Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan veszik el ezért a...

Jogosan veszik el ezért a jogsimat?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve történt az eset. Zebránál várakoztam, hogy átkeljenek a gyalogosok. Amikor átment mindenki akkor elindultam, azonban egy gyalogos lefutott a zebrára akit kb 5-el meglöktem és olyan szerencsétlenül esett, hogy 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett. Legalábbis a helyszínen egyből felpattant, de közben kiderült, hogy az illető akit elütöttem egy egészségügyi dolgozó volt és ő valami papírt tudott szerezni amivel azt bizonyítja, hogy ő koponyasérülést is szenvedett.


Most volt bírósági tárgyalás és legombolt rólam 500 ezer forintot, valamint úgy néz ki, hogy be fogják vonni a jogsimat is.

Van fedélzeti kamerám ami felvette és tisztán látszik, hogy körülnézés nélkül szalad le a zebrára a semmiből. Mégis ellenem volt mindenki.


Azt mondják ismerőseim, hogy én itt csak egy valamiben hibáztam, hogy ügyvéd nélkül mentem bele a bírósági tárgyalásba.


Még amúgy a jogsi elvétel nem 100%, de nagy rá az esély.



tegnap 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is, hiba volt ügyvéd nélkül beelvágni. Valamint a kamerafelvétellel mi a helyzet? Mutattad a bíróságon?
tegnap 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Ügyvéd, vagy erre alkalmas jogi személy bevonását javaslom. Ne hagyd annyiban. Ha valóban így történt az eset szóról szóra ahogy leírtad, akkor nem (csak) Te vagy a hibás. Az, hogy te gyakorlatilag hozzáértél az autóval majd ő elesett a saját szerencsétlensége miatt és pont úgy, hogy (ha tényleg) koponyasérülést szenvedett, akkor az meg a saját maga hülyesége volt az illetőnek. Én így gondolom.


Én felülvizsgáltatnám ezt a koponyasérüléses dolgot erre alkalmas illetékesekkel.


Egyébként elvehetik a jogosítványodat, de ha patyolattiszta voltál eddig a közlekedésben meg amúgy is, akkor nem gondolnám hogy "kecmecc" lesz belőle. Tulajdonképpen te is vétkes vagy, hiszen ő a semmiből szaladt le, de te már közben elindultál, de itt kifújt. A pénzbüntetés kiszabása azt mondom jogos, de nyilván azért lett 500 ezer ft, mert ki kellett fizetni a költségeket.


Fordulj ügyvédhez, és kérj tanácsot. Videófelvételt vidd magaddal, bizonyítsd.

tegnap 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Az a problémám ezzel, hogy ha nekem most elveszik a jogsimat kb örökre veszik el. 46 éve vezetek, folyamatosan jártam az országot, hajón meg repülőn kívül mindenre megvan a jogosítványom. Egy-két karcolás előfordult, de rendőrségi, bírósági ügyet érintő balesetem soha nem volt.


Mutattam a felvételt a bíróságon természetesen, de annyi volt röviden a válasz, hogy a zebra az zebra és az szent.


Valószínűleg a pénzbírságot ügyvéddel sem tudtam volna kivédeni, maximum csökkenteni. De a jogsim miatt lehet, hogy utólag muszáj leszek ügyvédet fogadni. Hiába leszek lassan 70 éves, nem érzem egészségügyileg magam még alkalmatlannak a vezetésre. Gyermekeink is ahányan vannak annyi felé élnek, látogatni szeretnénk őket gyakran, meg nyugdíjas létünkre meg akarunk nézni még ezt-azt a feleségemmel.

tegnap 20:54
 4/4 BeefEater ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem sok esélyed lesz ügyvéddel sem. A zebra miatt már majdnem eleve lehetetlen.

A gyalogos csak megfelelő körültekintés után léphet le a zebrára, de ha azt mondja, hogy látta, hogy te éppen elengedted a többieket és ezért ő feltételezte, hogy őt is el fogod engedni - így ezzel sem tudsz védekezni.

A KRESZ tudomásom szerint nem írja elő a gyalogos sebességét, így az sem jó védekezés, hogy ő futott. Ha esetleg azt mondod, hogy nem láttad, mert futott, azzal valószínű csak azt ismered el, hogy nem jártál el megfelelő körültekintéssel és a végén pont az ellenkezőjét éred el, mint amit szeretnél.


Ha egy koponyasérülésre csak 500 ezer forint kártérítést kellett fizetned, akkor olcsón megúsztad. Ugye beleírtátok a papírba mielőtt fizettél, hogy további kártérítési igénye nem lehet?


Azt meg se említsd, hogy szerinted hamisították az orvosi szakvéleményt, hacsak nincs valami olyan, amivel bizonyítani tudod. Az, hogy szerinted nem esett akkorát nem érv, főleg nem azelőtt, mielőtt több embert egy bíróság előtt bűncselekmény elkövetésével vádolsz meg.


> Gyermekeink is ahányan vannak annyi felé élnek, látogatni szeretnénk őket gyakran, meg nyugdíjas létünkre meg akarunk nézni még ezt-azt a feleségemmel.


Na ezt viszont, sűrű megbánás közepette említsd meg!

Ha van pénzed, akkor keress egy közlekedési ügyekre specializálódott ügyvédet, de ne legyél nagyon optimista.

tegnap 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!