Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalom vizsga. Mit szóltok...

Forgalom vizsga. Mit szóltok ehhez az ajánlathoz?

Figyelt kérdés
Az oktató felajánlotta, ha olyan a vizsgabiztos, akkor el lehet intézni, hogy "bármit" csinálok a vizsgán, átmegyek. Persze mindez pénz kérdése. Ugyanannyit kéne fizetni, mintha megbuknék és pótórákat kéne venni és újra vizsgadíjat fizetni. Szerinte jól vezetek, ügyes vagyok, de eléggé izgulós. Ha megbukok azért lesz, mert elizgultam. Vélemények?
2015. máj. 9. 21:27
1 2 3
 11/22 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az előbb nem igazán tértem ki a kérdésre, ha az oktatód kifejezetten jelezte, hogy bizony itt fizetni kell, akkor szerintem jobban jársz, ha ezt veszed alapul. :(


Ha nem fizetsz és megvágnak, gondolhatod azt, hogy azért történt mert izgultál, mert béna vagy stb...


pedig ez köszönő viszonyban sincs a valósággal.


Amennyiben úgy működne a világ, hogy mindenki a szakmájának megfelelően dolgozna, pl: az orvosok zsebre tudnák tenni a kezüket a borítékoktól, vagy kitérhetnék akár a vizsgabiztosokra is. Akkor jogosan tudnád vádolni magad.

2015. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

7. a kedves családoddal személyeskedjél, ha már ezt tutanultad otthon.


Marhára nem mindegy, hogy egy forgalmi vizsgát izgul el vagy egy utolsó noname zárthelyi dolgozatot. Majd ha téged vagy ismerősödet gyúr el valaki a zebrán, mert jaj izgult vezetés közben, akkor legyen ekkora az arcod.

2015. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#12 A kedves családommal személyeskedek, emiatt nem kell aggódnod.

Az állításod pedig önmagában nem cáfolja meg az igazamat. Közlekedési rutint szerezni nem a ~40 óra alatt fog senki sem, így a veszélyesség, az elbukható több tíz ezer forint, és idő tudatában teljesen jogos, hogy izgul.

De belőled sok fajta rejtőzik erre felé, a tökéletes humanoid, a emberi erő példaképe. Felesleges is vitatkozni, más az álláspontunk, és egyikőnk sem fogja meggyőzni a másikat, hogy miért nincs igaza.

2015. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Rutint valóban nem szerez, én ezt nem is írtam, fölösleges szavakat adni a számba, mert te azt odaképzeled, ez az egyik. A másik, hogy ~40 óra alatt viszont meg lehet tanulni az alapokat ahhoz, hogy a számtalanszor begyakorolt útvonalat megtanulja és AZT rutinból levezesse. Aki ennyit elizgul, nem való még forgalomba.
2015. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Koaxk Ábel ***** válasza:
Nem akarok beleszólni a kedves kis vitátokba, de a "számtalanszor begyakorolt útvonal" némileg sántít, nem tudom, hogy most, hogy van, de még 15 évvel ezelőtt mikor én vizsgáztam akkor útvonalat kellet húzni, azaz teljesen véletlenszerű volt.
2015. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem sántít kedves utolsó, pár éve tettem le a jogsit, volt pár útvonal valóban, amiből húzni kellett, de mindegyiket végigvezettem előtte legalább egyszer.
2015. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Megbuktam. A jól begyakorolt útról meg annyit, hogy sosem jártam arra...
2015. máj. 13. 20:36
 18/22 anonim ***** válasza:
Min buktál meg konkrtéan? Mármint mit hibáztál?
2015. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Számtalanszor begyakorolt útvonal" nincs, a vizsgaútvonalakon csupán néhány csomópontot jelölnek meg, amelyeket érinteni kell, de az a vizsgabiztosra van bízva, hogy a megjelölt csomópontokhoz milyen útvonalon, milyen kitérőkkel érkezik a vizsgázó.


Az oktatóm sok helyet megmutatott, amerre egyes vizsgabiztosok előszeretettel vitték be a tanulókat, megmutatta mire kell külön figyelni (jobbkezes kereszteződés, sok tilosban parkoló, itt lehet megfordulni, stb), de olyan sok félreeső hely volt a vizsgabiztosok kedvence, hogy azokat az egy-két látogatás után felismerni sem lett volna könnyű.

A vizsgán mégis olyan kitérőket kért a vizsgabiztos, ahol addig még nem jártunk, rendes volt a fazon, nem megbuktatni akart, mint kiderült arra volt némi dolga...

2015. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát én már ott elveszítettem a fonalat, hogy 1 órával hamarabb indultam, amiről az oktató elfelejtett tájékoztatni, hogy átrakott. Hirtelen elég para lettem, azt hittem még vezetek előtte, de semmit nem vezettem a városban, nem ebben állapodtunk meg... Na szóval nagyon izgultam, túl akartam lenni a dolgon és igyekeztem, siettem. Az 50-et nem léptem át, de a helyzetekhez képest gyorsan mentem, közel mentem el az autók mellett. Végül az ismeretlen helyen benéztem egy kereszteződést, nem láttam hol kell bekanyarodni jobbra és túlmentem. Jobb lett volna ha tovább megyek így utólag, mert akkor csak útvonaltévesztés lett volna, de én lefékeztem és kicsit érdekesen visszafelé kanyarodtam be...
2015. máj. 14. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!