Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Így kit hoztak volna ki hibásnak?

Így kit hoztak volna ki hibásnak?

Figyelt kérdés

Körforgalomba hajtottam be, és egy őrült vagy 50-60-al hajtott be velem együtt, mindketten bent voltunk, csikorgó gumikkal lassított, a kocsim hátsó ajtajának vagy a C oszlopnak ment volna neki, de ahogy fékezett és ahogy én nyomtam a gázt elkerültük ezt a dolgot.

(mindketten egyenesen akartunk kimenni,csak ő északnak én meg nyugatnak)

Teljesen bent voltam én is, és ő is a körforgalomban.


2015. jún. 18. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ú a seggedbe rongyolt volna bele (oldalról vagy hátulról, tökmind1), akkor azt jelenti, hogy te már korábban bent voltál.


Az 50-60 nem számít, nem ettől őrült, hanem attól, hogy nem adta meg az elsőbbséget.

2015. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De egyébként szerintem egyszerre értünk be, én 1-esben voltam hogy gyors legyek,mert felmértem,hogy ő gyorsan jön, de fékezni már nem akartam mert úgy ítéltem meg,hogy az rosszabb lenne ha belógna a kocsi eleje.

Viszont ha ő nem jön olyan gyorsan akkor meg kényelmesen elmentünk volna.

Persze semmi sem mondja ki ,hogy mennyivel lehet behajtani, én viszont biztosan bent voltam, a nyakamat rá...(és ő is)


Úgy jött létre ez a helyzet,hogy én nagy gázzal időelőnnyel hajtottam be, ő meg nagy indulósebességről időhátránnyal, így kiegyenlítődött a kettő és pont találkoztunk.(volna)

2015. jún. 18. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Esztelenül lepontozóknak bevezetőöl: a körforgalom a tábláktól az, nem a geometriájától!


A körforgalomhoz egyszerre érkezők közül az hajthat be előbb, aki jobbról érkezett. Ennek igazán olyan helyen van jelentősége, ahol a betorkolló utak távolsága csekély. Természetesen olyan helyen, ahol egyszerre is be tudnának menni az oda egyszerre érkezők, akkor mehetnek.

Nekem a leírásod nagyon zavaros. Északnak, nyugatnak, egyenesen? Mi van?

Ha tényleg pont egyszerre érkeztetek, akkor ahogyan írtam: mivel mindenki előtt ugyanaz a tábla van, így egyenlőek, s így jobb kéz szabály kettejük viszonyában.

2015. jún. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A korforgalom egy egész darab út. A macisajt nem terjed ki tudtommal egy teljesen másik útra, csak a kereszteződésre, azaz csak a korforgóra és a betorkolló útra.


A két útnak nincs köze egymáshoz. A te logikád azt jelentené, hogy egymás mellett haladó utak esetében ha mindkét helyen macisajt van, akkor mindig a tőled jobbra lévő hajthat rá előbb a magasabb rendű útra.


Ilyen kitétel nincs a kreszben tudomásom szerint, ahogy az se, hogy sávváltásnál a jobbról érkezőnek van elsőbbsége.


Az egész kreszben 3x szerepel a körforgalom szó. 2x táblához 1x a villamosos körforgalomhoz szól. Ennyi.


Tökmind1, ki ér oda előbb, aki előbb belép, annak van elsőbbsége. Ha baleset történik, akkor vagy megmondják az ütközés szögéből, hogy ki volt bent előbb, vagy kihoznak 50-50%-ra.

2015. jún. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező a következő helyzetre gondolt.


Ő érkezik a körforgalomhoz, behajt tőle balról pedig érkezik nagyobb tempóban egy másik kocsi akit ő hirtelen fékezésre kényszerít.


Ha így volt, alapesetben a kérdező a hibás, mert az elsőbbséggel rendelkezőt veszélyeztette, hirtelen sebesség és/vagy irányváltoztatásra kényszerítette. Persze lehet finomkodni, hogy látható volt-e vagy nem, de valószínűleg igen, a kérdező rosszul mérte fel a másik kocsi sebességét. Kb ennyi történt.

2015. jún. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a te eseted történt meg, akkor igen, ő volt a hibás.
2015. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!