Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Adott egy jobbra kanyarodó út...

Adott egy jobbra kanyarodó út és tőle balra egy másik. A kanyarodó úton továbbhaladva kell iranyjelezni? Balra nyílván kéne hisz irányváltoztatás történik.

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ, hogy főútvonal-e az ami kanyarodik.
2020. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem az.
2020. máj. 12. 15:26
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak egy kisebb mellékút eldugva a városban.

Azért kérdezem mert emlékszem olyanra, hogy tanulaskor nem kellett irányjeleznem ha az út kanyarodott, úgy rémlik szólt is az oktató minek jeleztem mikor nincs is másikút amerre mehetnék csak az az út kanyarodott.

De ebben az esetben pl. van másik út amire átmehetnék balra irányjelezve, de nem akarok hanem jobbra akarom folytatni az utat így kell e jobbra irányjelzés.

2020. máj. 12. 15:30
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


A kérdés lentről érkezve értendő.

2020. máj. 12. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mintha jobbra folytatódna az út, tehát szerintem jobbra nem kell irányjelezni, mert arra folytatódik, balra viszont kell, mert irányváltoztatás.
2020. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen én is így néztem. Meg balra ott a tábla is. Kreszben az van, hogy pl másik útra kanyarodáskor kell irányjelző, de mivel ez úgy tűnik folytatódik azért is gondoltam, hogy nem kell hisz ,,egyenesen mész" tovább. Ha egy út lenne ami kanyarodna és sehová se lehet másfele menni, az sem irányváltoztatás.
2020. máj. 12. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de lehet.
2020. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy más is írta , nem kell , de lehet . Nekem úgy tanította az oktatóm , hogy ez egy plusz gesztus a többi közlekedő felé .
2020. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!