Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mennyire gyakori...

Szerintetek mennyire gyakori lehet a vonattal való ütközéses/gázolásos baleseteknél, hogy az illető Budapesten szocializálódott, ahol a síneken villamosok döcögnek lassan, szintbeli nagyvasúti átjárók pedig alig vannak?

Figyelt kérdés

Ha egy ilyen ember pl. vidéken egy vasúti pályát lát, szerintem könnyen előfordulhat, hogy hirtelen villamospályának nézi, és nem számít egy 80-100-120-szal közeledő szerelvényre.

Ide tartozik, hogy míg a villamosok gyakorlatilag mindig jobbra tartanak (mondjuk pl. a végállomások kivételével, de ott csak lassan hajtanak), addig nem egy vasútvonalon pl. balra tartás van (Kelenföld-Déli, HÉV-ek stb.), vagy pl. a két vágány más-más vasútvonalhoz tartozik, és ekként is használják (pl. Szfvár-Szabadbattyán). Vagy pl. egyvágányú pálya kétvágányú állomásain fő- és mellékvágány van. (Sokan el sem képzelik, hogy a vonat nem a jobbra tartás szerint fog a vágányra érkezni. Ezek általában valamiért mindig fiatalok.) Okos ember persze előre körülnéz mindkét irányba, de nem mindenki okos mindig.


?



2019. jún. 27. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Budapest...

én a hülye kis vidéki a pesti úton megálltam, kiraktam az indexet balra...szembe sávban megáll és villog egy előzékeny sofőr, hogy enged, kanyarodjak...nézek rá...látom kezd ideges lenni (dudál-villog)...én meg csak állok ott és várom, hogy a párhuzamosan közlekedő villamos továbbálljon, mert nem akarok matrica lenni...az előzékeny autósnak elég sok idő volt még rájött, hogy a villamos elhaladására várok és nem vak vagyok, aki nem látja, hogy megállt a szembesáv és engednének kanyarodni ;)....


másik alkalom....HÉV éktelen visítása (fékez) és valami ű hang....frászt hozta rám....nézem, a hülye bringás bringás sisakban pirosnál kerékpározik át a HÉV síneken...mert ugye a sisak megvédi a hévtől...


szóval lehet valami az elméletedben

2019. jún. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért akad jó pár vasúti, meg HÉV átjáró Budapesten is... Meg az átlag budapesti általában lejár a Balatonra nyaranta (akár többször is), ahol szintén elég sokszor keresztezheti a vasúti síneket, ha már a fővárosban ebben esetleg nem volt része.
2019. jún. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bármilyen összefüggés lenne.

Nem budapesti srácok járnak le vidékre a sínek között sétálni, többségük a közelben nél, és a síneken akarja lerövidíteni az utat, és vannak a szándékos öngyilkosok.

Nem napi szinten vannak ilyen balesetek szerebcsére.

A mellékvonalakon meg sok helyen 50 km/h sebességgel zötykölődnek a vonatok, mégis vannak ott is tragédiák, holott semmivel nem volt gyorsabb a szerelvlny, mint egy nagyvárosban közlekedő villamos, és még a mérete is kb akkora (motorvonat 1-2 kocsival).


Tehát semmi összefüggés nincs a szocializációval, sőt mostanság már kevesebb a sínek között közlekedő, egyszerüen azért mert kevesebben járnak gyalog hosszú távra, étizedekkel ezelött azbsem volt rutka, másik településre gyalogoltak át a sínek között.


A mai fiatalok értik vajon mi van a szavak mögött?

"Hosszú vonat síneken kóboroltam tovább.

Időm kevés, mégis hajt valami hozzád"

2019. jún. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A villamosok is pont elég gyorsak ahhoz, hogy komoly kárt tegyenek az emberben, ergo aki Budapesten szocializálódik ÉS van életösztöne, az minden vasúti sín láttán körül fog nézni, legyen az közúti vasút vagy nagyvasút.

2. A nagyvasúti pálya még városi környezetben is markánsan elüt a villamospályáktól - hát még egy kevésbé zsúfolt vidéki környezetben . Kisebb-nagyobb töltésen halad, zúzottkő az ágyazat, jól látható oszlopok szegélyezik (ahol van felsővezeték) és éktelen zajjal érkezik rajta a vonat.

3. A vasúti átjárók igen látványosan ki vannak táblázva illetve kerengők terelik a gyalogosokat. Nehéz nem észrevenni a különbséget.

2019. jún. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. Budapesten is a tanulók fejébe verik, hogy a vasúti átjárót fokozott óvatossággal kell megközelíteni, És az ilyen ezer éve elhagyatott iparvágányokon is körül kell nézni, különben megbuksz a forgalmi vizsgán.

A vasúti átjáróknál (főleg ahol ilyen "nagy" a pályasebesség), szinte mindenhol van sorompó vagy legalább fénysorompó. Aki pedig a lecsapódó sorompót és a pirosan villogó fénysorompót figyelmen kívül hagyja, az szimplán idióta, szocializációtól függetlenül.


"szintbeli nagyvasúti átjárók pedig alig vannak"

Bár így lenne. Csak a kerületemben van 4 db, amik csúcsidőben rendszeresen megbénítják a fél kerület forgalmát.


Az is vicces, hogy felhozod a balra tartást, majd írsz két budapesti példát rá.

2019. jún. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora hülyeség ez a kérdés :))
2019. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mond meg nekem, hogyan lehet egy vasúti átjárót villamospályának nézni? A kettő ég és föld. Vasúti átjárót tábla, sorompó, gyalogoslassító korlátok védik, fel nem foghatom hogyan tudja ezt benézni valaki. Másfelől, a villamos ugyanúgy elcsap, ez nem igaz, hogy ott szabadon futkoshatsz át.
2019. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A kérdés úgy merült fel, hogy kedves ismerősömmel mentünk át a kelenföldi Bocskai út végén lévő gyalogos vasúti átjárón, majd átkelés közben-után megkérdezi tőlem, itt melyik villamos közlekedik. (Ő is budapesti, belvárosi, ám valahogy sosem járt arra, a városrész térképe sem volt még igazán a fejében.)

Amikor mondtam, hogy ez a Délibe menő vasút, teljesen elborzadt, hogy ő meg csak talán 100-100 (lehet 200-200) méterre nézhetett szét, pedig az a szokása, hogy amikor vasutat keresztez, és fél vagy akár egy kilométerre meglát egy vonatot, inkább kivárja, amíg elmegy.

2019. júl. 4. 20:20
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Rosszul tudod. A Bocskai úton villamosvonal van. Ha térképen végigköveted a vonalat, akkor láthatod is, hogy semmi köze a vasúthoz, két végén egy-egy vakvágányban végződik (nincs összeköttetésben sem vasúttal). Szépen is néznénk ki, ha az autók között vonatok közlekednének.
2019. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre gondolt a kérdező:

[link]


Az ismerősöd egyszerűen el van varázsolva. Mentségére legyen mondva, hogy itt nincs semmiféle sorompó, fénysorompó. De az épeszű emberek alaposan körülnéznek mielőtt vasúti átjáróra lépnek, attól függetlenül, hogy melyik városban nőttek fel.

2019. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!