Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azért ugye elmarasztálják a...

Azért ugye elmarasztálják a gázolót valamennyire? (R. K. körúti gázolás)

Figyelt kérdés

Az oké, hogy a gyalagos piroson ment át, de az nem jogosítja fel arra, hogy elütheti anélkül hogy bármit tenne a baleset elkerülése érdekében. Látható a felvételen, hogy már középen van a gyalogos (ha elöre figyel mire addig elért akár meg is állhatott volna), illetve minden sáv teljesen üres volt, ha csak az utolsó pillanatban észlelti is kikerülhette volna.

Az most szándékos lehetett vagy alkalmatlan a vezetésre? Az ilyen ha kamion jön szembe is mosolyogva várja a csattanást bele? Ha kifordul elém egy autós, miközben nekem van elsőbbségem akkor bele is durranthatok, nem lesz bünti?



2020. febr. 22. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Az a videó engem is nagyon felzaklatott, bár tény, hogy a belső és középső sávban érkező autók egymáshoz képest lehettek olyan állásban, hogy a gázoló pont ne lássa az átkelő gyalogost. De ha bizonyítást nyer, hogy láthatta volna a gázoló a gyalogost, ám nem tett semmit a baleset elkerülése érdekében, az nagyon súlyos etikai kérdéseket vetne fel.
2020. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem ha valaki hibázik, a másik félnek kutya kötelessége minden tőle telhetőt megtenni. És ez nem csak magánvélemény hanem a kresz szerint is. Azon akadtam.ki legjobban, hogy sok fb kommentelő szerint egyedül gyalogos hibás..
2020. febr. 22. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
#1: A videón látszik, hogy mindhárom sáv kihalt volt, egyedül a villamos közlekedett párhuzamosan a gázolóval, de az nem takarhatott ki semmit sem. Szerintem eléggé egyértelmű, hogy dutyi lesz a vége.
2020. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3%

Nekem az volt a hihetetlen, hogy csak akkor gyulladt ki a féklámpa, amikor már elgázolta. Meg persze jól látszik, hogy tök üres volt mindegyik sáv.

Szerintem biztosan nem ússza meg szárazon.

2020. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom ha elő akarták volna venni azért azzal is foglalkoztak volna a médiában.
2020. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Nekem több megnézés után is úgy tűnik, hogy a villamos takarásából jött ki a nő. (A villamos lassan haladt, a kocsi gyorsan, ezért sokáig a villamos takarásában volt a gyalogos.) A sofőrnek talán 4 másodperce lett volna észrevenni és fékezni. A rendőrök szerint feltételezhető, hogy evett a sofőr, ezért nem vette észre a nőt, de az étkezést nem tiltja a KRESZ. És mivel zöldje volt a kocsinak, ezért nyugodtan mehetett a maximális megengedett sebességgel.

Szóval szomorú dolog, meg minden, de mivel nem tudatosult benne nyilvánvalóan, hogy el fog ütni egy gyalogost, ezért nem mondható, hogy direkt ütötte el, vagyis nem tett meg minden tőle telhetőt a baleset elkerülése érdekében. Emberileg el lehet ítélni, hogy evett, de valószínűleg semmilyen szabály megsértését nem fogják tudni ráhúzni.

2020. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!