Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor kit hoznának ki...

Ilyenkor kit hoznának ki hibásnak?

Figyelt kérdés

Ma reggel ment előttem egy taxi, egy zebra előtt jobbra indexelt, és elkezdett lehúzódni.

Én kitettem az indexet balra, hogy kikerüljem (át kellett lépnem a zebra előtti zárót), de erre a taxis kitette az indexet balra, és keresztbe fordult az úton.

Pontosabban elkezdett, de aztán belenézett a tükörbe, és megállt, bár addigra én is megálltam.Ha én nem állok meg koccanunk.

Tehát lényegében ő a zebránál lévő zárón akart megfordulni, én pedig átléptem a zárót kikerülés céljából.


Biztos,hogy nem ismerte volna el, és még odahív 6 másik taxist, mert attól igaza lesz.De egy rendőr ,hogy tett volna igazságot?Mindenkit feljelent?

Arra volt néhány tanú, hogy a taxi először jobbra indexelt, aztán váratlanul balra, és azzal a lendülettel fordult is.


2015. okt. 24. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű ,hogy a taxis a hibás,eleve zebra előtt nem állhatna meg,de záróvonal mellett sem.Itt már szabályt sértet hirtelen kettőt is. A visszakanyarodással meg főleg,az a 3.. A dolog ott kezd bonyolódni ,ahogy írod is, hogy nagyon valószínű ,mindent letagad és hívja a kamu tanu spanjait, akik majd lehazudják az égről a csillagokat is. Ha te is gyorsan össze tudsz szedni néhány valódi tanut ,akkor nyerhető az ügy,meg a rendőr is látja a kocsik állásából hogy mi történhetett.De ezért is kell kamera a kocsiba, aranyat ér ilyen szitukban.
2015. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindketten megszegtétek a kreszt, osztott felelősség lenne.
2015. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki szabálytalanul leparkol záróvonal mellé akkor a másik kénytelen kerülni, még ha záróvonalat is lép át. Nem betonfal a záróvonal ,tehát szükséghelyzetben átléphető. Ha nem így lenne ,akkor egy szabálytalan parkoló kocsi vagy egy baleset miatt leállna fél város forgalma, mert senki nem merné átlépni a vonalat és kikerülni.
2015. okt. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A taxis is hibázott, de te is.

A leírásodból nem derül ki egyértelműen mit akart a taxis, a jobbra, majd balra kapcsolt index nem szabálysértés, de meg kellett volna győződnie arról, hogy a manőver végrehajtható-e, nem jön mögötte senki.


Baleseti helyszínelő kihívásával mégis te jártál volna rosszabbul, kijelölt gyalogos-átkelőhelyen és közvetlenül előtte előzni tilos, sőt álló jármű mellett megállás nélkül elhaladni is tilos - a taxistól függetlenül is szabálytalanul közlekedtél.


Az irányjelzés csupán szándékot jelez, nem tiltja a KRESZ, hogy "meggondolja magát" a vezető de köteles meggyőződni a biztonságról is. Zebrán meg is lehet fordulni, ha az gyalogost nem zavar, nincs külön tiltva (nem érinthet záróvonalat sem), de meg kell adni az elsőbbséget azoknak, akiket az megillet.

Előzni akkor is tilos a zebra előtt, a zebrán, ha egyetlen gyalogos sincs a közelben - baleset esetén ezt nagyon szigorúan veszik számításba (még kerékpárost is tilos ott előzni, sőt,. ha a másik sávban áll egy jármű, meg kell állni, s csak azt követően lehet tovább haladni, ha szabad az út)

2015. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy előzni tilos e zebra előtt. A balesetet külön kezelik. Megfordulni egy úton úgy, hogy nem győződünk meg arról hogy jön e valaki mögöttünk az idézi elő a balesetet, nem a láthatóan szabálytalanúl leparkolt kocsi kikerülése, ami teljesen szabályos.Nem mellesleg ez lámpás vagy lámpa nélküli zebra volt ? Mert ha lámpás és a gyalogosnak piros ,nektek meg zöld volt,akkor még annyira sem kell lassítani mint ha lámpa által védetlen lenne a zebra.
2015. okt. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ott tévednek el sokan, hogy azt hiszik mert valaki valahol szabályt sértett az automatikusan hibás is a balesetben. Ez olyan mint mikor 50 helyett mondjuk 70 el megy valaki és elévánszorognak stop tábla mögül.. Az lesz hibás aki elé hajtott, a gyorshajtásért meg ő külön kaphat valami büntetést,ha kap.. De a balesetet nem a gyorshajtás okozta hanem az elsőbbség meg nem adása.


Itt sem az okozta a balesetet hogy a kérdező átment kényszerből a záróvonalon mert előtte akadályt képzett a taxis leparkolása,hanem az hogy a taxis megtévesztette a kérdezőt jobbra indexeléssel mintha parkolni akarna (utast felszedni -kirakni) aztán meg körülnézés nélkül elérántotta a kocsit,olyan helyen ahol eleve tiltott a fordulás.Mázli hogy aztán mégis elkerülték egymást.

2015. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"a taxistól függetlenül is szabálytalanul közlekedtél. "

Miért?Olyan hülyeségeket tudnak egyesek állítani...már azért is szabálytalanul haladtam mert mentem az úton?"A taxistól FÜGGETLENÜL"...te ezt érted?A taxistól függött a kikerülés, tehát ha nincs ott a taxi nem kell átlépnem a zárót.


A taxisnak meg az volt a célja -szerintem-, hogy egy ívben fordul meg, és ezért kihúzódott jobbra, amennyire csak tud.

Ehhez viszont nem kellett volna jobbra indexelni, mert azt gondoltam,hogy feláll a járdára.Ha balra indexel, és jobbra húzódik, akkor nem fogom kikerülni.


A zebránál nem volt lámpa.

2015. okt. 24. 14:38
 8/11 anonim ***** válasza:

"Itt sem az okozta a balesetet hogy a kérdező átment kényszerből a záróvonalon mert előtte akadályt képzett a taxis leparkolása"


Ha jól értem, amit a kérdező ír, a taxi még haladt, részt vett a forgalomban. A kérdező egy mozgó járművet ELŐZÖTT záróvonalon keresztül (mellesleg zebrán?!).


Ha ő ezt nem teszi meg, hanem lassít és megvárja míg a taxi leparkol (vagy bármit csinál), nem következik be a baleset.


Mindketten részesei. Itt nem álló jármű kikerülése történt (volna), hanem mozgó jármű ELŐZÉSE.

2015. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%
A jobbra indexelés jobbra húzódás egyértelműen leparkolást jelez ha nincs közvetlenül a zebra után jobbra egy utca. Ilyenkor nem kell megállni a taxis mögött és várni míg elszív egy cigit..Az úton való megfordulás záróvonalon zebrán ,meg egyértelműen szabálytalan és nem indokolja semmi. Csak a lustaság. Ilyen esetben ha valami csoda folytán 50%-ra hozza ki a rendőri ügyintéző a dolgot, nyugodtan lehet perre menni, egy jó közlekedési jogász simán kihozza 100% ra a taxist hibásnak .
2015. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A jobbra indexelés jobbra húzódás egyértelműen leparkolást jelez"


Szándékot jelez, ember. Szándékot. Mozgó jármű nem parkol. Honnan szedsz ilyen marhaságokat, hogy mozgó de irányjelzést adó jármű parkoló járműnek számít? Eszem-faxom megáll. És ilyen emberek autót vezetnek...

2015. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!