Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha olyan jön mögöttem, aki...

Ha olyan jön mögöttem, aki nem tartja be a követési távolságot, annál hogyan tudom megelőzni hogy belém jöjjön hátulról?

Figyelt kérdés

Ma több utcán keresztül is egy céges kis furgon jött közvetenül mögöttem, követési távolságot nem tartva (hosszan figyeltük, hogy miért jön ilyen közel) 40-es tábla volt végig kint (kis kertvárosias rész), de ha nagyon sietett, bőven lett volna lehetősége megelőzni. Egy vasúti átjáróhoz értünk, itt valamivel még lelassítottam, majd pirosra váltott a lámpa, ezért megálltam. Ekkor a párom belenézett a tükörbe és mondta, hogy ez mögöttünk jövő belénk fog jönni, és ekkor puff... tényleg belénk hajtott. Kiszálltam (fiatal, vékony nőként) elkezdtem vele kiabálni, hogy nem látja, hogy megálltam és azt se, hogy piros a vasúti lámpa, a sorompót épp hajtják le, stb. Még neki állt feljebb, mert szerinte túl hirtelen fékeztem és nem ő a hibás. Ekkor a párom is kiszállt, szerencsére nem egy vézna alkat, csak annyit mondott, hogy "követési távolság?", mire az idióta rögtön elhallgatott.

Szerencsére a kocsin csak egy kis karcolás lett, de nem voltak szemtanúk, ha nincs ott a párom szerintem nem ismerte volna be egykönnyen a felelősségét.

Ha megint ilyen helyzetbe kerülök, hogy valaki a seggembe jön, akkor hogyan tudom megelőzni a hasonló baleseteket?

Persze tudom, hogy 99%-ban az a hibás, aki belerohan a másikba, de sokkal nyugodtabb vagyok, ha nem történik baleset és nem kell a kocsit javítgatni. Ezért inkább a megelőzésen gondolkodok, hátha van valakinek tipple. Pl. félreállni és megvárni míg elmegy?


2020. máj. 1. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyen elől lehúzódunk, és elengedjük.

Esetleg nagyon fokozatos lassítással bízni benne, hogy hátha megelőz.


Ezek a céges furgonosok már csak ilyenek...(tisztelet a kivételnek!)

2020. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Addig lassítasz finoman, amíg a követési távolság ok lesz. Ha pl. 2 méteres követési távot tart, akkor az olyan 5-10 km/h-nak felel meg.
2020. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben, de ha lassítok előtte finoman és ő nem lassít hanem ugyanígy belém jön? Vagy például Budapesten vagyok a város közepén ahol nem tudok lehúzódni?

Ez még délben történt, de nehezen tudom túltenni magam azon, hogy ilyen "sofőrök" között kell közelekedni.

2020. máj. 1. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Nincs más lehetőség, mint hogy lehúzódsz és elengeded: jól belátható, üres egyenesben jobbra indexelsz, amennyire lehet, jobbra húzódsz és lassítasz kicsit, jelezve, hogy mehet. Okos enged, defenzív vezetés és hasonlók.


Egyébként ráfutásos balesetnél nincs kérdés, mindig a hátulról beléd ütköző a hibás. Vitás esetben elég elővenni a telefont, hogy akkor rendőrt hívsz, rögtön elismeri (van tört százaléknyi idióta, aki nem, de sajnos velük nem lehet mit kezdeni, meg kell várni a közeget).

2020. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy sok bzi űz sportot abból, hogy "tolja" az előtte lévőt sokszor, mert csak.

"nehogymá egy xyz ócskaság menjen énelőttem..."


Nem rohan sehova a bromarcú, volt, hogy félreálltam, és elengedtem egy ilyen bzit, de megköszönés nélkül pökhendin rámnézett, aztán ott mászott előttem ugyanannyival...


Na azóta fogom magam, és szép lassan lelassítok, és megállok az úttest közepén, ha egy ilyen fsz jön mögöttem.

Ilyenkor rendeszrint ráfekszik a dudára, én meg közölhetem vele, hogy tegye teherbe a drága mamáját vagy 10x egymás után, aki világra hozta.

2020. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az a tapasztalatom, hogy vagy megelőz vagy idővel felveszi a követési távolságot. Ha látja, hogy nem tud tolni, akkor igazából nincs is más lehetősége ezen a kettőn kívül.
2020. máj. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Én először villantok párat a féklámpával, ezt eleve sokan értik és onnantól nincs gond. Akinél ez nem segít, annál finoman lassítok és ha van rá lehetőség, jobbra indexelve elengedem. Semmi szükségem hátulról is egy plusz veszélyforrásra, adódhat előttem is épp elég!
2020. máj. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha lassan, motorfékkel lassítasz, vagy esetleg először egy pillanatra felvillantod a féklámpát, hogy fékhatás azért még ne nagyon legyen, akkor ő is lassítani fog, direkt nem megy beléd. Mint írják, a többség tudja, hogy ráfutásnál mindig a hátsó a hibás, mert a KRESZ szerint olyan távolságot kell tartani, hogy az elöl haladó hirtelen fékezése esetén is meg tudjon állni a hátsó. Egyszerűen nem lehetséges olyan hirtelen fékezni, hogy ne a hátsó legyen a hibás, a helyszínelők szerint.

Egyébként én is azt alkalmazom, hogy szépen addig lassítok, ameddig a követési távolság már nem minősül veszélyesnek. Ha nagyon arcoskodik, akkor még az előzését is gátolom, mert ha segítem, azzal csak megerősítem benne a tudatot, hogy érdemes ezt csinálni, mert a sok csicska úgyis elengedi, és közvetve én leszek a felelős, ha aztán megöl valakit, mikor 100-nál ráfut. A rendőrök ilyesmivel nem foglalkoznak, kizárólag a jóérzésű sofőrök tudják leszoktatni ezeket. (Alapból nagyon segítőkész sofőr vagyok, lehúzódással segítem az előzni kívánókat, ha normálisan közlekednek. De a balesetveszélyes közlekedést nem óhajtom elősegíteni.)

2020. máj. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!