Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen helyzetben kit...

Egy ilyen helyzetben kit hoznának ki hibásnak?

Figyelt kérdés

Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton ment egy régebbi kék Audi A4-es, folyamatosan sávot váltott, attól függően,hogy hogy tud haladni.

Éppen a belsőben ment, de egy pár méteren üres lett az út.

Jobb oldalt volt egy harmadik,kanyarodósáv.

Az Audi tehát ment a belsőben, a külső is üres volt, így index nélkül átment a külsőbe, de a kanyarodóból egy Mercedes teherautó átment a külsőbe, így az Audi majdnem belement hátulról.

Amit én láttam, hogy az Audi túl gyorsan ment, nem is indexelt, ugyanakkor szerintem a Mercédesz sem indexelt.

Az Audi nagyot fékezett, és index nélkül megint visszament a belsőbe, és úgy előzte meg a teherautót.

Ha engem kérdeztek volna, azt mondom,hogy abszolút egyszerre történt a sávváltás, egyik sem használt indexet, és az Audi túl gyorsan ment, de tény,hogy nem számíthatott a kanyarodóból visszatérő teherautóra.


2015. szept. 12. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csak szerinted nem indexelt a Mercis, szóval így kétesélyes a dolog. Ha nem indexelt ,akkor a Mercis lett volna a hibás, bármennyire is idegesítően és kiszámíthatatlanul viselkedett előzőleg az Audis.
2015. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Indexel nem indexel ezt bizonyítani lehetetlen ha nincs kamera vagy tanú. Egyéb esetben ha egy sávba jobbról is és balról is váltanak ,akkor a jobbról jövőnek van elsőbbsége.Tehát itt a teherkocsisnak lesz igaza. Egy mezei rendőr ezt lehet nem tudja majd de egy rendőri ügyintéző asztalán vagy egy esetleges per folyamán előjön ez a szabály
2015. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!