Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomban előzés miatt...

Körforgalomban előzés miatt padkát fogtam, csúnyán megsérült a bal első felnim. Érdemes további lépéseket tennem?

Figyelt kérdés
Ma reggel Székesfehérváron az egyik körforgalomban ( [link] ) szó szerint megelőzött (vagy ki akart menni a kettes kijáraton, de meggondolta magát) egy tanulóvezető. Hogy ne vigye a jobb tükrömet, lehúzódtam a körfogalom belseje felé (rá kellett mennem a piros kövekre is), ahol szépen padkát fogtam. Kb 10 centin múlt a kocc. Szépen lesérült a bal első felni (gondolom a gumi is kapott), de a tanulóvezető mindenféle "bocsi" nélkül tovább ment, mellette meg kb megőrült az oktató (mutagatott össze-vissza). Szóval érdemes lenne megkeresnem pl az adott autós iskolát? Van kamerafelvételem a dologról.

2020. júl. 27. 08:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Ott helyben kellett volna megállni, és intézkedni.

Én azért kíváncsi lennék arra is, hogy a másik fél hogy adja elő ezt a sztorit, mert ez így elég meredek, pont egy tanulóvezetőt nem fognak belevinni egy ilyen szituációba. Lehet, hogy a te manővered volt megtévesztő.

2020. júl. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Igen, persze. Kárt okozott , a helyszínt elhagyta.
2020. júl. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

Hát feljelenteni szerintem fölösleges, max ha iskola nevét tudnám, én inkább elmennék, és megbeszélném vele, hogy legalább szálljon be a javításba.

Tanuló vezető, ne kezdje már rendőrséggel a dolgot, lehet bepánikolt stb, gondolom oktatótól is kapott.

2020. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3: nem is rendőrségre gondoltam, hanem arra mint Te, hogy megkeresni az iskolát.
2020. júl. 27. 08:31
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Ennyit megérhet a dolog.
2020. júl. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Én nem teljesen értem a szitut.


"... az egyik körforgalomban szó szerint megelőzött (vagy ki akart menni a kettes kijáraton, de meggondolta magát) egy tanulóvezető. Hogy ne vigye a jobb tükrömet, lehúzódtam a körfogalom belseje felé"


Mindketten bent voltatok, és ők tőled jobbra haladtak, jól értem? Hogy kerültél melléjük? Nekem a leírásodból úgy tűnik, hogy te előzted őket balról.


Az ilyen szitukat amúgy ki kellene védenie az oktatónak. Ha kár van, azt meg fizeti a speciális biztosítása.

2020. júl. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2%
#6-os, milyen "speciális biztosítása"????
2020. júl. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6-os: Indexelt kifelé a (kép szerinti) nekem jobboldali kijáratnál, ki is húzódott, majd visszakapta a kormányt, mikor én már ott bent voltam.
2020. júl. 27. 08:47
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

#7 Az, ami kiterjed az összes tanulójára is.

Nem sima KGFB/Casco-t kötnek.

2020. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

#9-es, nincs ilyen. Édesapám közel 40 évig volt oktató, semmilyen "speciális" biztosítás nincs.

A kötelező -esetlegesen casco- ugyanúgy működik náluk is.

2020. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!