Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kit hoznának ki hibásnak...

Kit hoznának ki hibásnak ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A kereszteződés mindkét oldalán állnak úgy, hogy csak akkor lehet kilátni széjjelnézéshez, ha már a balról érkező sávjába legalább félig kicsorgok, persze nagyon lassan mint a csiga. Mondjuk ekkor valaki balról meg mégis belémjön hiába millimétereztem kifelé. A balról jövő szabályosan jött én meg nem tudom elhagyni sehogy máshogy a kereszteződést mert nem látok. Nekem az lenne a tippem, hogy nincs hibás ilyenkor de ilyenről még nem hallottam őszintén szólva, hisz akkor kinek hogy fizet a biztosító?
2020. jan. 11. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Olyan biztos nincs hogy nincs hibás.

Ha nagyon akarják akkor mindkettő hibás és akkor senkinek nem fizet a biztosító.

De nyilván azt hozzák ki aki az elsőbbségi szabályok ellen vétett.

Ha neki nem tetszik akkor mehet a polgári peres eljárás.

2020. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem volt már ilyen balesetem. A rendor engem hozott ki hibasnak, ilyenkor mindig az van elonyben aki vedett utrol jon. Mondjuk engem speciel mar 100 meterrol lathatott h kijottem, de full gázzal belemjott a bar*marcu.
2020. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Álló autóba nem megyünk bele, ha van kamera akkor az a hibás aki beléd ment.


Vidéken tanultam teherautót vezetni, itt mondják is, hogy álló autóba nem megyünk bele, szóval úgy mentünk ki a 4 sávosra ha nem ment a lámpa, hogy 1 sáv megáll, második sáv, megáll majd szépen íven balra ott is megáll a külső, majd gáz és hajrá.. mások meg 1-2 percet várnak arra, hogy ismét várjanak.. erőszakosnak ám biztonságosan közlekedve kell menni, ha kell elállod a sávot, max.kiabál, de ha van beáltási készsége int, hogy gyere..

2020. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Te, hiába nem láttál, a másiknak volt elsőbbsége.

Nekem is volt már ilyen balesetem, el is ismertem a felelősséget.

2020. jan. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ember... kiszállsz és szétnézel.

Ha nem vagy törpenövésű akkor ez segíteni fog...


Ha látod, hogy nem jön senki akkor gyors beugrasz és kigurulsz az útra.


Sofőrködésem alatt nem egyszer kerültem ilyen szituációba vagy hasonlóba.

Pl. parkoló forgalmas út mellett, kétoldalt meg beállt mellém 1-1 kisteherautó, szóval totál vakon kellett volna kijönnöm de hülye nem vagyok :D


kiálltam az autó elé és vártam, amint láttam, hogy szabad az út akkor beugrottam aztán go.


Ha beléd mennek sosem hoznak ki vétlennek... vagy 100%-ban te leszel a hibás vagy nagyon max 50-50% ha a másik sofőr beismeri, hogy "nem figyelt oda", de hülye lenne beismerni.

2020. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Ember... kiszállsz és szétnézel."


Ezt még sosem csináltam bevallom, de van ahol nem is lehetséges, mint megoldás. Például a cukrászdánál ahová járni szoktunk egyirányú úton parkolunk halszálkában, sokszor áll mellettem olyan hosszú tömör végű autó amitől semmit nem látni ezért vakon tolatunk araszolva kifelé ahogy te is írtad bízva abban, hogy figyel aki jön éppen akkor. Na most ez pont olyan kanyar után van ahol hiába látnád, hogy éppen nem jön senki mire visszaugrasz a kocsiba ötször is odakanyarodhat egy másik autó amit te nem láthattál az épület falától. Na innen is ki kell tudni jönni valahogy pedig nem láthatsz semmit akárhogy ugrálsz ki be és akárhogy állsz be. De van olyan útszakasz is számos ahol ez teljesen működhet ez tény.

2020. jan. 11. 16:07
 7/13 A kérdező kommentje:

"Vidéken tanultam teherautót vezetni, itt mondják is, hogy álló autóba nem megyünk bele, szóval úgy mentünk ki a 4 sávosra ha nem ment a lámpa, hogy 1 sáv megáll, második sáv, megáll"


Ez érdekes, mert szerintem is ilyenkor nem arról van szó, hogy kihajtasz valaki elé, hanem hogy ott kell megállnod ahonnan kilátsz, hogy szétnézz. Erre megpróbálnék hivatkozni, hogy állt az autóm, ez jó ötlet.

2020. jan. 11. 16:11
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

mindegy, ha belédjön a versenyző, annak oka van...de te leszel a hibás, mert ő állítani fogja, hogy elégurultál. A balhét te viszed.


Innen a fotelből könnyű észt osztani, ezt elismerem.

2020. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Kiszallsz es szetnezel...edes istenem... a mogotted levo husz kocsi biztos dijazni fogja...van e még ilydn hulye tanacsod? xD
2020. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk bejelented az önkormányzati hivatalnál, hogy van egy kereszteződés melyből x irányból nem kivitelezhető a biztonságos kihajtás és legyenek szívesek biztonságosabbá tenni a kereszteződést. Ezt vagy megoldják azzal, hogy a szembe lévő oldalra kihelyeznek egy tükröt vagy ha eltávolítható az akadály mely gátolja a kilátást (pl egy cserje) akkor kivágják. Így egyszerű. Én személy szerint az önkormányzatot büntetném ha ilyen helyen történne baleset.

Valójában pedig szerintem mindkettőtöket ki fogják hozni hibásnak. De ha nem nagy a kár akkor ésszerűbb kiegyezni ott helyben egymás között.

2020. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!