Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt most mi a gond? Kellő...

Itt most mi a gond? Kellő oldaltávolsággal előzte a biciklist szerintem és indexelt is

2019. febr. 17. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Ismét egy biciklis gyökér, semmi több.
2019. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Bevágott elé a gyökér szerint. A videón nehéz megállapítani, hogy kellett-e lassítania, de szerintem nem. szóval felesleges hiszti csak.
2019. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Szerinted. Szerintem meg nem. És itt most tekintsünk el attól, hogy bringást előzött meg: nagyon tipikus ez a fajta indokolatlan manőver buszokkal szemben is, ahol egy jármű lassítása és egy ívű jobbra kanyarodása helyett két jármű kerülgeti egymást, ugyanazzal a nettó eredménnyel és egy plusz konfliktusforrással.
2019. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Kb. bukott volna 5 másodpercet a suzukis ha megvárja amíg elmegy a bringás!
2019. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Érdekes, sehol nem látok bringások által feltöltött videókat arról, ahogy áthajtanak a piroson... Pedig naponta 10 ilyen esetet látok. Olyankor valahogy egyiknél sincs kamera...

Ja, de van. Csak azt ciki lenne feltölteni.

2019. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Emberek, ti ültettek valaha biciklin, városi körülmènyek között? Csak a tisztán látás kedvéért: én autósként, gyalogosként és kerékpárosként is részt szoktam venni a városi forgalomban. Utóbbi esetben borzasztóan zavaró, ha valaki egy tök üres úton lecentiz és számomra vàratlan manőverbe kezd - hiszen itt is a fő gond sz volt, hogy a bringás pont jobbra nézett, hogy elsőbbséget adhasson, miközben balról hirtelen és tök indokolatlanul megjelenik a veszélyforrás.


Az pedig e tekintetben lényegtelen, hogy busz vagy bringás vagy egy másik autós sz, akit meglepsz egy ilyen lépéssel: tök feleslegesen keresztezitek egymás útját, felesleges a konfliktus.

2019. febr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
#7-es: azt hiszed, okosan érvelsz, csak maguk az érveid sántítanak, nem is kicsit. Itt senki nem centizett ki senkit. A Suzukis már kb. 25-30 méterrel a lekanyarodás előtt a bringás előtt van, vagyis megelőzte. Miközben a bringás elé kerül, egyszer sem lesz köztük kisebb a távolság, mint min. 3 méter.
2019. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

KRESZ szerint a bringásnak lett volna elsőbbsége, normális esetben az autós lelassít, és utána kanyarodik le. Ugyanúgy, mint hogy másik autó előtt sem vágott volna át keresztbe.


Én mindig azt mondom, képzeljen valaki a kerékpár helyére kamiont, és tegye fel a kérdést, hogy az elé is ugyanúgy bevágna-e ugyanúgy reagálna-e. Valószínű ott nem lenne az átlag ennyire bátor.

2019. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk megelőzni és utána keresztben bekanyarodni előtte az elég nagy taplóság, akár biciklisről akár autósról van szó.
2019. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Itt nem az előzés volt a "baj", hanem az, hogy ez a manőver teljesen értelmetlen. Minek előz meg egy biciklist ha AZONNAL utána jobbra kanyarodik? Ha mögötte marad akkor kb. 0,6 mp-el később tudott volna bekanyarodni és nem kellett volna teljesen feleslegesen sem a gázra lépni sem a kormányt tekergetni...
2019. febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!