Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy szoktátok kikerülni a...

Hogy szoktátok kikerülni a bringásokat? Mennyi oldaltávolságot hagytok mellettük?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben nagyon sokan bringáznak és rengetegszer látom, hogy úgy kerülik őket az autósok, hogy szinte át sem lépik a felezővonalat. A beláthatatlan kanyarokban is simán így kerülnek. Én nem akarok ilyen közel menni hozzájuk. Sok bringáson látszik is, hogy nem gyakorlott.

Szóval ti mennyire vagytok bátrak, ha bringást kerültök? (Nem a vonatkozó kresz szabályok érdekelnek, hanem a valós helyzet.)


2020. máj. 14. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Helyzettől függ, sosem egy fix szám van a fejemben, hogy na én most csak ennyit tartok. Ha 1 kilóméteres körzetben nincs senki, csak én, és a biciklis, akkor kikerülöm egészen a másik sávba. De ha kanyar jön, akkor én is inkább közel maradok a biciklishez, és úgy előzöm meg (nem, nem fogok utána döcögni 30-al). Kanyar előtt én nem fogok átmenni miatta a másik sávba, hogy összeütközzek egy kamionnal. Amúgy én is biciklizek néha, és nem zavar, ha közel jön egy-egy autó nagy forgalomban. Illene az autósokat segíteni a bicikliseknek, mégiscsak ők a gyorsabbak és a nagyobbak.
2020. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Minimum 1 métert hagyok, de ha van lehetőségem, akkor még többet. Inkább döcögök utána 30-cal egy kis ideig (eddig a max. 1 perc volt), minthogy emberéletet és börtönbüntetést kockáztassak.


Követési távolságnak ilyen ~30 métert szoktam hagyni, hogyha valamiért elesik előttem, akkor is kényelmesen meg tudjak állni.

2020. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-essel maximálisan egyetértek. Legalàbb 1-1,5 méter a minimum nálam, mert jól tudom, milyen érzés, amikor bringásként lecentiznek az amúgy kátyús szélű úton. Egyszerű empátia, mindamellett nyilván csökkenti a kockàzatot is számomra, mint autóvezető. Ha tehetem , teljesen át is húzódok a másik sávba. És természetesen indexelek, akkor is, ha széles sávon belül tudom tartani az 1-1,5 métert, így a mögöttem jövők is jobban làtják, mi a szitu.
2020. máj. 15. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

akkora ívben kerülöm ahogy csak lehet.

sok biciklis bizonytalan, vagy részeg. és jellemzően olyan úthibákat kerülget, amit autóval nen kell, mert annyira az út szélén van. én is biciklizek sokat, városban országúton is. szóval tudom hogy nincs fix táv, mindig a sebesség, útviszonyok függvénye a biztonságos oldaltáv.

ha kell akkor inkább megyek mögötte 2 percig.

2020. máj. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
100%

Kikerülni? Az adott helyzet határozza meg.

Előzéskor pedig nem véletlenül van előírva a másfél méter...

2020. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam tartani másfél métert mindenképp, de általában úgy előzöm őket mint egy autót, hogy teljesen átmegyek a másik sávba, bár sokak szerint ez felesleges.
2020. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!